8 کودک، نگهبان در تیراندازی پسر نوجوان در مدرسه در بلگراد کشته شدند

صربستان: 8 کودک و نگهبان در تیراندازی یک پسر نوجوان در مدرسه در بلگراد کشته شدند

پلیس خیابان‌های اطراف مدرسه ولادیسلاو ریبنیکار را در بلگراد، صربستان، چهارشنبه، 3 مه 2023 مسدود می‌کند. AP

بر اثر تیراندازی یک پسر نوجوان در مدرسه ای در بلگراد، پایتخت صربستان، حداقل هشت کودک و یک نگهبان کشته شدند.

شش کودک دیگر و یک معلم مجروح شده و در بیمارستان بستری شده اند.

پلیس تیرانداز را با حروف اختصاری KK شناسایی کرد و گفت که او با اسلحه پدرش تیراندازی کرده است. پلیس گفت که او در حیاط مدرسه دستگیر شد. بیانیه ای او را دانش آموز مدرسه ای در مرکز بلگراد معرفی کرد که در سال 2009 به دنیا آمد.

تیراندازی در تگزاس: عزاداران با شروع مراسم تشییع جنازه برای قتل های مدرسه Uvalde جمع می شوند

تیراندازی در مدرسه تگزاس: اووالده به جو بایدن می‌گوید «کاری انجام بده». رئیس جمهور آمریکا متعهد شد “ما خواهیم کرد”

پلیس گفت که تماسی در مورد تیراندازی در مدرسه ابتدایی ولادیسلاو ریبنیکار در حوالی ساعت 8:40 صبح دریافت کرده است. مدارس ابتدایی در صربستان دارای هشت کلاس هستند که از کلاس اول شروع می شود.

“من توانستم صدای تیراندازی را بشنوم. بی وقفه بود.» دانش آموزی که در طبقه پایین کلاس ورزش بود که تیراندازی بلند شد. “من نمی دانستم چه اتفاقی دارد می افتد. ما در حال دریافت چند پیام تلفنی بودیم.»

تیراندازی های دسته جمعی در صربستان نادر است

برخلاف ایالات متحده، تیراندازی های دسته جمعی در صربستان و در منطقه بالکان بسیار نادر است. در سال های اخیر هیچ کدام در مدارس گزارش نشده است. در آخرین تیراندازی جمعی، یک جانباز جنگ بالکان در سال 2013، 13 نفر را در روستایی در مرکز صربستان کشت.

کارشناسان اما بارها نسبت به تعداد سلاح های باقی مانده در کشور پس از جنگ های دهه 1990 هشدار داده اند. آنها همچنین خاطرنشان می‌کنند که بی‌ثباتی چندین دهه ناشی از درگیری‌ها و همچنین مشکلات اقتصادی مداوم می‌تواند منجر به چنین طغیان‌هایی شود.

تصاویر رسانه‌های محلی از محل، غوغایی را در بیرون مدرسه نشان می‌دهد، زیرا پلیس مظنون را که سرش پوشانده شده بود، بیرون می‌آورد و مأموران او را به سمت ماشین پارک شده در خیابان هدایت می‌کردند.

دانش آموزی که صدای تیراندازی را شنید و به دلیل سنش فقط با حروف اول نامش، EM شناسایی شد، مظنون را “مردی آرام” توصیف کرد که “خوب به نظر می رسید”.

دانش آموز افزود: «او نمرات خوبی داشت، اما ما چیز زیادی درباره او نمی دانستیم. او با همه باز نبود. مطمئناً انتظار نداشتم این اتفاق بیفتد. ”

میلان میلوسویچ، که گفت دخترش در زمان تیراندازی در کلاس تاریخ بوده است، به تلویزیون N1 گفت که وقتی شنید چه اتفاقی افتاده است به سرعت بیرون رفت.

او گفت: “از او پرسیدم فرزندم کجاست، اما در ابتدا کسی نتوانست چیزی به من بگوید.” سپس او تماس گرفت و ما متوجه شدیم که او بیرون است.

میلوسویچ به نقل از دخترش گفت: «او (تیرانداز) ابتدا به معلم و سپس بچه‌هایی که زیر میزها فرو رفتند شلیک کرد. او گفت که او پسری آرام و دانش آموز خوبی است.

پلیس بلوک های اطراف مدرسه را در مرکز بلگراد مسدود کرد.

با ورودی های AP

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام