یک وسیله انفجاری دیگر قطار باری روسیه را در نزدیکی اوکراین از ریل خارج کرد

یک وسیله انفجاری دیگر قطار باری روسیه را در نزدیکی اوکراین از ریل خارج کرد

تصویر توییتر/@GlasnostGone

فرماندار محلی گفت، یک قطار باری روز سه‌شنبه در منطقه بریانسک روسیه در مرز اوکراین به دلیل وجود یک دستگاه انفجاری در ریل از ریل خارج شد.

خبرگزاری تاس به نقل از آژانس‌های انتظامی گزارش داد که آتش‌نشانان در محل کار می‌کردند و دو قطار بازیابی به منطقه اعزام شدند و دادستان‌های محلی تحقیقات درباره خروج از ریل را آغاز کردند.

اپراتور راه آهن روسیه پیشتر گفته بود که حدود 20 واگن به دلیل “تداخل غیرمجاز” از ریل خارج شده اند. Snezhetskaya درست در جنوب شرقی Bryansk قرار دارد.

پوتین دستور ایجاد موزه‌هایی را داد که به جنگ اوکراین اختصاص داده شده است

چگونه محاکمه کارا مورزا سرکوب وحشیانه در روسیه ولادیمیر پوتین را افشا می کند

سرزمین روسیه و کریمه که در سال 2014 توسط مسکو ضمیمه شده است، در روزهای اخیر مورد هدف یک سری حملات قرار گرفته است. در چهار روز گذشته دو قطار بر اثر انفجار از ریل خارج شده‌اند، یک پهپاد مشکوک به یک انبار نفت در کریمه برخورد کرده که باعث آتش‌سوزی عظیم شده و خطوط برق در نزدیکی سن پترزبورگ منفجر شده است.

اوکراین خط معمول خود را برای بر عهده نگرفتن مسئولیت این حملات دنبال کرده است، که در حالی رخ داد که کیف اعلام کرد در حال تکمیل مقدمات برای حمله بهاری است که هفته‌ها پیش اعلام شد.
الکساندر بوگوماز، فرماندار منطقه غربی بریانسک روسیه، روز سه‌شنبه گفت که قطار بر اثر یک بمب ناشناس از ریل خارج شد.

او گفت که در ایستگاه اسنژتسکایا، خارج از مرکز منطقه ای برایانسک، شهری با 370000 نفر جمعیت در نزدیکی مرزهای اوکراین و بلاروس منفجر شد. وی با بیان اینکه لکوموتیو و چندین واگن قطار از ریل خارج شدند، گفت: تلفات جانی نداشته است.

روز دوشنبه، انفجار مشابهی باعث شد قطاری در نزدیکی Unecha، در همان منطقه اما نزدیک‌تر به مرز اوکراین، از ریل خارج شود و آتش بگیرد. در طول تهاجم بیش از یک ساله خود، کرملین تلاش کرده است تا روسیه را در حالی که نیروهایش در اوکراین می جنگند، امن جلوه دهد.
اوایل روز سه‌شنبه، یک تهدید امنیتی را پذیرفت.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: «البته، ما آگاه هستیم که رژیم کیف، که در پشت تعدادی از این حملات – حملات تروریستی – قرار دارد، قصد دارد این خط را ادامه دهد.
همه سرویس‌های اطلاعاتی ما هر کاری را که لازم است برای تضمین امنیت انجام می‌دهند.»

یک قطار باری روز دوشنبه پس از انفجار در حدود 150 کیلومتری غرب بریانسک از ریل خارج شد. تصاویری از آن حادثه که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، چندین واگن تانک را نشان می‌داد که به پهلو خوابیده بودند و دود خاکستری تیره در هوا بلند می‌شد.

خرابکاری راه آهن

راه‌آهن روسیه نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که قطار به دلیل «مداخله افراد غیرمجاز در کار حمل‌ونقل ریلی» از ریل خارج شده است.
در آن اشاره ای به مواد منفجره نشده است.

اپراتور دولتی گفت این حادثه در ساعت 7:47 بعد از ظهر به وقت محلی (1647 به وقت گرینویچ) بین Snezhetskaya و روستای نزدیک Belye Berega رخ داده است.

این گزارش گفت که لوکوموتیو جلوی قطار و «حدود 20 واگن» از ریل خارج شده و تردد ریلی در آن بخش به حالت تعلیق درآمده است. از زمانی که مسکو حمله خود به اوکراین را آغاز کرد، گزارش های زیادی مبنی بر خرابکاری در راه آهن روسیه منتشر شده است، اما این هفته برای اولین بار است که مقامات این حملات را تایید می کنند.

بر اساس شمارش رسانه مستقل Mediazona که در اواسط آوریل منتشر شد، بیش از 65 نفر، از جمله یک سوم افراد زیر سن قانونی، از زمان سقوط تنها در 20 منطقه کشور به اتهام خرابکاری در راه آهن بازداشت شده اند. اوکراین می‌گوید ماه‌هاست که در حال آماده‌سازی یک حمله متقابل با هدف عقب راندن نیروهای روسی از قلمروی است که در حال حاضر در شرق و جنوب در اختیار دارند.

در همین حال، دانمارک اعلام کرد که 1.7 میلیارد کرون (250 میلیون دلار) کمک نظامی به اوکراین “برای حمایت از حمله آتی اوکراین” ارسال می کند.

وزارت دفاع دانمارک در بیانیه ای اعلام کرد این بسته شامل خودروهای پاکسازی مین، مهمات و حمایت مالی برای تهیه دفاع هوایی است.

ترولز لوند پولسن، سرپرست وزارت دفاع گفت: «تجهیزات… برای هموار کردن راه برای تانک‌های اوکراینی و پیاده‌نظام مکانیزه در خط مقدم ضروری است».

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام