پیش از سفر نخست وزیر مودی به آمریکا، هند و آمریکا درباره تولید مشترک موتورهای جت، توپخانه دوربرد و خودروهای پیاده نظام گفتگو کردند.

پیش از سفر نخست وزیر مودی به آمریکا، هند و آمریکا درباره تولید مشترک موتورهای جت، توپخانه دوربرد و خودروهای پیاده نظام گفتگو کردند.

پیش از سفر نخست وزیر مودی به ایالات متحده، هند و ایالات متحده در مورد تولید مشترک موتورهای جت، توپخانه دوربرد و خودروهای پیاده نظام گفتگو کردند.

مقامات هند و ایالات متحده مذاکرات خود را در مورد تولید مشترک موتورهای جت، توپخانه دوربرد و وسایل نقلیه پیاده نظام تحت ابتکار فناوری های حیاتی و نوظهور (iCET) پیش از سفر رسمی نخست وزیر نارندرا مودی به ایالات متحده تشدید کرده اند.

کاتلین هیکس، معاون وزیر دفاع ایالات متحده، در دیدار با Giridhar Aramane، وزیر دفاع هند در پنتاگون، پیشنهادات برای تولید مشترک موتورهای جت، توپخانه دوربرد و وسایل نقلیه پیاده نظام تحت iCET را “فرصت های بی سابقه” برای تقویت روابط بین بخش های دفاعی خواند. دو ملت

اریک پاهون، سخنگوی پنتاگون گفت، دو مقام در مورد اولویت‌های تقویت شراکت دفاعی ایالات متحده و هند، از جمله افزایش همکاری‌های صنعتی دفاعی و همکاری عملیاتی بحث کردند.

مقالات مرتبط

کارناتاکا

انتخابات کارناتاکا 2023: BJP نمایش جاده ای نخست وزیر مودی در بنگالورو را کنار گذاشت

کارناتاکا

اریک گارستی، فرستاده ایالات متحده در هند: «آمریکا و هند خواهان ثبات در پاکستان هستند».

هیکس بر اهمیت روابط ایالات متحده و هند به عنوان حیاتی برای ترویج صلح و رفاه در هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن تاکید کرد. پاهون افزود، وی همچنین بر اهمیت تعمیق روابط نظامی به نظامی بین دو کشور با رشد مشارکت فناوری تاکید کرد.

هیکس و آرامانه با تاکید بر حمایت ایالات متحده از اهداف نوسازی دفاعی هند، از جمله افزایش سرمایه گذاری در تولید داخلی هند، از راه اندازی آتی INDUS-X پیش از سفر نخست وزیر مودی به ایالات متحده در ماه ژوئن استقبال کردند.

آنها همچنین ارزش آن را به عنوان فرصتی برای ارتقای مشارکت بین اکوسیستم های نوآوری دفاعی دو کشور برجسته کردند.

مشاور امنیت ملی هند، آجیت دوال و جیک سالیوان NSA ایالات متحده، iCET را در اوایل سال جاری راه اندازی کردند.

این امر به دستور جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده و نارندرا مودی، نخست وزیر هند، انجام شد که پس از نشست توکیو در ماه مه 2022 اعلام کرده بودند که مشارکت فناوری استراتژیک و همکاری صنعتی دفاعی بین دولت ها، مشاغل و مؤسسات دانشگاهی دو کشور را ارتقاء داده و گسترش می دهند. کشورها.

یک روز قبل، این دو مقام ریاست هفدهمین نشست گروه سیاست دفاعی ایالات متحده و هند را بر عهده داشتند.

سرهنگ دیوید هرندن سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده گفت که این گفتگو یک دستور کار بلندپروازانه – از جمله همکاری صنعتی، به اشتراک گذاری اطلاعات، امنیت دریایی، و همکاری تکنولوژیک را به پیش برد که نشان دهنده روابط دفاعی قوی و جامع بین ایالات متحده و هند است.

“مقامات در مورد اولویت های مشترک در منطقه اقیانوس هند و همسویی مشارکت ایالات متحده و هند با سایر شراکت های همفکر برای حفظ یک هند و اقیانوس آرام آزاد و باز تبادل نظر کردند.

سخنگو افزود: «رهبران تعهد خود را به تقویت همکاری و قابلیت همکاری بین ارتش آمریکا و هند برای همکاری در همه حوزه‌ها و همه خدمات تقویت کردند».

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام