19 تروریست مظنون که در سال گذشته پس از ورود غیرقانونی با قایق های مهاجران به بریتانیا در هتل ها زندگی می کنند.

احساس می کنم مثل خانه: 19 تروریست مظنون که در هتل ها زندگی می کنند پس از ورود غیرقانونی آنها به بریتانیا با قایق های مهاجر در سال گذشته

تصویر مورد استفاده برای اهداف نمایشی خبرگزاری فرانسه

لندن: پرسنل امنیتی فاش کردند که از سال گذشته چندین تروریست مظنون از طریق قایق های کوچک مهاجر وارد بریتانیا شده اند.

در حال حاضر 19 نفر از افراد مرتبط با گروه‌هایی مانند دولت اسلامی با ادعای پناهندگی در هتل‌های مالیات‌دهنده بریتانیا اسکان داده شده‌اند.

مطابق با ایمیل روزانهاتباع خارجی اهل فرانسه هستند که سال گذشته با عبور از کانال مانش به طور غیرقانونی وارد انگلیس شده اند. قانون حقوق بشر بریتانیا اجازه اخراج را نمی دهد و از این رو تروریست های مظنون را نمی توان به کشور بازگرداند.

هفت نفر از 19 مرد در حال حاضر در برخی کشورها تحت اسکنر هستند. همچنین اعتقاد بر این است که برخی از این افراد به دلیل ارتباط احتمالی با سازمان های تروریستی توسط سرویس امنیتی MI5، اداره شنود دولتی GCHQ و پلیس ضد تروریسم تحت بازجویی قرار دارند.

ملیت این 19 مرد با پنج مظنون تروریستی که از عراق، پنج نفر دیگر از ایران، چهار نفر از افغانستان، چهار نفر از سومالی و یک نفر از لیبی هستند، مشخص شده است.

هفت تن از این افراد تحت بازجویی فعال هستند و به دولت اسلامی یا شاخه های آن تعلق دارند.

مقامات توانستند هویت این افراد را از طریق اسکن اثر انگشت معمولی که در همه ورودی‌های کانال انجام شد، شناسایی کنند.

پرسنل امنیتی گفتند ایمیل روزانه“این یک مشکل واقعی است و چیزی نیست که بتوانیم به راحتی آن را متوقف کنیم.”

این منبع افزود: زمانی که آنها اینجا هستند، می‌توانیم آنها را تحت نظر داشته باشیم و هرگونه تهدید بالقوه‌ای را که ایجاد می‌کنند محدود کنیم، اما این بر بار نظارتی کلی می‌افزاید.

دریچه ای مشترک برای تروریست ها

در گذشته، سازمان های تروریستی تروریست ها را برای نفوذ به سرزمین های اروپایی فرستاده اند.

به عنوان مثال، در سال 2015، داعش از بحران مهاجرت برای فرستادن تروریست ها به اروپا با قایق های کوچک استفاده کرد.

«تعدادی از موارد گزارش شده است، از جمله مورد عبدالمجید تویل، که مسئول حمله به موزه باردو در تونس در 18 مارس 2015 بود که 21 گردشگر را کشت. او در فوریه 2015 در یک قایق مهاجر در سیسیل دیده شد و بعداً در میلان دستگیر شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: «یک مورد دیگر از این دست، پرونده مهدی بن نصر است که در سال 2008 در ایتالیا به دلیل ریاست یک هسته تروریستی با ارتباط با القاعده دستگیر شد. او به هفت سال زندان محکوم شد و سپس به کشور مبدأ خود، تونس تحویل داده شد. در اکتبر 2015 او با یک قایق مهاجر به اروپا بازگشت و ادعا کرد که یک پناهجو است. در آخرین حمله پاریس در 13 نوامبر، یک پاسپورت سوری در نزدیکی جسد یکی از مهاجمان پیدا شد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام