6 تانک لئوپارد در آخرین بخش کمک های غرب اسپانیا را در مسیر اوکراین ترک می کنند

6 تانک لئوپارد در آخرین بخش کمک های غرب اسپانیا را در مسیر اوکراین ترک می کنند

تا کنون، اوکراین به شدت به تانک‌های قدیمی دوران شوروی وابسته بوده است و از غرب برای تانک‌های نبرد مدرن درخواست کرده و گفته است که این تانک‌ها برای قابلیت‌های زمینی آن حیاتی هستند. فایل AP

سانتاندر: به گفته یک وب سایت نظارتی نیروی دریایی، در آخرین بخش کمک نظامی غرب برای مبارزه کیف علیه تهاجم روسیه، شش تانک لئوپارد 2A4 که برای اوکراین طراحی شده بود، اواخر جمعه شب اسپانیا را با کشتی ترک کردند.

خبرگزاری ها گزارش دادند که تانک ها و نفربرهای زرهی لئوپارد ساخت آلمان در یک کشتی باری بارگیری شدند. این کشتی ابتدا به لهستان می رود و سخت افزار سپس به اوکراین منتقل می شود.

انتظار می رود این کشور ویران شده از جنگ در آینده جدید یک ضد حمله بهاری را علیه روسیه آغاز کند. جنگ روسیه علیه اوکراین اکنون در دومین سال خود است. هنوز مشخص نیست که این تجهیزات چقدر طول می کشد تا به اوکراین برسد.

مارگاریتا روبلز، وزیر دفاع اسپانیا، اوایل آوریل گفت که اسپانیا 10 تانک لئوپارد 2A4 ارسال خواهد کرد. ارتش در حال تعمیر چهار باقیمانده است، زیرا مدتی است که از آنها در جنگ استفاده نشده است. اسپانیا همچنین 40 خدمه تانک و 15 مکانیک را برای کمک به کار با تانک ها آموزش داده است.

تا کنون، اوکراین به شدت به تانک‌های قدیمی دوران شوروی وابسته بوده است و از غرب برای تانک‌های نبرد مدرن درخواست کرده و گفته است که این تانک‌ها برای قابلیت‌های زمینی آن حیاتی هستند.

ایالات متحده در ژانویه 31 تانک آبرامز خود را وعده داد در حالی که آلمان تانک های لئوپارد را به عنوان بخشی از ائتلاف تانک برای اوکراین متعهد کرد. کشورهای ناتو قول داده اند 48 تانک لئوپارد 2 به اوکراین بفرستند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام