80 درصد ژاپنی ها نمی خواهند در صورت حمله چین به تایوان، توکیو خود را درگیر کند

از آن دوری کنید: 80 درصد ژاپنی ها نمی خواهند در صورت حمله چین به تایوان، توکیو خود را درگیر کند

ناوشکن موشک هدایت شونده کلاس آرلی بورک USS Milius (DDG 69) که در منطقه عملیاتی ناوگان هفتم ایالات متحده مستقر شده است، عملیات ترانزیت تنگه تایوان را در مکانی نامعلوم در این تصویر منتشر شده در 17 آوریل 2023 انجام می دهد. رویترز/ تصویر نماینده

مردم ژاپن در صورت حمله چین به تایوان، خواهان جنگ نیستند. یک نظرسنجی جدید نشان داده است.

نظرسنجی که توسط روزنامه ژاپنی انجام شده است آساهی شیمبون دریافتند که 80 درصد از آنها ابراز نگرانی کرده‌اند که در صورت حمله چین به تایوان، ارتش این کشور در درگیری‌های پکن گرفتار خواهد شد.

توکیو همیشه موضع بی طرفی در قبال درگیری های جاری بین چین و تایوان داشته است. این کشور همچنین هشدار داده است که تهاجم چین به تایپه بر ژاپن تأثیر خواهد گذاشت زیرا پکن بر خطوط دریایی که توسط توکیو برای انتقال 90 درصد انرژی مورد نیاز و 60 درصد منابع غذایی استفاده می شود، کنترل خواهد کرد.

مقالات مرتبط

صدا زدن

«لندرومات» نامیدن هند: زمان آن فرا رسیده است که بلوف را در مورد ابهام اخلاقی اروپا به عنوان حافظ وجدان جهان بنامیم.

صدا زدن

چین پس از استقرار موشک پاتریوت PAC-3 در نزدیکی تایوان، ژاپن را مورد انتقاد قرار داد

در همین حال، به طور گسترده درک می شود که ایالات متحده از تایوان در چنین درگیری حمایت خواهد کرد. با این حال، ژاپن به هیچ یک از طرفین متمایل نشده است، بلکه هزینه های دفاعی را افزایش داده است DW، نشان می دهد که ارتش در حال آماده سازی خود است.

فقط پشتیبانی پشتیبان از ایالات متحده

افزایش هزینه‌های دفاعی در ژاپن بحث‌های داخلی را در مورد چگونگی واکنش ژاپن به بحران به راه انداخته است.

از 3000 نفری که توسط آساهی56 درصد گفتند که حمایت از نیروی دفاع از خود ژاپن (JSDF) باید به کمک سوخت، غذا و کمک های پزشکی محدود شود.

در حالی که تنها 11 درصد فکر می کنند که ژاپن باید در صورت وقوع درگیری با ایالات متحده متحد شود.

شیناکو اویاکاوا، فردی که از سیاست‌های محلی در جنوبی‌ترین استان ژاپن آگاه است، گفت: «مردم به طور کلی خواهان جنگ نیستند و من می‌گویم که اکثر مردم اوکیناوا مخالف دخالت ارتش ژاپن در هر درگیری بر سر تایوان هستند. ”

صحبت به طور انحصاری به DWاویاکاوا افزود: «جنگ در آنجا تأثیر مستقیمی بر مردم اینجا دارد زیرا تایوان فقط یک ساعت از اوکیناوا فاصله دارد. و مردم اوکیناوا در سال 1945 چقدر جنگ وحشیانه را تجربه کردند. اما اگر ژاپن درگیر شود، دقیقاً همان اتفاقی می‌افتد.»

طرف دیگر طیف

در حالی که اکثریت قریب به اتفاق نمی‌خواهند ژاپن در مناقشه شرکت کند، برخی از راست‌گرایان بر خلاف این فکر می‌کنند.

هیرومیچی موتکی، سرپرست دبیر انجمن نشر حقایق تاریخی، گفت: من کاملاً معتقدم که ژاپن باید با آمریکایی‌ها برای کمک به تایوان همکاری کند.

وی توضیح داد: این هر دو کشور دموکراتیک هستند که دوست و متحد ما هستند و اگر ژاپن در مواقع ضروری به کمک آنها نیاید، اعتماد آنها را از دست خواهیم داد و در صورت تهدید چه کسی به ژاپن کمک خواهد کرد؟

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.