0 تا 100خرید لاستیک برای خودرو

0 تا 100خرید لاستیک برای خودرو

☑️می‌توان گفت که تایر، یک محفظه انعطاف‌پذیر از هوای فشرده است که از بار ماشین پشتیبانی می‌کند. تایرهای امروز دارای 19 تا 25 جزء مختلف هستند. این تایرها از داخل به سمت خارج ساخته شده‌اند و قلب هر تایر دارای یک لایه داخلی است که کار آن شکل دادن به تایر است و هوا را در قسمت داخلی خود نگه می‌دارد.

یک تسمه پارچه‌ای در اطراف این قسمت داخلی پیچیده شده‌است و یک مهره در پایین این تسمه پارچه‌ای ‌تعبیه شده که تایر را به چرخ‌ها متصل می‌کند. در سمت چپ هر تایر ماشین مسافرتی و کامیون سبک، یک کد الفبایی و عددی وجود دارد که ابعاد تایر را توصیف می‌کند. در اکثر لاستیک‌ها، این کد با”P” شروع می‌شود و در برخی دیگر ممکن است با “LT”، برای نشان دادن کامیون سبک، شروع شود.

?مهمترین نکته در هنگام خرید تایر، انتخاب تایری با اندازه صحیح است. در قسمت کناری هر تایر. کدهایی قرار دارد که اندازه تایر و قابلیت‌های آن را بیان می‌کند:

P195 / 60R16 63H M + S

حرف P – نوع تایر

205 – عرض تایر در طول لاستیک بر حسب میلیمتر

65 – نسبت ابعاد جانبی در مقابل عرض

حرف R – ساختار شعاعی

15 – قطر لبه بر اساس اینچ

94 – رتبه‌بندی بار تایر

حرف H – رتبه‌بندی سرعت تایرحرف

حرف M + S – تایر مناسب برای رانندگی در تمام فصول

اگر کد تایر به‌جای P با LT شروع شود، یعنی این تایر، تایر مورد استفاده در کامیون‌های سبک وزن می‌باشد. نکته بعدی درجه سرعت تایر است که به کاهش گرما و یا جلوگیری از گرم شدن تایر‌ها مربوط می‌شود. باید گفت که سرعت چرخش تایر از 99 تا 186 مایل در ساعت است و رایج ترین نرخ های سرعت، T و H هستند

برای تهیه لوازم پنچری و سایر لوازم یدکی خودرو به سایت تاپیک کالا مراجعه نمایید.