200 مستشار نظامی ایالات متحده برای تقویت نیروهای مسلح جزیره به تایوان می رسند

200 مستشار نظامی ایالات متحده برای تقویت نیروهای مسلح جزیره به تایوان می رسند

تصویر بازنمایی خبرگزاری فرانسه

دهلی نو: خبرگزاری نیمه رسمی تایوان گزارش داده است که این کشور از 200 مستشار نظامی از ایالات متحده در سایت های سراسر تایوان به منظور اجرای اصلاحات جاری در خدمات مسلح جزیره استقبال کرده است.

به گزارش CNA، این مربیان برای پشتیبانی از آموزش در کمپ های بوت و واحدهای ذخیره قبل از اینکه قرار است خدمت سربازی اجباری تایوان از سال 2024 از چهار ماه به دوازده ماه افزایش یابد، اعزام شدند.

در اواخر سال گذشته، در حالی که تایپه گام های مهمی برای آماده سازی خود برای جاه طلبی های نظامی پکن در ده سال بعد برداشت، رئیس جمهور تسای اینگ ون تغییر در سیاست را اعلام کرد.

مقامات حزب کمونیست چین علیرغم اینکه هفت دهه در قدرت بوده اند، هنوز کنترل جزیره ای را که آن را بخشی از قلمرو خود می داند، به دست نگرفته اند.

چین از زمانی که واشنگتن به رسمیت شناختن رسمی دیپلماتیک از تایپه به پکن در سال 1979 را منتقل کرد، در برابر تداوم روابط دفاعی ایالات متحده و تایوان مقاومت کرده و به هرگونه حمایت سیاسی از جزیره که موقعیت پکن را به خطر می اندازد، واکنش قاطعانه نشان می دهد.

در اکتبر 2021، تسای، که دوره دوم ریاست‌جمهوری او در ماه مه 2019 به پایان می‌رسد، برای اولین بار به وجود مستشاران نظامی آمریکایی در تایوان اعتراف کرد، اما گفت که تعداد آنها «آن‌قدر که مردم فکر می‌کردند» نبود.

وزیر دفاع او، چیو کو-چنگ، اندکی پس از آن اظهار داشت که مبادلات نظامی بین ایالات متحده و تایوان نشان نمی دهد که نیروهای آمریکایی در حال حاضر “در تایوان مستقر هستند”.

بر اساس گزارش ها، بیش از نیمی از نیروهای فعال جزیره، سربازان ارتش تایوان هستند.

سان لی فانگ، سخنگوی وزارت دفاع تایوان، بدون پرداختن به جزئیات، در یک کنفرانس مطبوعاتی در همان روز گفت که “از آموزش نظامی متحدان برای تقویت نیروهای مسلح کشور استقبال می کند.”

وال استریت ژورنال و رویترز به طور جداگانه در ماه فوریه گزارش دادند که وزارت دفاع ایالات متحده قصد دارد در ماه های آینده بین 100 تا 200 سرباز به تایوان بفرستد که بزرگترین استقرار از این قبیل در تقریباً پنجاه سال گذشته است.

188000 داوطلب اکثریت ارتش تایوان را تشکیل می‌دهند که شامل 10 درصد از سربازان وظیفه در هر لحظه می‌شود و 2.3 میلیون سرباز ذخیره رسمی ثبت نام شده را حذف می‌کند.

با وجود 70000 نیروی اضافی که اصلاحات برنامه ریزی شده نظام وظیفه ممکن است از سال 2027 آغاز شود، هنوز تعداد مدافعان جزیره از ارتش دائمی 2 میلیون نفری چین بیشتر است.

اگرچه اکثر آمریکایی ها از سطحی از کمک نظامی در مورد تهاجم چین به تنگه تایوان حمایت می کنند، تایوان متحد پیمان ایالات متحده نیست.

بر اساس قانون روابط تایوان در سال 1979، واشنگتن بیش از 40 سال به عنوان منبع اصلی تسلیحات و آموزش تایپه خدمت کرده است.

CNA در ماه فوریه گزارش داد که قرار بود یک گردان متشکل از حدود 500 سرباز برای آموزش در سال جاری تحت حمایت TRA به ایالات متحده سفر کند.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا ماه گذشته مدعی شد که نیروهای تایوانی نیز توسط گروه های ناشناس گارد ملی آموزش دیده اند.

بر اساس یک گزارش فصلی که در ماه مارس توسط مرکز داده نیروی انسانی دفاعی پنتاگون منتشر شد، حداقل 27 نظامی آمریکایی تا اواخر دسامبر همچنان در تایوان مشغول به کار بودند.

این تعداد در سال‌های اخیر نسبتاً ثابت مانده است و اکثریت این گروه وابسته به مؤسسه آمریکایی در تایوان هستند که به عنوان سفارت آمریکا در تایپه عمل می‌کند.

معمولاً داده‌های مربوط به سربازان طبقه‌بندی شده و همچنین استقرار موقت و اضطراری از ارقام حذف می‌شوند.

اصلاحات دفاعی در تایوان که مدت‌ها به تعویق افتاده بود، با تهاجم روسیه به اوکراین تسریع شد. رویارویی مستمر احتمال وقوع جنگ بین تنگه ای را برای مردم تایوان آشکار کرده است.

اگرچه آستین و دیگر مقامات آمریکایی تهاجم در آینده نزدیک را پیش‌بینی نمی‌کنند، اما هشدار داده‌اند که ممکن است با افزایش مانورهای نیروی هوایی و نیروی دریایی چین بر فراز جزیره، یک حادثه رخ دهد.

یکی از اجزای حیاتی استراتژی هماهنگ به رهبری ایالات متحده برای کمک به تایپه در تقویت بازدارندگی و تغییر محاسبات بلندمدت پکن، آموزش بیشتر برای نیروهای مسلح تایوان است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام