47 درصد از کاربران تلفن هندی کلاهبرداری صوتی با هوش مصنوعی را تجربه کرده اند که بالاترین میزان در جهان است

با پیشرفت‌هایی که محققان و توسعه‌دهندگان در هوش مصنوعی انجام داده‌اند تا آن را در دسترس‌تر و قدرتمندتر کنند، فقط زمان آن بود که کلاهبرداران و چند بازیگر بد شروع به استفاده از این فناوری برای کلاهبرداری از مردم کنند. با این حال، میزان استفاده از هوش مصنوعی توسط کلاهبرداران، به ویژه در کلاهبرداری های صوتی، شگفت انگیز است.

آنچه حتی شگفت‌انگیزتر است، تعداد کاربران هندی تلفن است که در معرض کلاهبرداری‌های صوتی هوش مصنوعی قرار می‌گیرند. طبق گزارش اخیر McAfee، حدود 47 درصد از کاربران هندی تلفن در سال‌های اخیر کلاهبرداری‌های صوتی با هوش مصنوعی را تجربه کرده‌اند و بیشترین تعداد افرادی که این کلاهبرداری را در سطح جهان تجربه کرده‌اند، دارند. میانگین جهانی، برای مقایسه، حدود 25 درصد است.

مدل‌های هوش مصنوعی مبتنی بر صدا یا بهتر بگوییم، ژنراتورهای هوش مصنوعی، نیاز بسیار کمی در قالب یک اعلان دارند. با وجود تنها سه ثانیه صدای لازم برای شبیه سازی صدای افراد، مدل های هوش مصنوعی مبتنی بر صدا باعث افزایش کلاهبرداری های صوتی آنلاین می شوند.

شبیه سازی صدا به لطف هوش مصنوعی بسیار آسان شده است
محققان McAfee به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل و ارزیابی خود از این روند نوظهور، سه هفته را صرف مطالعه دسترسی، سادگی استفاده و سودمندی ابزارهای شبیه سازی صدای هوش مصنوعی کردند و بیش از دوازده مورد را که در اینترنت در دسترس عموم قرار دارند، کشف کردند.

همچنین بخوانید: کلاهبرداران صدای دختر را با استفاده از هوش مصنوعی در «کلاهبرداری آدم ربایی» شبیه سازی کردند، یک میلیون دلار به عنوان باج طلب کردند.

ابزارهای رایگان و تجاری در دسترس هستند و بسیاری از آنها فقط به مهارت و شایستگی اولیه برای استفاده نیاز دارند. در یک مورد، سه ثانیه صدا برای ارائه 85 درصد تطابق کافی بود*، اما با زمان و کار بیشتر، ممکن است دقت افزایش یابد. محققان McAfee توانستند با آموزش مدل های داده، 95 درصد تطابق صدا را بر اساس تعداد محدودی کلیپ ویدیویی به دست آورند.

هرچه کلون واقع بینانه تر باشد، مجرم سایبری شانس بیشتری برای فریب دادن شخصی برای تحویل دادن پول خود دارد، و با استفاده از این حقه ها که مبتنی بر سوء استفاده از ضعف های عاطفی ذاتی در ارتباطات صمیمی است، یک کلاهبردار ممکن است در عرض چند ساعت هزاران دلار به دست آورد.

گفت: «ابزارهای هوش مصنوعی پیشرفته در حال تغییر زمین بازی برای مجرمان سایبری هستند استیو گروبمن، مدیر ارشد فناوری McAfee. گروبمن توضیح داد: «آن‌ها اکنون می‌توانند صدای یک فرد را شبیه‌سازی کنند و با تلاش بسیار کم، یک تماس نزدیک را فریب دهند تا پول ارسال کنند. بسیار مهم است که هوشیار بمانید و اقدامات پیشگیرانه ای برای ایمن نگه داشتن خود و عزیزانتان انجام دهید.

«اگر از طرف همسر یا یکی از اعضای خانواده‌تان که به پول نیاز دارد تماسی دریافت کردید، با استفاده از کلمه رمز تماس‌گیرنده را تأیید کنید یا سؤالی بپرسید که فقط آنها می‌دانند. خدمات هویت و حفظ حریم خصوصی همچنین به به حداقل رساندن ردپای دیجیتالی اطلاعات شخصی که یک مجرم ممکن است برای ایجاد یک داستان متقاعدکننده هنگام تولید یک شبیه‌سازی صوتی استفاده کند، کمک می‌کند.»

محققان McAfee متوجه شدند که آنها مشکلی در تقلید لهجه‌های سراسر جهان ندارند، خواه از ایالات متحده، بریتانیا، هند یا استرالیا باشند، اما تکرار صداهای منحصربه‌فردتر دشوارتر است. برای مثال، شبیه‌سازی صدای یک فرد با آهنگ، ریتم یا سبک غیرمعمول مستلزم کار بیشتری است و در نتیجه کمتر مورد هدف قرار می‌گیرد.

همچنین بخوانید: برچسب‌های موسیقی به دلیل هوش مصنوعی نگران هستند، به لطف آهنگ جدید و غافلگیرکننده Drake X The Weeknd

نتیجه گیری کلی تیم مطالعه این بود که هوش مصنوعی قبلاً بازی مجرمان سایبری را تغییر داده است. مانع ورود هرگز کمتر نبوده است و ارتکاب جرایم سایبری را آسان تر می کند.

هندی ها به طور نامتناسبی هدف قرار می گیرند
صدای هر کسی مانند اثر انگشت بیومتریک متمایز است، به همین دلیل است که شنیدن صحبت کردن یکی از روش‌های شناخته شده برای ایجاد اعتماد به نفس است. با این حال، با توجه به اینکه 86 درصد از بزرگسالان هندی حداقل یک بار در هفته اطلاعات صوتی خود را به صورت آنلاین یا در یادداشت های ضبط شده به اشتراک می گذارند (از طریق رسانه های اجتماعی، یادداشت های صوتی و سایر ابزارها)، شبیه سازی صدای یک نفر اکنون ابزاری قدرتمند در زرادخانه جنایتکاران سایبری است. . این یکی از دلایل اصلی است که چرا هندی ها به طور نامتناسبی هدف قرار می گیرند.

چیزی که اوضاع را بدتر می کند، این واقعیت است که حدود 69 درصد از بزرگسالان هندی مطمئن نبودند که می توانند تفاوت بین یک کلون مبتنی بر هوش مصنوعی و یک فرد واقعی را تشخیص دهند.

بیش از نیمی از پاسخ‌دهندگان هندی (66 درصد) اظهار داشتند که به تلفن یا پیام صوتی که ادعا می‌کرد از طرف دوست یا عزیزی است که به پول نیاز دارد، پاسخ می‌دهند. به‌ویژه اگر فرض می‌کردند که درخواست از طرف والدین (46 درصد)، شریک یا همسر (34 درصد) یا فرزند (12 درصد) آمده است. پیام هایی که نشان می دهد فرستنده دزدیده شده است (70 درصد)، درگیر تصادف با وسیله نقلیه (69 درصد)، تلفن یا کیف پول خود (65 درصد)، یا نیاز به کمک هنگام سفر به خارج از کشور (62 درصد)، به احتمال زیاد پاسخی را در پی خواهد داشت. با این حال، هزینه کلاهبرداری صوتی با هوش مصنوعی می تواند قابل توجه باشد، به طوری که 48 درصد از هندی هایی که پول خود را از دست داده اند ادعا می کنند که هزینه آن بیش از 50000 روپیه است.

بر اساس این نظرسنجی، رشد دیپ‌فیک‌ها و اطلاعات نادرست مردم را نسبت به آنچه که آنلاین می‌بینند شک‌تر کرده است، به طوری که 27 درصد از بزرگسالان هندی گفتند که اکنون کمتر از همیشه به رسانه‌های اجتماعی اعتماد دارند و 43 درصد نگران افزایش آن هستند. از اطلاعات نادرست یا اطلاعات نادرست.

در اینباره چکاری می توانیم بکنیم؟
اقداماتی وجود دارد که می توانیم انجام دهیم تا مطمئن شویم که در دام کلاهبرداران صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی قرار نخواهیم گرفت، حداقل به راحتی.

ابتدا، یک کلمه رمز کلامی با فرزندان، اعضای خانواده یا آشنایان نزدیک مورد اعتماد خود تنظیم کنید که فقط آنها متوجه شوند. یک استراتژی بسازید که همیشه هر زمان که تلفن می‌کنند، پیامک یا ایمیل می‌زنند، آن را بخواهید، به خصوص اگر مسن یا شکننده هستند.

همچنین، عادت کنید همیشه منبع را چک کنید – مکث کنید، و در نظر بگیرید که آیا این تماس، پیامک یا ایمیل از طرف یک فرستنده ناشناس است یا حتی اگر از شماره ای است که شما می شناسید. صدای آنها اینگونه است؟ تلفن را قطع کنید و مستقیماً با فرد تماس بگیرید، یا سعی کنید قبل از پاسخ دادن یا دادن پول، حقایق را تأیید کنید.

قبل از کلیک و اشتراک گذاری گزینه های خود را در نظر بگیرید. از خود بپرسید افراد شبکه اجتماعی شما چه کسانی هستند؟ آیا واقعا آنها را می شناسید و باور دارید؟ آشنایان و روابط اینترنتی خود را با دقت در نظر بگیرید. هرچه مخاطبین بیشتری داشته باشید و اطلاعات بیشتری را فاش کنید، احتمال اینکه هویت شما برای اهداف بدخواهانه شبیه سازی شود بیشتر است.

همچنین، در نظر داشته باشید که خدمات حفاظت از سرقت هویت می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات شناسایی شخصی شما در دسترس نیست یا در صورت کشف در Dark Web به شما اطلاع می دهد. کنترل اطلاعات شخصی خود را به دست بگیرید تا از جعل هویت یک مجرم سایبری جلوگیری کنید.

تمام آخرین اخبار، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار و سرگرمی هند اینجا. ما را در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید.