کمیسیون انتخابات: رای گیری های محلی سریلانکا به دلیل کمبود نقدینگی برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد

کلمبو: کمیسیون انتخابات سریلانکا به دلیل کمبود بودجه تصمیم به تعویق انتخابات هیئت محلی در روز سه شنبه گرفته است.

این نهاد نظرسنجی روز سه شنبه اعلام کرد که نظرسنجی های محلی در سریلانکا که قرار بود در 25 آوریل برگزار شود، اکنون به دلیل کمبود شدید بودجه برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است.

این اعلامیه یک روز پس از آن منتشر شد که مقامات آن با دینش گوناواردنا نخست وزیر و اعضای احزاب سیاسی بزرگ دیدار کردند.

سامان سری راتنایاکه، مدیرکل کمیسیون انتخابات گفت که تاریخ بعدی برگزاری انتخابات تنها پس از تایید خزانه داری مبنی بر پرداخت بودجه اعلام خواهد شد.

نظرسنجی‌های محلی، که پیش از این در 9 مارس برنامه‌ریزی شده بود، به دلیل دلایل متعدد مرتبط با بحران اقتصادی فعلی سریلانکا، به 25 آوریل موکول شد. ماه گذشته، کمیسیون انتخابات به دلیل کمبود بودجه، رای گیری پستی برای رای گیری ارگان های محلی را به تعویق انداخت.

در ماه مارس، گانگانی لیاناژ، چاپگر دولت سریلانکا گفت که ناتوانی در چاپ برگه های رأی برای انجام رأی گیری پستی از 21 تا 24 فوریه باعث شد که کمیسیون انتخابات انتخابات را به تعویق بیندازد.

لیاناژ گفت که تا زمان به تعویق افتادن انتخابات، او تنها 40 میلیون روپیه از هزینه کامل تخمینی 500 میلیون روپیه از خزانه داری دریافت کرده است.

انتخابات انتصاب ادارات جدید در 340 شورای محلی برای یک دوره چهار ساله از مارس سال گذشته به دلیل ادامه بحران اقتصادی به تعویق افتاد.

صندوق بین المللی پول برنامه کمک مالی 3 میلیارد دلاری را برای کمک به سریلانکای غرق در غلبه بر بحران اقتصادی و تسریع حمایت مالی سایر شرکای توسعه تصویب کرده است، اقدامی که کلمبو از آن به عنوان یک “نقطه عطف تاریخی” در دوره حساس استقبال کرد.

سریلانکا در سال 2022 با بحران مالی بی‌سابقه‌ای مواجه شد که بدترین بحران از زمان استقلال این کشور از بریتانیا در سال 1948 به دلیل کمبود شدید ذخایر ارزی بود که جرقه یک بحران سیاسی و انسانی بزرگ را در این کشور جزیره‌ای برانگیخت.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام