BJP، نماینده کنگره آرویند کجریوال برای بازسازی 45 کرور در محل اقامت

BJP، نماینده کنگره آرویند کجریوال برای بازسازی 45 کرور در محل اقامت

آرویند کجریوال، رئیس وزیر دهلی

دهلی نو: BJP و کنگره آرویند کجریوال، کنوانسیون ملی AAP را به دلیل گزارش ها مبنی بر هزینه 45 کرور روپیه برای “زیباسازی” اقامتگاه رسمی رئیس وزیر دهلی در اینجا مورد انتقاد قرار دادند.

در حالی که BJP اظهار داشت که چنین مبلغ هنگفتی اشاره‌ای به “نوسازی” ایدئولوژیک بنیانگذار AAP است که مدعی ترویج صداقت و سادگی در هنگام ورود به سیاست بود، حزب کنگره در مورد حق آرویند کجریوال برای ماندن در سمت خود سؤالاتی را مطرح کرد.

BJP چه گفت؟

انتخابات شهردار دهلی 2023: مرحله انتخاب امروز، رقابت مستقیم بین AAP و BJP

انتخابات کارناتاکا 2023: 5102 نامزدی توسط بیش از 3600 نامزد برای نظرسنجی 10 می ثبت شد

سامبیت پاترا، سخنگوی BJP، کجریوال را “مهاراج” خواند و گفت که حتی پادشاهان نیز به دلیل انتخاب محصولات “برتر” در محل سکونت و “شورش برای تجمل و راحتی” به رهبر AAP تعظیم خواهند کرد.

PTI گزارش داد که او همچنین ادعا کرد که کجریوال 20 تا 50 کرور روپیه به خانه های رسانه ای پیشنهاد داده است تا این داستان برجسته نشود، اما کانال های خبری و روزنامه ها این پیشنهاد را نادیده گرفتند.

پاترا به خبرنگاران گفت که یکی از هشت پرده جدید خریداری شده برای این اقامتگاه بیش از 7.94 میلیون روپیه هزینه دارد در حالی که ارزان ترین آن 3.57 لک بوده است.

سخنگوی BJP با استناد به اسناد گفت که سنگ مرمرهایی به ارزش بیش از 1.15 روپیه از ویتنام آورده شده است در حالی که 4 روپیه هسته برای دیوارهای چوبی پیش ساخته هزینه شده است.

او گفت: این داستان پادشاهی است که “بی شرم” است، در مقابله با حمله اخیر کجریوال به نخست وزیر نارندرا مودی در مجلس دهلی، جایی که او رهبر ارشد BJP را با روایت داستانی از یک پادشاه به سخره گرفت.

او مدعی شد که این نه تنها در مورد نوسازی اقامتگاه بلکه به ایدئولوژی حزب عام آدمی و طرز فکر رهبران آن نیز مربوط می شود.

در پرس، پاترا سخنرانی‌های کجریوال را در روزهای آغازین حضورش در سیاست پخش کرد که در آنها شنیده می‌شود که او علیه خانه‌های بزرگ و سایر امکاناتی که به سیاستمداران در قدرت داده شده بود، صحبت می‌کرد. کجریوال می گوید خانه ای چهار پنج اتاقی دارد و نیازی به خانه بزرگتر ندارد.

واکنش کنگره

رهبر کنگره آجی ماکن ادعا کرد که کجریوال 45 کرور از بودجه عمومی را برای خانه ییلاقی مجلل خود خرج کرده است، از جمله برای اقلام عجیب و غریب مانند پولیش دیور، سنگ مرمر ویتنام، پرده های گران قیمت، و فرش های گران قیمت.

با این حال، پیش از به قدرت رسیدن، رهبر AAP نسخه‌های چاپ شده سوگندنامه‌ای را در حوزه انتخابیه مجلس قانون‌گذاری دهلی نو به تاریخ 7 ژوئن 2013، که در آن هفت وعده داده بود، توزیع کرد.

مکن گفت کجریوال قول داده است که از خودرویی با چراغ قرمز استفاده نکند یا درخواست امنیت اضافی فراتر از آنچه برای یک شهروند عادی لازم است نکند و از یک خانه ییلاقی بزرگ امتناع کند و در عوض مانند یک مرد عادی در یک خانه معمولی زندگی کند. کجریوال علیرغم نامگذاری حزبش «حزب عام آدمی» (حزب مردم عادی) و این تعهدات، زمانی که مردم دهلی در طول همه‌گیری کووید به شدت در جستجوی سیلندرهای اکسیژن بودند، در خانه‌های ییلاقی‌اش خرج کرد.»

علاوه بر این، بیش از 6 میلیون خانوار در محله های فقیر نشین شهر وجود دارد. رهبر کنگره در توییتر نوشت: این موضوع باعث ایجاد سؤالاتی در مورد حق وی برای ماندن در سمت خود به عنوان یک کارمند دولتی و اینکه آیا وی به سایر وعده های ذکر شده در سوگندنامه توزیع شده پایبند بوده است یا خیر، به ویژه با توجه به نیازهای فوری شهروندان، سؤالاتی را ایجاد می کند.

پاسخ AAP

رگاو چادا، رهبر ارشد AAP، در حالی که با Times Now صحبت می کرد، گفت که اقامتگاه مورد نظر در سال 1942 ساخته شده است. او گفت که اداره فواید عمومی دولت دهلی (PWD)، پس از ممیزی، نوسازی آن را توصیه کرده بود.

حزب Aam Aadmi روز چهارشنبه گفت که اقامتگاه رسمی کجریوال در سال 1942 ساخته شد و سقف آن سه بار فرو ریخته بود و BJP را متهم کرد که با مطرح کردن موضوع 45 کرور روپیه برای خانه، توجه را از مسائل کلیدی منحرف کرده است.

سانجی سینگ، نماینده AAP Rajya Sabha، گفت که در پی حوادث ریزش سقف، اداره فواید عمومی پیشنهاد ساخت یک خانه جدید را داد و این کار انجام شد.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «این خانه با هزینه 30 کرور روپیه بازسازی شده است.

اقامتگاه رسمی نخست وزیر در منطقه خطوط شهری شمال دهلی است.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام