یکی از مقامات ارشد نظرسنجی میانمار به ضرب گلوله شورشیان کشته شد

یکی از مقامات ارشد نظرسنجی میانمار به ضرب گلوله شورشیان کشته شد

میانمار از زمان تصاحب قدرت ارتش، که جرقه درگیری دوباره با شورشیان قومی را به همراه داشت و ده‌ها گروه مخالف دیگر را که اکنون با ارتش می‌جنگند، در آشوب قرار گرفته است. گتی ایماژ.

یانگون: ارتش اعلام کرد که معاون رئیس کمیسیون انتخابات میانمار روز شنبه در یانگون توسط جنگجویان شورشی در آخرین قتل یک مقام بلندپایه مرتبط با حکومت نظامی این کشور به ضرب گلوله کشته شد.

ارتش میانمار پس از به دست گرفتن قدرت در کودتای بیش از دو سال پیش، سرکوب مخالفان را رهبری کرده است که باعث ناآرامی اجتماعی و بحران اقتصادی شد. “نیروهای دفاع مردمی” خوداعلام شده غیرنظامی در مخالفت با حکومت نظامی به وجود آمده اند و جنگجویان آنها مقاماتی را هدف قرار می دهند که تصور می شود با ارتش کار می کنند.

تیم اطلاع رسانی ارتش در بیانیه ای اعلام کرد، معاون مدیر کمیسیون انتخابات اتحادیه، سای کیاو تو، در شهرستان تینگانگیون در شرق یانگون به ضرب گلوله کشته شد.

این سازمان گفته است که “نیروهای دفاع مردمی” ضد کودتا مسئول هستند، اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد.

ارتش دولت منتخب آنگ سان سوچی، رهبر غیرنظامی را در فوریه 2021 به دلیل ادعاهای غیرقابل اثبات تقلب در انتخابات سال قبل برکنار کرد.

این کمیسیون به کمیسیون انتخاباتی که تحت فشار حکومت نظامی قرار گرفته است دستور داده است که از انتخابات جدید خودداری کند، که مخالفان ارتش می گویند احتمالاً نمی تواند آزاد یا عادلانه باشد. ماه گذشته، کمیسیون، حزب لیگ ملی برای دموکراسی سوچی را به دلیل عدم ثبت نام مجدد آن تحت قوانین سختگیرانه انتخاباتی جدید که توسط ارتش پیش‌نویس شده بود، منحل کرد.

رسانه های دولتی میانمار روز جمعه گزارش دادند که حزب اصلی مورد حمایت نظامی میانمار، حزب اتحاد و توسعه، قبلا ثبت نام کرده است. این گروه در انتخابات 1990، 2015 و 2020 توسط NLD سوچی شکست خورد.

میانمار از زمان تصاحب قدرت ارتش، که جرقه درگیری دوباره با شورشیان قومی را به همراه داشت و ده‌ها گروه مخالف دیگر را که اکنون با ارتش می‌جنگند، در آشوب قرار گرفته است.

در سرتاسر کشور، تقریباً هر روز قتل‌های مقامات سطح پایین حکومت نظامی یا خبرچین‌های ادعایی صورت می‌گیرد که جزئیات و انتقام‌جویی‌های ارتش اغلب به سرعت دنبال می‌شود.

در آوریل سال گذشته، معاون رئیس بانک مرکزی میانمار که چند روز پس از به دست گرفتن قدرت توسط ارتش منصوب شده بود، توسط مهاجمان ناشناس در خانه خود در یانگون هدف گلوله قرار گرفت.

در نوامبر 2021، یکی از مدیران ارشد مایتل – یک سرمایه گذاری مخابراتی بین ارتش و شرکت ویتنی ویتل – در خارج از خانه خود در یانگون به ضرب گلوله کشته شد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام