33 غیرنظامی در حمله تروریستی وحشیانه کشته شدند

فرماندار منطقه بوکل دو موهون گفت که حداقل 33 نفر توسط مهاجمان مسلح پس از تیراندازی به کشاورزان سبزیجات در بورکینافاسو کشته شدند.

فرماندار بابو پیر باسینگا در بیانیه ای گفت: “عصر پنجشنبه 11 مه حوالی ساعت 5 بعد از ظهر (1700 به وقت گرینویچ) روستای یولو در بخش چریبا در استان موحون مورد حمله تروریستی بزدلانه و وحشیانه قرار گرفت.”

او گفت: «مردم مسلح غیرنظامیان صلح‌جو را که در کنار رودخانه کشاورزی می‌کردند هدف گرفتند، و افزود که «تعداد موقت کشته‌شدگان» 33 نفر بود.

منابع محلی حضور مهاجمان به شدت مسلح بر روی موتورسیکلت هایی را تایید کردند که بی رویه تیراندازی می کردند. قربانیان روز جمعه به خاک سپرده شدند.

بسیاری از کشور، از جمله بخش‌هایی از غرب منطقه بوکل دو موهون، از ماه مارس در وضعیت اضطراری قرار دارند، زیرا دولت به دنبال مبارزه با حملات جهادی است.

در چریبا، مردم همچنین گفتند که سه نفر دیگر در این حمله زخمی شدند و عاملان قبل از تیراندازی اموال خود را سوزانده بودند.

والی گفت که امنیت منطقه در حال افزایش است.

بورکینافاسو که شاهد دو کودتای نظامی در سال 2022 بود، با شورشی جهادی که در سال 2015 از مالی عبور کرده بود، مبارزه می کرد.

کاپیتان ابراهیم ترائوره، رئیس جمهور انتقالی بورکینا که جدیدترین کودتای 30 سپتامبر را انجام داد، هدف خود را بازپس گیری 40 درصد از خاک این کشور که تحت کنترل جهادگران وابسته به القاعده و گروه دولت اسلامی است، تعیین کرده است.

به گفته سازمان های غیردولتی، خشونت بیش از 10000 کشته – هم غیرنظامی و هم نظامی – داشته است و حدود دو میلیون نفر را آواره کرده است.

(با ورودی های AFP)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام