18 داروی جدید “روانگردان” در فاضلاب جمع آوری شده از 47 شهر کشف شد

18 داروی جدید

تصویر بازنمایی خبرگزاری فرانسه

در فاضلاب جمع آوری شده از 16 کشور، یک مطالعه به رهبری استرالیا، 18 ترکیب روانگردان جدید را کشف کرد که اثراتی مشابه اثرات داروهای معروف خیابانی دارند.

این مطالعه نشان داد که برای جلوگیری از گرفتار شدن، این داروها برای تکرار اثرات داروهای غیرقانونی شناخته شده طراحی شده اند.

در این مطالعه، تیمی به رهبری دانشگاه کوئینزلند نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در سه دوره جداگانه سال نو را از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ در ۴۷ شهر از اروپا، ایالات متحده، کانادا، نیوزیلند، استرالیا، چین، برزیل و کره جنوبی بررسی کردند.

تمرکز استرالیا بر روابط با هند و مقابله با چین در بررسی جدید دفاعی

توضیح: سقف حقوق و قوانین قرارداد BBL برای مبارزه با سایر لیگ های T20 تغییر می کند

آنها 18 ترکیب جدید را کشف کردند که شبیه داروهای خیابانی بود که ذهن را تغییر می دهد، اما تغییرات ساختاری جزئی در ترکیب شیمیایی آنها داشت.

به گفته Bade، در نتیجه سنتز شدن برای جایگزینی ترکیبات غیرقانونی، ساختار شیمیایی کمی تغییر یافته است.

از آنجایی که آنها معمولاً در مقادیر کمتر از مواد غیرقانونی شناخته شده تولید می شوند، نظارت بر گردش آنها برای مجریان قانون چالش برانگیز است.

این مطالعه استفاده گسترده از به اصطلاح مواد روانگردان جدید (NPS) را نشان داد، اما روندهای منطقه ای متمایز را نیز شناسایی کرد.

رایج‌ترین نوع NPS کاتینون‌های مصنوعی بود که شباهت‌های شیمیایی با کاتینون محرک موجود در خات دارد. یکی از این مواد، 3-methylmethcathinone، در غلظت های فوق العاده بالا در سراسر اروپا، به ویژه در اسلواکی و اسپانیا کشف شد.

سال اول، فقط در اروپا کشف شد. با این حال، بعداً به آمریکای شمالی و اقیانوسیه گسترش یافت.

فن اتیل آمین ها، که می توانند اثرات آمفتامین ها را تقلید کنند، و بنزودیازپین های مصنوعی نیز به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفتند.

مفدرون، اتیلون و اتیلون تنها تعدادی از هفت ترکیب روانگردان جدید هستند که دانشمندان به تنهایی در استرالیا کشف کردند. این داروها همگی مشابه کوکائین یا اکستازی عمل می کنند.

داروی ضددرد گیاهی میتراژینین در غلظت های غیرعادی بالا در ایالات متحده کشف شد.

با وجود چندین هشدار از سوی سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد خطرات مرتبط با گیاه کراتوم، میتراژینین در حال حاضر مشمول مقررات دولتی نیست.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام