چین تضعیف اجرای تحریم ها علیه کره شمالی را انکار می کند ، می گوید تلاش های بیشتری برای حل و فصل مسئله لازم است

سخنگوی وزارت خارجه چین هوآ چونیینگ گفت که باید توجه بیشتری به تأثیر تحریم ها علیه کره شمالی های عادی داشت

چین تضعیف اجرای تحریم ها علیه کره شمالی را انکار می کند ، می گوید تلاش های بیشتری برای حل و فصل مسئله لازم است

تصویر پرونده کیم جونگ اون. AP

پکن: چین روز چهارشنبه اتهامات آمریكا را كه موجب تضعیف اجرای تحریم های سازمان ملل علیه كره شمالی است ، رد كرد ، اما گفت كه تلاش های بیشتری برای دستیابی به توافق سیاسی لازم است و باید توجه بیشتری به تأثیر تحریم ها علیه كره شمالی های عادی داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه هوآ چونیینگ در حال پاسخ به اظهارات معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در امور کره شمالی ، الکس وونگ بود که در آن وی گفت چین دیگر حتی در تلاش برای اجرای بسیاری از تحریم ها نیست ، از جمله الزام به اخراج قرارداد کره شمالی کارگران

وونگ روز سه شنبه در یک سمینار در واشنگتن گفت ، دولت چین به طور فزاینده ای به شرکت های خود اجازه می دهد تا در طیف گسترده ای از کالاهای ممنوع سازمان ملل با کره شمالی تجارت کنند. وونگ گفت ، کشتی های پرچم دار چینی و کره شمالی نیز به طور منظم زغال سنگ را حمل می کنند ، یکی از صادرات اصلی کره شمالی تحت پوشش تحریم ها است.

هوآ در یک جلسه توجیهی روزانه به خبرنگاران گفت که چین به عنوان یک عضو ثابت شورای امنیت و یک قدرت بزرگ مسئول ، همیشه با جدیت قطعنامه های شورای امنیت را اجرا کرده و به تعهدات بین المللی خود عمل کرده است.

هوآ گفت: “در شرایط فعلی ، همه طرفها باید وقت و انرژی بیشتری برای پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مسئله شبه جزیره صرف کنند و به تأثیر منفی تحریم ها بر جمعیت (کره شمالی) و معیشت آنها توجه بیشتری کنند.”

“با ادامه روند گسترش کووید -19 همه گیری ، ما یک بار دیگر از شورای امنیت می خواهیم که بحث را در مورد ماده قابل برگشت قطعنامه در اسرع وقت آغاز کند و اصلاحات لازم را برای تحریم ها ، به ویژه در زمینه معیشت مردم ، برای ایجاد شرایط برای یک قطعنامه سیاسی در مورد شبه جزیره “هوآ گفت.

چین مهمترین متحد و منبع تجارت و کمک کره شمالی است اما پس از انجام آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی در مخالفت با پکن ، تهدید ثبات در شمال شرق آسیا و حتی جنگ احتمالی با ایالات متحده ، با تحریم های سازمان ملل موافقت کرد.

چین به شدت به تحریم های یک جانبه آمریکا علیه کره شمالی اعتراض کرده است.

این تحریم ها ضربه سختی به اقتصاد کره شمالی وارد کرده و حتی مشکلات بیشتری را برای شهروندان خارج از شهرهای بزرگ ایجاد کرده است. با این حال ، دولت کیم جونگ اون تاکنون هیچ نشانه ای از انجام امتیازات عمده هسته ای مورد درخواست ایالات متحده برای تخفیف اقدامات را نشان نداده است.

وونگ در سخنرانی خود گفت: “كاهش یا حذف تحریم ها به كره شمالی انگیزه كمتر و نه بیشتر انگیزه می دهد تا به طور جدی به دنبال هسته ای سازی باشد.”

وونگ گفت: “رهبران چینی از ما می خواهند بدون اینكه ابتدا پایه ریزی كنیم ، چارچوب خانه ای را حتی مبلمان آن را بسازیم.”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.