هیئت منصفه برای رسیدگی به پرونده 1.6 میلیارد دلاری افترا علیه فاکس نیوز تشکیل شده است

هیئت منصفه برای رسیدگی به پرونده 1.6 میلیارد دلاری افترا علیه فاکس نیوز تشکیل شده است

این طرح هنرمند، وکیل Dominion Voting Systems جاستین نلسون، و دانیل وب، وکیل فاکس نیوز، در سمت راست ایستاده، در حال صحبت با قاضی اریک دیویس قبل از اتمام انتخاب هیئت منصفه در دادگاه عالی دلاور در ویلمینگتون، دل. الیزابت ویلیامز از طریق AP را نشان می دهد.

ویلمینگتون، دل: در محاکمه‌ای که پادمان‌های متمم اول قانون اساسی را آزمایش می‌کند و نقش این شبکه را در تبلیغ فریب انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2020 آشکار می‌کند، هیئت منصفه برای رسیدگی به پرونده 1.6 میلیارد دلاری افترا که توسط یک سازنده تجهیزات رأی‌گیری علیه فاکس نیوز مطرح شده بود، انتخاب شد.

انتخاب هیئت منصفه یک روز پس از آن صورت گرفت که دادگاه به یک روز تعویق اجازه داد تا به طرفین فرصت دهد تا به توافق برسند.

Dominion Voting Systems، واقع در دنور، می‌خواهد فاکس را مسئول انتشار ادعاهای اشتباه تقلب در انتخابات کند که همچنان سیاست ایالات متحده را با مشکل مواجه می‌کند.

قاضی اریک دیویس از دادگاه عالی دلاور هیچ اشاره ای به این توقف کوتاه نکرد. اما، به گفته یکی از دوستان نزدیک فاکس که به شرط ناشناس ماندن صحبت کرد و مجاز به بحث عمومی درباره وضعیت پرونده نبود، او از شرکت‌ها خواست تا برای میانجی‌گری درگیری خود تلاش کنند.

علاوه بر افشای فعالیت های پشت صحنه در فاکس نیوز در هفته های پس از انتخابات 2020 و روشن کردن جریان اطلاعات نادرست که پس از انتخابات به موجی جزر و مد تبدیل شد، که دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا در مقابل جو بایدن شکست خورد. همچنین استاندارد افترا که نزدیک به شش دهه است که رسانه های ایالات متحده را هدایت کرده است، مورد بررسی قرار خواهد داد.

انتظار می‌رود که ستاره‌های فاکس نیوز مانند تاکر کارلسون و شان هانیتی و همچنین روپرت مرداک، بنیانگذار شرکت، در طول دادگاه شش هفته‌ای شهادت دهند، اما مشخص نیست که آیا شاهدان روز سه‌شنبه فراخوانی خواهند شد یا خیر.

Dominion مدعی است که فاکس نیوز مستقر در نیویورک و شرکت مادر آن فاکس کورپ، اساساً کسب‌وکار شرکت رای‌دهنده را با بولدوزر تخریب کرده و کارکنان را با دخالت دادن نادرست آن در یک توطئه ساختگی برای تقلب در انتخابات علیه ترامپ در معرض تهدید قرار داده‌اند.

در هفته‌های پس از روز انتخابات، مجریان برجسته فاکس نیوز متحدان ترامپ را که به دروغ ادعا می‌کردند که ماشین‌های Dominion برای ربودن آرا از رئیس جمهوری‌خواه و کم کردن مجموع رقیب دموکرات برنامه‌ریزی شده بودند، به میان آوردند.

بسیاری از مجریان و مدیران فاکس این ادعاها را باور نکردند اما با این وجود اجازه پخش آنها را دادند.

وکلای Dominion در پرونده ای در دادگاه نوشتند: “روباه یکی از مخرب ترین دروغ های تاریخ این کشور را منتشر کرد و تایید کرد.”

Dominion با اشاره به ارتباطات میان چهره‌های فاکس، از مدیران اجرایی گرفته تا بررسی‌کنندگان حقایق، استدلال می‌کند که این شبکه آگاهانه دروغ‌ها را به خاطر رتبه‌بندی تقویت می‌کند.

فاکس می‌گوید صرفاً چالش‌های ترامپ در مورد نتایج انتخابات را گزارش کرده و به بینندگان اجازه می‌دهد از وکلا و متحدان او بشنوند.

این شبکه هفته گذشته در بیانیه‌ای گفت: «دعوای Dominion یک جنگ صلیبی سیاسی در جستجوی یک درآمد بادآورده مالی است، اما هزینه واقعی آن مربوط به حقوق متمم اول است.

فاکس گفت که میزبانان آن گاهی اوقات به نیاز به شواهد برای حمایت از ادعاها اشاره می کنند و خاطرنشان کرد که Dominion این ادعاها را رد کرده است.

مقامات انتخابات فدرال و ایالتی، بررسی های جامع در ایالت های میدان نبرد و دادستان کل خود ترامپ هیچ تقلب گسترده ای را که بتواند نتیجه انتخابات را تغییر دهد، پیدا نکرد. آنها همچنین هیچ مدرک معتبری مبنی بر آلوده بودن رای به دست نیاوردند.

ده‌ها دادگاه، برخی از آنها با قضات منصوب ترامپ، نیز اتهامات وی را رد کردند. در پرونده Dominion، دیویس اعلام کرد که ادعاهای مربوط به شرکت ماشین‌های رای‌گیری درست نبودند.

یک سوال کلیدی برای هیئت منصفه این است که آیا فاکس نیوز با “سوء نیت واقعی” عمل کرده است یا خیر، یک استاندارد قانونی که زمانی اعمال می شود که شخصیت های عمومی از رسانه های خبری به دلیل افترا شکایت کنند. این استاندارد که از یک پرونده دادگاه عالی در سال 1964 مشتق شده است، به معنای انتشار آگاهانه یا پخش چیزی دروغ یا عمل با “بی توجهی بی پروا” به درستی آن است.

Dominion به پیام‌های متنی و ایمیلی اشاره کرده است که در آن افراد داخلی فاکس ادعاهای دستکاری در رای را رد کرده و گاهی آشکارا به تمسخر می‌گیرند. یکی از معاونان شرکت فاکس آنها را «به طرز شگفت‌انگیزی دیوانه» نامید.

کارلسون، اخبار فاکسبزرگ‌ترین ستاره، حتی نسبت به ترامپ که حامیانش هسته اصلی بینندگان شبکه را تشکیل می‌دادند، تحقیر کرد. مبادلات متنی که به عنوان بخشی از شکایت فاش شد، نشان می‌دهد که کارلسون اعلام می‌کند، «من شدیداً از او متنفرم» و می‌گوید «ما بسیار بسیار نزدیک هستیم که بتوانیم بیشتر شب‌ها ترامپ را نادیده بگیریم».

مرداک، اخبار فاکس بر اساس ایمیلی که او هنگام تماشای کنفرانس خبری که وکلای ترامپ در 19 نوامبر 2020 دادند، موسس و رئیس شرکت فاکس، ادعاهای انتخاباتی را “واقعاً دیوانه کننده” دانست.

می ترسم چیزهای وحشتناکی به همه آسیب می زند. مرداک گفت که احتمالاً به ما هم صدمه می زند اخبار فاکس مدیرعامل سوزان اسکات در ایمیل دیگری در آن روز.

با این حال، صحبت ها درباره توطئه ادعایی تا هفته ها پس از رای گیری از شبکه فاکس پخش شد.

مرداک در اظهارات خود برای این پرونده اذعان کرد که انتخابات ریاست جمهوری 2020 منصفانه بوده و همچنین اذعان کرد که به نظر می رسد برخی از میزبانان فاکس ادعاهای جعلی انتخابات را تأیید می کنند.

این شبکه معتقد است که Dominion از پیام‌های خصوصی انتخاب شده است و رونوشت‌ها و سپرده‌های بازیکنان مختلف فاکس را پخش می‌کند، در حالی که نظرات و زمینه‌های دیگر را که برای فاکس مطلوب‌تر است، مرور می‌کند. این شبکه همچنین معتقد است که ادعاهای Dominion در مورد از دست دادن تجارت به شدت متورم شده است.

با نزدیک شدن به محاکمه، فاکس خود را با قاضی در آب داغ دید. دیویس هفته گذشته به دلیل آنچه که به عنوان “تعریف نادرست” و افشای دیرهنگام برخی اطلاعات در این پرونده می دانست، به شبکه رپ پرداخت. روز جمعه، یک وکیل فاکس در نامه‌ای به قاضی به دلیل سوء تفاهم در مورد افشای نقش رسمی مرداک عذرخواهی کرد. اخبار فاکس.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام