BJP اتحادیه اروپا را در برابر اظهارات “حاکمیت” سونیا گاندی حرکت می دهد و خواستار اقدام سختگیرانه است.

انتخابات کارناتاکا 2023: BJP اتحادیه اروپا را علیه اظهارات

BJP از اظهارات سونیا گاندی به اتحادیه اروپا شکایت کرده است. تصویر با حسن نیت ارائه شده: @INCIndia/Twitter

BJP روز دوشنبه شکایتی را به کمیسیون انتخابات علیه اظهارات سونیا گاندی تسلیم کرد که “کنگره به کسی اجازه نخواهد داد که شهرت، حاکمیت یا تمامیت کارناتاکا را تهدید کند.” این حزب از نهاد نظرسنجی درخواست کرده است که یک FIR علیه گاندی صادر کند.

کنگره با اشاره به سخنرانی گاندی در یک گردهمایی مبارزاتی روز شنبه در هوبالی، در توییتی گفت که رئیس حزب پارلمانی کنگره “پیامی قوی برای 6.5 کرور کانادیگا ارسال می کند” و همچنین تصاویری از سخنرانی او در جلسه عمومی منتشر کرد.

BJP با ارائه این موضوع به کمیسیون انتخابات گفت که اظهارات رئیس سابق کنگره ماهیت “تفرقه‌انگیز” دارد. این شکایت توسط وزیر اتحادیه، شوبها کاراندلاجه ارائه شد و گفت که بیانیه گاندی “تکان دهنده و غیرقابل قبول” است.

«امروز شکایتی علیه سونیا گاندی به کمیسیون انتخابات دادیم. او در هوبالی سخنرانی کرد که در آن درباره حاکمیت کارناتاکا صحبت کرد. ما از حاکمیت برای کشور استفاده می کنیم. او رهبری باند “Tukde-Tukde” را بر عهده دارد. ما خواستار آن شدیم که FIR علیه او ثبت شود.»

او افزود که گاندی با بیان این اظهارنظر، مفاد آیین نامه الگوی رفتاری را نقض کرده و از اتحادیه اروپا خواسته است تا علیه او اقدام جدی انجام دهد.

بیانیه، دسترسی به هند امروزبخوانید: «تعریف حاکمیت یک ملت مستقل است. هند یک کشور مستقل است و کارناتاکا بخشی از آن است.

وزیر اتحادیه بوپندرا یاداو گفت: «او (سونیا گاندی) عمداً از کلمه حاکمیت استفاده کرد. مانیفست کنگره دستور کار باند توکده توکده است و از این رو آنها از چنین کلماتی استفاده می کنند. امیدواریم اتحادیه اروپا علیه این اقدام ضد ملی اقدام کند.»

در همین حال، نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه گفت: «نه تنها کارناتاکا، می‌خواهم این را با درد فراوان به کل کشور بگویم که در این انتخابات «شاهی پریور» کنگره دیروز به کارناتاکا آمد و گفت که آنها می‌خواهند از این کشور محافظت کنند. “حاکمیت” کارناتاکا.”

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.