پاپ فرانسیس 13 کاردینال جدید از جمله اولین آمریکایی آفریقایی تبار ویلتون گریگوری را نصب می کند

فرانسیس به کاردینال های جدید در مورد سقوط در فساد و یا استفاده از درجه جدید خود برای پیشرفت شخصی هشدار داد و گفت که فقط به این دلیل که آنها عنوان جدیدی به نام “Eminence” دارند ، به این معنی نیست که باید از مردم خود دور شوند

رم: پاپ فرانسیس روز شنبه 13 کاردینال جدید را به بالاترین درجه در سلسله مراتب کاتولیک رساند و بلافاصله به آنها هشدار داد که از عناوین خود برای منافع شخصی فاسد استفاده نکنند ، ریاست مراسمی که از ابتدا تا انتها توسط ویروس کرونا پاندمی.

دو “شاهزاده” جدید این کلیسا ، از برونئی و فیلیپین ، به این دلیل به رم راه پیدا نکردند کووید -19 محدودیت های سفر ، اگرچه در صفحه های غول پیکر که از خانه در کلیسای سنت پیتر تقریبا خالی تماشا می کنند ، نشان داده شده است. در طول مراسم دوری از اجتماع ، که با سرعت غیرمعمولی 45 دقیقه ای برگزار می شد ، کاردینال های جدید و قدیمی ماسک محافظ می پوشیدند.

بیشتر آنها وقتی برای دریافت کلاه قرمزهای خود به یک فرانسیس بدون نقاب نزدیک می شدند ، ماسک خود را برمی داشتند ، اما کاردینال ویلتون گرگوری ، اولین کاردینال آفریقایی-آمریکایی ، او را همچنان ادامه داد. گریگوری همچنین یکی از تنها کاردینال های جدیدی بود که هنگام بازدید از حسن نیت ادبی آواز از پاپ بازنشسته بندیکت شانزدهم ، ماسک خود را حفظ کرد.

فرانسیس در طی مراسم خاکسپاری ، کاردینال های جدید را از سقوط در فساد یا استفاده از درجه جدید خود برای پیشرفت شخصی بر حذر داشت و گفت که فقط به این دلیل که آنها عنوان جدیدی به نام “برجستگی” دارند ، به این معنی نیست که باید از مردم خود دور شوند.

اظهارات وی بیانگر شکایت دائمی فرانسیس از استکبار طبقه روحانی و همچنین نبردهای فعلی وی برای مبارزه با فساد در سلسله مراتب واتیکان بود.

فرانسیس به کاردینال های جدید گفت: “بیایید به انواع مختلف فساد در زندگی روحانیت فکر کنیم” ، و از متن تهیه شده خود فاصله گرفت. اگر آنها خیلی بزرگوارانه به خود فکر کنند ، “شما چوپان نزدیک مردم نخواهید بود ، فقط” عالیجناب “خواهید شد. و اگر چنین احساسی دارید ، از جاده دور خواهید شد. “

این مراسم که به عنوان یک سازگار شناخته می شود ، هفتمین جشن پدر مقدس فرانسیس است و بار دیگر منعکس کننده تلاش پاپ آرژانتین برای نامگذاری کاردینالها از مکانهایی است که قبلاً آنها را نداشته اند یا می خواهد خدمات آنها به کلیسا را ​​برجسته کند. 9 نفر زیر 80 سال سن ندارند و واجد شرایط رای دادن در كنوانسیون برای انتخاب پاپ جدید هستند و این امر باعث تقویت بیشتر اکثریت روحانیون منصوب شده توسط فرانسیس در سن رای گیری در کالج کاردینال ها می شود.

گریگوری ، اسقف اعظم جدید واشنگتن ، به آن گفت آسوشیتدپرس پیش از مراسمی که وی انتصاب خود را “تصدیقی از کاتولیک های سیاه در ایالات متحده ، میراث ایمان و وفاداری که ما نمایندگی می کنیم” دانست.

انتصاب گریگوری پس از یک سال اعتراض نژادی در آمریکا ناشی از آخرین کشته شدن یک سیاه پوست توسط یک افسر پلیس سفیدپوست صورت گرفت. فرانسیس اعتراضات را تأیید کرده و تاریخ آمریکا را در مورد بی عدالتی های نژادی ذکر کرده است.

گریگوری گفت: “اکنون آگاهی از نیاز به آشتی نژادی وجود دارد ، آگاهی که قبلاً در این سطح و با این شدت ندیده ام.”

یکی دیگر از کاردینال های دارای عدالت اجتماعی ، اسقف اعظم بازنشسته Chiapas ، مکزیک ، کاردینال Felipe Arizmendi Esquivel است که از حقوق بومیان مکزیک دفاع کرده و تلاش در ترجمه کتاب مقدس و متون مقدس را به زبانهای بومی پیشگام کرده است.

فرانسیس در سال 2016 از Chiapas بازدید کرد و مدتهاست که از حقوق بومیان دفاع می کند. اسکیوئل در طی تماس زوم گفت: “این می تواند یکی از دلایل باشد (او مرا به عنوان یک کاردینال تبدیل کرد) اما من نمی توانم آن را تأیید کنم.”

کاردینال رانیرو کانتالامسا ، مبلغ داخلی واتیکان ، همچنین یک کلاه قرمزی گرفت ، اما او با موفقیت مخالفت کرد که اسقف شود ، و گفت در سن 86 سالگی – او نمی تواند مسئولیت را بر عهده بگیرد. او همچنین برای مراسم روز شنبه از یک کاسک قرمز فرار کرد و به جای آن لباسهای ناخن کتانی قهوه ای خود را که با جلیقه سفید “روتختی” پوشانده شده بود ، استفاده کرد.

پس از مراسم ، فرانسیس و کاردینال های جدید به دیدار بندیکت رفتند که در آن طرف باغهای واتیکان در صومعه ای تغییر پذیرفته زندگی می کند. فرانسیس ، دوباره بدون ماسک ، از سلف خود به گرمی استقبال کرد. کاردینال ها به استقبال بندیکت رفتند ، دست او را بوسیدند و دعایی را خواندند که پاپ بازنشسته ، که 93 ساله و ضعیف است ، گوش می داد. فقط گرگوری و یک کاردینال جدید دیگر در هنگام برخورد نقاب خود را حفظ کردند.

این مراسم در پس زمینه کووید -19 همه گیری ، که در ماه فوریه در ایتالیا فوران کرد و در پاییز شاهد تجدید حیات است. واتیکان تحت قفل اصلاح شده ای قرار گرفته است ، موزه های واتیکان بسته شده و مخاطبان عمومی فرانسیس لغو شده اند. در عوض ، او آنها را به صورت خصوصی و پخش مستقیم زنده نگه می دارد.

نامزدهای اصلی و سایر افرادی که برای انجام خدمات روز شنبه از دور به رم آمده بودند ، مجبور شدند 10 روز قرنطینه با دستور واتیکان را در هتل پاپ انجام دهند ، جایی که وعده های غذایی را به اتاق آنها می آوردند.

معمولاً آوازها مملو از مهمانی ها و شلوغی است و چندین روز پذیرایی ، توده ها و شام برای کاردینال های جدید و دوستانشان برگزار می شود. خود سازگار به طور معمول با “دیدارهای حسن نیت ارائه می شود” ، جایی که کاردینال های جدید از عظمت اتاق های پذیرایی خود در کاخ رسولان یا سالن اجتماعات واتیکان به خیرخواهان و عموم مردم استقبال می کنند. در این سال هیچگونه دیدار با احترام صورت نگرفت و به هر کاردینال 10 مهمان محدودیت داده شد.

با کاردینال های جدید روز شنبه ، فرانسیس 73 نفر از 128 کاردینال سن رأی دادن را معرفی کرده است ، در حالی که 39 مورد برای پاپ بندیکت شانزدهم و 16 نفر برای سنت جان پل دوم. اگرچه نتیجه کنوانسیون آینده هرگز قابل پیش بینی نیست ، اما پیشنهاد نمی شود که اکثریت سنگین رای دهندگان امروزی دارای نگرش های شبانی و اعتقادی پاپی باشند که آنها را نامگذاری کرده است.

آرایش جغرافیایی کالج کاردینالز نیز تحت نظر فرانسیس از اروپا تغییر کرده است ، اگرچه اروپا با 53 انتخاب کننده همچنان بزرگترین بلوک رأی دهنده است. قاره آمریکا – شمال ، مرکز و جنوب و کارائیب – در مجموع 37 انتخاب کننده اصلی دارند ، حتی اگر تخمین زده شود که 40 درصد کاتولیک های جهان در آمریکای لاتین و کارائیب زندگی می کنند.

فرانسیس روند نامگذاری کاردینالها را از “مناطق پیرامونی” کلیسای کاتولیک ادامه داده است: برونئی اولین کاردینال خود را با کاردینال کرنلیوس سیم ، سفیر واتیکان در این کشور بدست آورد.

رواندا همچنین تنها کاردینال خود را با اسقف اعظم کیگالی ، آنتوان کامبندا ، که خانواده اش در طی نسل کشی رواندا کشتار شد ، بدست آورد. کامبندا برای این مراسم سفر خود را به رم انجام داد ، به همین دلیل سیم در خانه ماند کووید -19 محدودیت های.

اولین پاپ یسوعی تاریخ همچنین تعداد کاردینال های متعلق به فرامین مذهبی را افزایش داده است ، در این سال در این سال سه بار فرانسیسکی نامگذاری کرده است که در آن پاپ ، که خود را به نام سنت فرانسیس آسیسی نامگذاری کرده است ، یک دائره المعارف را با الهام از دعوت مقدس به اخوت منتشر کرد. و همبستگی با ضعیف ترین ها

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.