واکسن COvID-19 Pfizer-BioNtech خوشبختانه برای انگلستان است ، اما کمک چندانی به کشورهای فقیرتر نمی کند

واکسن Pfizer-BioNTech باید در دمای مشابه قطب جنوب منتقل شود ، این الزامی است که در حال حاضر تعیین می کند چه کسی در انگلیس واکسینه شود

انگلیس روز چهارشنبه تصویب اضطراری را به Pfizer داد ویروس کرونا واکسن ، جهش از ایالات متحده آمریکا برای تبدیل شدن به اولین کشور غربی که اجازه تلقیح جمعی علیه بیماری را داده است که باعث کشته شدن بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

مجوز استفاده از واکسن ساخته شده توسط Pfizer ، یک غول دارویی ایالات متحده و BioNTech ، یک شرکت آلمانی بسیار کوچکتر ، یک برنامه واکسیناسیون را با سابقه کمی در پزشکی مدرن آغاز کرد ، که شامل نه تنها یخ خشک فوق العاده سرد و سینی های ویال های شیشه ای بلکه یک جنگ صلیبی علیه اطلاعات غلط ضد واکسن.

شبح انگلیس برای تأیید ایالات متحده – در مورد واکسنی که توسط یک شرکت آمریکایی ساخته شده است – ممکن است فشار را به تنظیم کننده های ایالات متحده ، که قبلاً مورد انتقاد کاخ سفید قرار دارند ، بخاطر عدم حرکت سریعتر برای دریافت دوز به مردم ، تشدید کند. . و این بحث جهانی را در مورد چگونگی سنجش نیاز مبرم به واکسن با ضرورت اطمینان به مردم در مورد بی خطر بودن آن دامن زده است.

روسیه و چین قبلا واکسنها را بدون انتظار برای نتایج آزمایشهای مقیاس وسیع تأیید کرده اند ، تصمیمی که در برخی موارد دانشمندان گفته اند خطرات جدی دارد.

اگرچه این پیشگویی برای انگلیس ، که از مدار نظارتی اتحادیه اروپا برای تأیید زودرس شلیک خارج شد ، خوشایند است ، اما تاثیری در توزیع صدها میلیون دوزی که کشورهای ثروتمند دیگر در قراردادهای پیش پرداخت خریداری کرده اند ، نخواهد داشت.

این امر همچنین به كشورهای فقیرنشینی كه توانایی خرید قبلی تجهیزات را ندارند و ممكن است در پرداخت هزینه های واكسن و تقاضای استثنایی توزیع آنها كمك كنند ، كمك می كند.

واکسن Pfizer-BioNTech باید در دمای مشابه قطب جنوب منتقل شود ، این الزامی است که در حال حاضر تعیین می کند چه کسی واکسینه شود: طبق برنامه های کمیته مشورتی ، قرار بود ساکنان خانه سالمندان اولویت اصلی انگلیس باشند ، اما تعداد دفعات محدود مقامات معتقدند که می توان واکسن را قبل از از دست دادن اثر انتقال داد ، بدین معنی است که اعضای کارکنان خدمات بهداشت ملی در ابتدا عکس ها را دریافت می کنند.

دولت در مورد سرعت تأمین بیمارستانها پس از تأیید ابراز نگرانی کرده است ، اما پزشکان و پرستاران در حال آماده سازی بودند که ظرف چند روز واکسیناسیون همکاران خود را آغاز کنند.

برای انگلیس ، که یکی از بالاترین سرانه تلفات ویروس در اروپا را متحمل شده است ، تصمیم تنظیم کننده داروی آن گواه استراتژی واکسیناسیون است که بیشترین حمله را در غرب داشته است.

پس از اینکه دولت قانونی قدیمی را که به انگلیس اجازه می دهد در شرایط اضطراری بهداشت عمومی از زیر چتر نظارتی اتحادیه اروپا خارج شود ، تقویت کرد ، آژانس تنظیم کننده محصولات دارویی و بهداشتی سریع بررسی واکسن تولید شده توسط Pfizer مستقر در نیویورک را پیگیری کرد و BioNTech ، یک شرکت کوچک آلمانی.

انگلیس 40 میلیون دوز واکسن را پیش سفارش داده است که 95٪ در یک آزمایش بالینی در مراحل آخر موثر بود. دولت کاتالوگ واکسن های مختلفی را که در دست تولید است سفارش کرده است – در کل ، بیش از پنج دوز برای هر شخص در کشور.

این بزرگترین امید خود را به واکسنی ساخته است که توسط AstraZeneca ، یک شرکت انگلیسی-سوئدی و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است و برای تأیید اضطراری در انگلیس مورد بررسی قرار می گیرد. بیشتر دنیا می تواند به آن اعتماد کند زیرا ذخیره آن نسبت به Pfizer ارزان تر و آسان تر است ، اما پس از سوال دانشمندان و تحلیلگران صنعت از نتایج زودرس ، مسیر نظارتی آن در ایالات متحده مشخص نیست.

شیمی پایه واکسن Pfizer-BioNTech قبلاً هرگز واکسن تایید شده ای تولید نکرده بود. این امر به ارسال دستورالعمل های ژنتیکی از طریق یک مولکول معروف به “RNA پیام رسان” برای پاسخ سریع ایمنی متکی است. BioNTech شرط نبوت بر روی این فن آوری گذاشته بود و سپس با Pfizer ، یکی از بزرگترین شرکت های دارویی در جهان ، پیوست. آنها در یک جدول زمانی که قبل از امسال شنیده نشده بود ، نتایج خیره کننده ای ارائه دادند.

سازمان غذا و داروی آمریكا قصد دارد اندكی پس از جلسه هیئت مشاوره در 10 دسامبر درباره مجوز اضطراری واكسن Pfizer-BioNTech تصمیم بگیرد. مقامات آمریكایی گفته اند كه واكسن زدن می تواند ظرف 24 ساعت پس از تأیید آغاز شود.

یک شرکت آمریکایی دیگر به نام Moderna و م Nationalسسه ملی بهداشت نیز واکسنی را با استفاده از RNA پیام رسان تولید کرده اند که در آزمایشات بزرگ فوق العاده موثر بوده است – 94.1٪. Moderna اخیراً گفت که برای تأیید اضطراری از FDA درخواست می کند که در صورت اعطا ، می تواند اولین تزریقات را در اوایل 21 دسامبر انجام دهد.

قدرت انگلیس در تأیید واکسن ها قبل از اتحادیه اروپا که تنظیم کننده داروی خاص خود را دارد ، اکنون فقط به صورت اضطراری اعمال می شود. اما بعد از اتمام انشعاب انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 دسامبر ، دائمی خواهد شد و سرعت تصویب Pfizer را به عنوان نشانه اولیه انعطاف پذیری دولت پس از جدا شدن از سایر کشورها ، در نظر دولت نشان می دهد. اروپا

با این حال ، Brexit همچنین هزینه های زیادی را متحمل شده است ، و گرسنه کننده تنظیم کننده داروی انگلیس از پول مورد استفاده برای عقد قرارداد با اتحادیه اروپا بود.

وزیر بهداشت آلمان اخیراً گفته بود كه آژانس داروهای اروپایی ، كه واكسن ها را در سراسر اتحادیه اروپا تنظیم می كند ، همین واكسن را تصویب می كند و پیش از پایان سال واگذاری واكسن را باز می كند. در حالی که نهادهای نظارتی ایالات متحده بیش از داده های خام سازندگان واکسن برای تأیید نتایج آزمایش خود منفذ می کنند ، همتایان آنها در انگلیس و سایر نقاط اروپا بیشتر به تحلیل های خود شرکت ها متکی هستند.

دولت انگلیس نیز به طور مستقیم به تنظیم کننده پزشکی خود مراجعه کرده و از آن خواسته است که موارد اضطراری را بررسی کند ویروس کرونا واکسن ها به جای انتظار برای سازندگان واکسن.

فایزر گفته است که انتظار دارد امسال بتواند حداکثر 50 میلیون دوز تولید کند که نیمی از آنها به ایالات متحده می روند. از آنجا که هر فرد به دو دوز ، با فاصله یک ماه نیاز دارد ، تا 25 میلیون نفر در سراسر جهان می توانند واکسیناسیون را قبل از سال 2021 آغاز کنند.

ایالات متحده 100 میلیون دوز پیش پرداخت از Pfizer و اتحادیه اروپا 200 میلیون دوز پیش خرید کرده است.

این تأیید در لحظه ای خطرناک در همه گیری انگلیس ، جایی که ویروس 66000 نفر و هر روز صدها نفر دیگر را به کام مرگ کشانده است ، رسید. یک سوم سیستم های بیمارستانی انگلیس بیشتر مراقب بودند کووید -19 بیماران در هفته های اخیر نسبت به بهار. چندین واحد مراقبت های ویژه در مرکز انگلیس برای حفظ مراقبت های اضطراری در تلاش بودند.

و در حالی که تعطیلی یک ماهه رستوران ها و میخانه ها باعث گسترش ویروس شده است ، اما با محدودیت های محلی ، با کمک هزینه ای برای سفرهای مربوط به کریسمس ، جایگزین این ویروس شده است که دانشمندان می ترسند بازهم عامل دیگری در عفونت ها باشد.

در یک کارآزمایی بالینی ، واکسن Pfizer-BioNTech در میان بزرگسالان مسن ، که در معرض خطر شدید کووید -19 و کسانی که به شدت به برخی از انواع واکسن ها پاسخ نمی دهند. هیچ عارضه جانبی جدی ایجاد نکرد.

با توجه به اینکه واکسن Moderna حداقل تا بهار در انگلیس در دسترس نیست ، دولت به طور رسمی درخواست نکرده است که تحت ارزیابی اضطراری قرار گیرد.

(داستان می تواند در اینجا پایان یابد. مواد انتخابی دنبال می شود.)

با در دسترس قرارگرفتن واکسن ها ، شاهکار علمی تولید آنها جای خود را به معضل اجتماعی و سیاسی ترغیب مردم به استفاده از این واکسن ها خواهد داد. در انگلیس ، منبع برخی از ویروس ترین اطلاعات غلط مدرن در مورد واکسن ها ، بیش از نیمی از مردم در نظرسنجی ها گفته اند که قطعاً ویروس کرونا تلقیح

نگرانی های ایمنی فقط با سرعت واکسن ها به سمت تأیید بیشتر شده است ، با وجود اینکه ناظران انگلیس بارها و بارها گفتند که آنها میانبر نمی گیرند.

فراتر از این چالش ها ، تولید کنندگان به سرعت نیاز به تولید صدها میلیون – در نهایت میلیاردها – دوز واکسن و انتقال آنها به بیمارستان ها ، کلینیک ها و داروخانه ها بدون به خطر انداختن آنچه در داخل است ، دارند.

واکسن تولید شده توسط Pfizer و BioNTech این تلاش را خصوصاً پیچیده می کند. باید کمی در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد (منهای 94 فارنهایت) ذخیره شود تا اینکه اندکی قبل از تزریق انجام شود و نیاز به حمل و نقل در جعبه های پر از یخ خشک دارد. واکسن Moderna نیز باید منجمد شود ، اما فقط در دمای 20 درجه سانتیگراد.

این نیازها ، همراه با هزینه های زیاد ، می تواند تعداد کشورها و افرادی را که به این واکسن ها دسترسی دارند ، به طور قابل توجهی محدود کند.

به همین دلیل ، بیشتر مردم جهان منتظر نتایج AstraZeneca و Oxford بودند ، که هزینه هر دوز فقط چند دلار است و ذخیره آن برای مدت طولانی آسان است. انگلیس نیز با خرید 100 میلیون دوز ، بخش قابل توجهی از استراتژی واکسن خود را در واکسن AstraZeneca نقش بسته است.

بنیامین مولر c.2020 شرکت نیویورک تایمز