30 روز مهلت داده شد تا تروریست‌های حزب‌الله در پاکستان در پرونده تامین مالی تروریسم در جامو و کشمیر محاکمه شوند.

30 روز مهلت داده شد تا تروریست‌های حزب‌الله در پاکستان در پرونده تامین مالی تروریسم در جامو و کشمیر محاکمه شوند.

سازمان تحقیقات دولتی (SIA) در جامو و کشمیر به منظور سفت کردن حلقه تروریست های محلی که از پاکستان فعالیت می کنند، اقدامات اعلامیه ای را علیه یک تروریست مجاهد حزب در منطقه دودا اجرا کرده است.

به گفته یک مقام، به محمد حسین خطیب، که ساکن شهر بهدرواه است و در حال حاضر در پاکستان مستقر است، 30 روز مهلت داده شده تا در دادگاه حاضر شود تا در یک پرونده تامین مالی تروریسم محاکمه شود، در غیر این صورت اموال وی ضمیمه خواهد شد.

خطیب توسط SIA در یک پرونده تأمین مالی تروریسم در سال گذشته تحت تعقیب است، همچنین شامل وزیر سابق جاتیندر سینگ با نام مستعار بابو سینگ است که در حال حاضر در زندان مرکزی در کوت بهالوال جامو نگهداری می شود.

کشمیر: NIA حملات متعددی را در Baramula انجام می دهد و شبکه تروریستی را هدف قرار می دهد

جامو و کشمیر: دو مهاجم پاکستانی در امتداد LoC در پونچ دستگیر شدند

سینگ، رئیس حزب جهانی دوستدار طبیعت، در 9 آوریل سال گذشته، 10 روز پس از دستگیری کارگرش محمد شریف شاه، ساکن کوکرناگ جنوب کشمیر، به همراه 6.90 لک پول حواله دستگیر شد. در جامو

در 24 سپتامبر، SIA یک برگه اتهام علیه سه نفر، از جمله سینگ و خطیب، در دادگاه سومین جلسه اضافی قاضی جامو تسلیم کرد. متعاقباً سه برگه اتهام تکمیلی علیه 9 متهم دیگر تشکیل شد.

از مجموع متهمان، 9 نفر در معرض محاکمه هستند و سه نفر از جمله خطیب متواری هستند.

SIA گفت که وزیر سابق ظاهراً با خطیب بر سر برنامه های شبکه های اجتماعی رمزگذاری شده در تماس بوده و به طور مخفیانه برای تنظیم بودجه از دبی بازدید کرده است.

شاه به عنوان دبیر این حزب تعیین شد که این وجوه را در کشمیر از طریق یک فرد ناشناس دریافت کرد و به جامو سفر کرد تا این وجوه را به بابو سینگ تحویل دهد و این صندوق توسط خطیب که یک تروریست مجاهد مجاهد حزب از پاکستان است ترتیب داده شد. این مقام گفت.

SIA با اجرای دادرسی اعلامیه بر اساس بند 82 CrPC علیه خطیب، پوسترهای متهم فراری را در محل سکونت وی در مسجد محله در بهادرواه و سایر مکان های مشهود نصب کرد.

«خطیب در دستور اعلامیه خود از سوی دادگاه 30 روز مهلت داده است تا برای محاکمه در برابر آن حاضر شود. در صورتی که متهم ظرف مدت 30 روز در دادگاه حاضر نشود، طبق بند 83 قانون مجازات اسلامی نسبت به وی اقدام و اموال وی ضمیمه خواهد شد.

وی گفت: رسیدگی به این پرونده با حضور افراد محترم اطراف محل اسکان خانواده خطیب انجام شد.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام