4 قانون اساسی برای جلب توجه ردپای دیجیتالی شما

امروزه افراد در هر سنی از یک اکوسیستم اطلاعاتی و ارتباطی فزاینده پیچیده استفاده می کنند. برای خواندن ، شنیدن و دیدن چیزهای بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد. سیستم عامل های بیشتری وجود دارد – هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین – که از آنها می توانید اطلاعات را دریافت کنید. این اطلاعات از تنوع هرچه بیشتر منابع ، هر کدام با دیدگاه و بیان مربوط به خود ، بدست می آیند. این تغییرات سریع در چشم انداز اطلاعاتی ما ، نیاز به اطلاعات ، فناوری و شایستگی های رسانه ای بهتر را در بین همه مردم ایجاد کرده است.
جوانان در صف مقدم این جنبش قرار دارند ، زیرا آنها تلاش می کنند تا یک هویت دیجیتالی قابل توجه و منحصر به فرد را توسعه دهند و حفظ کنند. با این حال ، اگر نگران نحوه دیده شدن در اینترنت هستید یا نگرانی در مورد تعاملات قبلی آنلاین ، نگران نباشید. تعدادی کار وجود دارد که می توانید برای ارزیابی و تغییر رد پای دیجیتالی خود انجام دهید. در اینجا چهار نکته از توییتر
خودت رو جستجو کن
دیگران چگونه شما را آنلاین می بینند؟ با جستجوی سریع نام ، نام کاربری یا آدرس ایمیل شما در یک موتور جستجو ، درک اینکه دیگران چگونه شما را می بینند آسان است. اگر آنچه به نظر می رسد چیزی است که شما نمی خواهید کارفرمایان ، دوستان یا خانواده احتمالی آن را ببینند ، ممکن است برای هرس کردن مطالبی که دوست ندارید از رد پای دیجیتال خود اقدام کنید.
تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید
بر شبکه های اجتماعی، معمولاً می توان درباره مخاطبان خود تصمیم گرفت. به عنوان مثال با Twitter ، در تنظیمات خود ، می توانید نمایه خود را روی حالت محافظت شده قرار دهید. این فقط به کسانی که شما تأیید می کنید اجازه می دهد شما را دنبال کنند و ببینند چه چیزی را به اشتراک می گذارید. همچنین می توانید تصمیم بگیرید که چه کسی می تواند به Tweets شما پاسخ دهد و آنها را ببینید. شما کنترل دارید
نمایه های قدیمی را غیرفعال یا حذف کنید
پس از پایان کار با یک حساب یا وب سایت ، فراموش نکنید که نمایه خود را حذف یا غیرفعال کنید. اگر آن را کنار بگذارید ، ممکن است هک شود بدون اینکه شما بدانید ، یا محتوای قدیمی شما بدون زمینه مشاهده شود. این می تواند به شخص دیگری اجازه دهد تا با استفاده از حساب قدیمی شما را جعل کند یا باعث خجالت اجتناب ناپذیر شود. دروس تاریخ را در آغوش بگیرید!
قبل از ارسال فکر کنید
قبل از گفتن یا انجام هر کاری به صورت آنلاین ، چند سوال وجود دارد که باید از خود بپرسید. آیا خوشحال می شوید دوستان یا خانواده خود ببینند چه چیزی گفته اید؟ آیا خوشحال می شوید که روزنامه ای در صفحه اول خود نقل قول کند؟ آیا آنچه شما می گویید قصد دارد به شخصی آسیب برساند؟ بسته به تنظیمات حریم خصوصی که قبلاً به آنها اشاره کردیم و بسته به باز بودن سیستم عامل ، ممکن است آنچه شما می گویید یا به صورت آنلاین انجام می دهید تأثیرات ملموسی بر دنیای واقعی داشته باشد. فراموش نکن اگرچه ممکن است بتوانید یک توییت را حذف کنید ، اما ممکن است شخصی که در آن قرار دارد از آن عکس گرفته شود. به یاد داشته باشید در همه زمان ها ، مهربانی و سخاوت آزاد است.