پاپ انتخاب جو بایدن را تبریک می گوید. رئیس جمهور منتخب می گوید مشتاقانه منتظر همکاری با واتیکان باشید

خبر این تماس حتی در حالی صادر شد که برخی اسقف های کاتولیک در ایالات متحده امریکا از پیروزی بایدن اعتراف می کنند و معتقدند که افراد مومن نباید از او حمایت کنند به دلیل حمایت از حقوق سقط

پاپ انتخاب جو بایدن را تبریک می گوید.  رئیس جمهور منتخب می گوید مشتاقانه منتظر همکاری با واتیکان باشید

تصویر پرونده پاپ فرانسیس. ویکی مدیا عوام

این دقیقاً مداخله الهی نیست ، اما حتی پاپ رقابت ریاست جمهوری آمریکا را تمام شده می داند.

رئیس جمهور منتخب جو بایدن ، كاتولیك رومی مادام العمر ، علی رغم امتناع رئیس جمهور دونالد ترامپ از واگذاری ، روز پنجشنبه با پاپ فرانسیس صحبت كرد. ترامپ ادعا می کند – بدون مدرکی – که انتخابات را با اقدامات کلاهبرداری گسترده اما نامشخص از او ربودند.

تیم انتقالی بایدن در بیانیه ای اظهار داشت كه رئیس جمهور منتخب از فرانسیس برای “تبریک و تهنیت تشكر كرد و قدردانی كرد.” او همچنین از “رهبر پاپیون در ارتقا promoting صلح ، سازش و پیوندهای مشترک بشریت در سراسر جهان” استقبال کرد.

بایدن اظهار امیدواری کرد که در مورد مسائلی مانند تغییر اقلیم ، فقر و مهاجرت با فرانسیس همکاری کند.

خبر این تماس حتی در حالی صادر شد که برخی اسقف های کاتولیک در ایالات متحده آمریکا از پیروزی بایدن اعتراف کرده و معتقد بودند که افراد مومن نباید از او حمایت کنند زیرا او از حقوق سقط جنین حمایت کرده است.

به عنوان مثال ، روز سه شنبه ، اسقف جوزف استریکلند از تایلر ، تگزاس ، در توئیتی نوشت که بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور کامالا هریس از “کشتار بی گناهان” در هر مرحله از بارداری حمایت می کنند.

بایدن گفته است كه او آموزه كلیسا در مورد سقط جنین را در سطح شخصی می پذیرد ، اما نمی خواهد این عقیده را بر همه تحمیل كند.

بایدن در این هفته چندین تماس تلفنی با رهبران خارجی از جمله بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس ، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان داشته است. آنها پیروزی وی را تبریک گفته و انتخابات را منوط به نظر می رسانند.

حضور پاپ در هواپیما نیز احتمالاً از اهمیت ویژه ای برای بایدن برخوردار است.

او فقط دومین کاتولیک است که در تاریخ ایالات متحده به عنوان رئیس جمهور انتخاب شده و اولین شخص پس از جان اف کندی است. بایدن به طور مکرر و علناً در مورد اهمیت ایمان در زندگی اش صحبت می کند و تقریباً هر هفته در مسح نزدیک خانه اش در ویلمینگتون ، دلاور شرکت می کند.

فارغ از اعتقاد آنها ، سیاستمداران آمریکایی معمولاً مشتاق دیدار با پاپ هنگام مسافرت در نزدیکی رم هستند ، هرچند فرانسیس در ماه سپتامبر ملاقات با وزیر خارجه ترامپ ، مایک پمپئو ، را با استناد به قوانینی که علیه این نوع تحصن ها در دوره های انتخابات انجام داده است ، رد کرد. فرانسیس آخرین بار در سال 2015 به ایالات متحده سفر کرده است.

فرانسیس که به دلیل حمایت از صراحت در موضوعاتی مانند حقوق همجنسگرایان ، محیط زیست و تحمل مذهبی شناخته می شود ، توسط برخی از لیبرال ها مورد استقبال قرار گرفته و به دنبال اهداف آنها است.

در بیانیه خود ، تیم انتقالی بایدن گفت كه رئیس جمهور منتخب به پاپی پاپ گفت كه دوست دارد با هم كار كنیم تا “اعتقاد مشترك به عزت و برابری همه بشریت در مورد مسائلی مانند مراقبت از حاشیه نشینان و فقرا ، بحران تغییرات آب و هوایی ، و استقبال و ادغام مهاجران. “

واتیکان این تماس را تأیید کرد اما هیچ توضیحی در مورد محتوا ارائه نداد. در تأیید این تماس ، پرتال رسانه ای داخلی واتیکان به نقل از سخنان رئیس کنفرانس اسقف های ایالات متحده ، اسقف اعظم خوزه گومز از لس آنجلس در تبریک به بایدن

“مردم آمریکا در این انتخابات صحبت کرده اند. اکنون زمان آن فرا رسیده است که رهبران ما با یک روح وحدت ملی گرد هم آیند و خود را متعهد به گفتگو و مصالحه برای منافع مشترک کنند. “واتیکان نیوز به نقل از گومز گفت.

سفیر آمریكا در كاخ مقدس كالیستا گینگریچ است كه شوهرش ، نیوت گینگریچ ، رئیس سابق مجلس نمایندگان ، به دلیل امتناع از تصدیق پیروزی بایدن ، از حامیان جدی ترامپ بوده است. Callista Gingrich در توئیتی سلفی این زوج را در باشگاه گلف ویرجینیا در شمال ترامپ در روزی که بایدن برنده اعلام شد در حالی که ترامپ گلف بازی کرد ، توئیت کرد.

بر اساس VoteCast ، نظرسنجی بیش از 110،000 رای دهنده در سراسر کشور که توسط NORC در Associated Press توسط دانشگاه NORC در دانشگاه شیکاگو انجام شد ، در انتخابات 50٪ از رای دهندگان کاتولیک از ترامپ حمایت کردند و 49٪ از بایدن حمایت کردند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.