50 سال بعد، MV Blythe Star که در سواحل تاسمانی غرق شد، سرانجام بر روی بستر دریا نشسته بود.

بازگشت از مردگان: 50 سال بعد، MV Blythe Star که در سواحل تاسمانی غرق شد، سرانجام بر روی بستر دریا نشسته بود.

کشتی غرق شده در عمق 10 کیلومتری دریا کشف شد. Inset: MV Blythe Star قبل از غرق شدن ضبط شد. منبع: جزوه رسانه/CSIRO

پس از گذشت نزدیک به 50 سال از غرق شدن کشتی در سواحل تاسمانی، تحقیقات CSIRO با موفقیت مکان دقیق کشتی غرق شده MV Blythe Star را مشخص کرد.

در 13 اکتبر 1973، در حالی که کشتی در سفر معمول خود از هوبارت به جزیره کینگ بود، یک لیست سمت راست را تجربه کرد که منجر به ورود آب و در نهایت واژگونی شد.

در پی این حادثه، ده خدمه موفق به سوار شدن به یک قایق نجات بادی شدند و 9 روز در دریا در شرایط جوی شدید و شدید تحمل کردند. متاسفانه در این مدت یکی از خدمه جان خود را از دست داد.

مقالات مرتبط

استرالیایی

راننده استرالیایی در تصادف رالی تاسمانی درگذشت، چهارمین مرگ در 2 سال گذشته

استرالیایی

حدود 230 نهنگ در تاسمانی به گل نشسته اند. تلاش های نجات در حال انجام است

9 بازمانده باقیمانده سفری چالش برانگیز را آغاز کردند و سعی کردند از نقطه فرود خود در Deep Glen Bay در شبه جزیره Forestier پیاده روی کنند.

متأسفانه دو نفر دیگر از خدمه در طی این آزمایش سخت تسلیم خستگی و هیپوترمی شدند.

تقریباً دو هفته بعد، در 26 اکتبر بود که نجات یافتگان در نهایت انجام شد. گروه کوچکی از آنها توانستند راه خود را به جاده ای بیابند و در آنجا با موفقیت یک راننده در حال عبور را برای کمک با پرچم پایین کشیدند.

علیرغم جست و جوهای دریایی گسترده ای که در طول سال ها انجام شده، هیچ اثری از کشتی غرق شده تاکنون کشف نشده است.

در یک پیشرفت اخیر، محققان CSIRO و دانشگاه تاسمانی، در حین مطالعه یک زمین لغزش زیردریایی، به طور تصادفی به کشتی غرق شده MV Blythe Star در حدود 10.5 کیلومتری غرب کیپ جنوب غربی تاسمانی برخورد کردند.

با استفاده از داده های نقشه برداری و تصاویر ویدئویی، تیم تایید کرد که لاشه ای که با آن مواجه شده اند در واقع MV Blythe Star گم شده بود.

کشتی غرق شده رشد کمی از جلبک ها و جلبک های دریایی را به نمایش گذاشت که آسیب قابل توجهی به عقب و عدم وجود خانه چرخ ها وارد شد. حضور خرچنگ‌ها، دسته‌های ماهی و تعدادی فوک خزدار که در اطراف لاشه هواپیما شنا می‌کردند در فیلم به تصویر کشیده شد.

CSIRO از تایید مکان قطعی محل استراحت نهایی کشتی ابراز خرسندی کرد و بدین ترتیب معمای 50 ساله حل شد.

در نتیجه این فاجعه، مقررات دریایی قابل توجهی در استرالیا وضع شد. اینها شامل اجرای یک سیستم گزارش موقعیت دریایی است که به طور قابل توجهی اقدامات ایمنی در دریا را افزایش داده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام