540 تن دیگر از رهبران و کارگران حزب عمران خان در پنجاب دستگیر شدند

پاکستان: 540 تن از رهبران و کارگران حزب عمران خان در پنجاب دستگیر شدند

پلیس یکی از حامیان عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان را که همراه با دیگران در اعتراض به دستگیری رهبر خود در لاهور پاکستان در روز چهارشنبه 10 مه 2023 تظاهرات می کنند بازداشت کرد. عکس- AP

داون گزارش داد که پلیس پنجاب 540 تن از رهبران و اعضای تحریک انصاف پاکستان به رهبری عمران خان (PTI) را روز جمعه دستگیر کرد.

رهبران و کارگران حزب در پرونده هایی که بر اساس قانون ضد تروریسم در سراسر استان به دلیل انجام حملات به خانه فرماندهی سپاه در لاهور، ساختمان های عمومی و خصوصی علیه آنها تشکیل شده بود، دستگیر شدند.

درگیری کوتاهی بین افسران پلیس و کارمندان حزب تحریک انصاف پنجشنبه شب رخ داد. داون گزارش داد که پلیس به دفتر PTI در جاده زندان یورش برد تا اعضای حزب را که در مواردی که به چندین ایستگاه پلیس گزارش شده بودند، به عنوان مظنون دستگیر کنند.

مقالات مرتبط

اراده

آیا عمران خان دوباره دستگیر می شود؟ پلیس پنجاب پاکستان در اسلام آباد با حکم بازداشت

اراده

تماشا کنید: عمران خان از خارج از دادگاه عالی اسلام آباد دستگیر شد، حزب تحریک انصاف می گوید نخست وزیر سابق پاکستان “ربوده شد”

بنا بر گزارش ها، اعضای حزب به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند اما زمانی که از افسران بیشتری درخواست کمک شد، عقب نشینی کردند. به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر اینکه کارگران به تعداد زیادی برای استقبال از عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف، پس از معافیت دادگاه، حضور پلیس در اطراف عمارت زمان پارک وی در عصر جمعه افزایش یافت.

دکتر عثمان انور، رئیس پلیس پنجاب، در بیانیه‌ای که روز جمعه در اینجا منتشر شد، گفت که مجرمانی که مسئول حملات به تیم‌های پلیس، زیرساخت‌های حیاتی و اموال عمومی و خصوصی هستند، شایسته ترحم نیستند.

به گزارش داون، وی گفت: این اشرار از طریق فیلم های دوربین های مداربسته، فیلم های ضبط شده و پست های شبکه های اجتماعی شناسایی و ردیابی می شوند. پلیس پنجاب گفت که پس از دستگیری های روز جمعه، تعداد رهبران و حامیان بازداشت شده به 2790 نفر افزایش یافته است.

عمران خان از دادگاه به دلیل “حمایت از قانون اساسی” تشکر کرد، زیرا دادگاه عالی اسلام آباد (IHC) مقامات را از بازداشت عمران خان، رئیس حزب تحریک انصاف در هر مورد – حتی مواردی که فاش نشده است – تا دوشنبه (15 مه) در سراسر کشور منع کرد. .

به گزارش ژئو نیوز، عمران خان پس از دو روز بازداشت در ساعات اولیه روز شنبه به محل سکونت خود در پارک زمان لاهور بازگشت. او در تمام مسیر تا لاهور مورد استقبال طرفداران حزب تحریک انصاف قرار گرفت.

عمران برای رسیدن به اقامتگاه خود در لاهور، مسیری جاده ای را طی کرد و پس از یک دوره پرفراز و نشیب بازگشتش را رقم زد. دستگیری عمران خان در IHC در 9 می باعث اعتراضات خشونت آمیز در سراسر کشور شد. با این وجود، دادگاه عالی وارد عمل شد، دستگیری او را باطل کرد و دستور آزادی او را صادر کرد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام