Apple iPhone 5c اکنون منسوخ شده است. سخت خواهد بود برای تعمیرات

اگر هنوز از آن استفاده می کنید آیفون 5c یا به طور تصادفی صاحب یکی شود ، ممکن است زمان خوبی باشد که آن را به عنوان نمایشگاهی در قفسه قرار دهید و یک آیفون جدید تهیه کنید. به این دلیل که آیفون 5c را به لیست دستگاه های قدیمی اضافه کرده است. ادامه استفاده از آیفون 5c منسوخ هیچ ضرری ندارد اما اگر بخواهید آن را خراب کنید یا مشکل سخت افزاری داشته باشید ، انجام تعمیرات سخت خواهد بود. همچنین ، ناگفته نماند که دستگاه هیچ گونه به روزرسانی iOS نخواهد داشت.
“دارندگان محصولات iPhone ، iPad ، iPod یا Mac ممکن است خدمات و قطعات را از آنجا تهیه کنند سیب یا ارائه دهندگان خدمات اپل به مدت 5 سال پس از فروش محصول دیگر – یا در صورت نیاز قانون ، یا طولانی تر. اپل پشتیبانی از برخی محصولات منسوخ شده از نظر فناوری را متوقف کرده است “، همانطور که در وب سایت اپل آمده است.
آیفون 5c با بدنه پلاستیکی به عنوان یک آیفون مقرون به صرفه در سال 2013 به بازار عرضه شد. طبق اپل ، محصولات قدیمی آنهایی هستند که بیش از 5 سال و کمتر از 7 سال پیش فروخته نشده اند. و محصولات منسوخ ، محصولاتی هستند که بیش از 7 سال پیش فروش آنها متوقف شده بود.
اپل به تازگی نسل هفتم iPod Nano را به لیست محصولات Vintage و منسوخ شده خود اضافه کرده است. نسل هفتم iPod Nano ، آخرین iPod Nano که به بازار عرضه شد ، اکنون رسماً به عنوان “پرنعمت” شناخته می شود ، زیرا از پنج سال گذشته و بدون دیدن نسخه به روز شده عبور کرده است. به همراه iPod Nano ، نسل پنجم iPod Touch نیز به این لیست اضافه شد.