BJP می گوید: “در مراسم راهول گاندی در ایالات متحده، نیمی از شرکت کنندگان حتی برای سرود ملی بلند نشدند.”

BJP می گوید:

فیلمبرداری از ویدیو ارائه تصویر: توییتر

حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) روز چهارشنبه ادعا کرد که “نیمی از مردم” در مراسم رهبر کنگره راهول گاندی در ایالات متحده “حتی به خود زحمت ندادند که در هنگام سرود ملی بایستند”.

شهزاد پوناوالا از BJP با به اشتراک گذاشتن ویدئویی از این رویداد در توییتر در توییتی نوشت: «تکان دهنده، شرم آور. این ویدیو را با توجه به برنامه راهول گاندی از رسانه ها دریافت کردم. در حین سرود ملی نیمی از مردمی که بعدها راهول خطاب کرد حتی به خود زحمت نیاوردند. بعداً سرود ملی را در وسط مکث کردند و گفتند که فقط «میک چک» است. این وظیفه بر عهده تیم سازماندهی راهول گاندی است تا روشن شود که آیا و چرا این بی احترامی انجام شده است؟ مخاطبانی که به سرود ملی بی احترامی می کنند چه کسانی هستند! هیچ هندی نمی خواهد… آیا Anthem برای بررسی میکروفون راهول استفاده می شود؟ وضوح قابل قدردانی خواهد بود”

پیش از این، دکتر ویجی چاوتایواله از BJP در مراسم راهول گاندی در ایالات متحده تحقیق کرد و ویدیویی را به اشتراک گذاشت که در آن ادعا کرد که “سالن خالی در انتظار” رهبر کنگره است.

او در کنار ویدئویی از این رویداد در توییتی نوشت: «سالن خالی در انتظار @RahulGandhi در منطقه خلیج، ایالات متحده بود.

راهول گاندی در یک گردهمایی مهاجران هندی در سانفرانسیسکو خطاب به دولت حاکم BJP گفت که این اقدام مردم را “تهدید” می کند و از آژانس های کشور “سوء استفاده” می کند.

گاندی روز سه شنبه در یک رویداد در سانتا کلارا، کالیفرنیا، گفت که BJP و RSS همه ابزارهای سیاسی را در هند کنترل می کنند. او گفت قبل از شروع “بهارات جودو یاترا” خود، متوجه شد که ابزارهای معمولی که در طول تاریخ در سیاست استفاده شده اند دیگر کار نمی کنند. “BJP مردم را تهدید می کند و از سازمان های دولتی سوء استفاده می کند. Bharat Jodo Yatra شروع به کار کرد زیرا تمام ابزارهایی که ما برای ارتباط با مردم نیاز داشتیم توسط BJP-RSS کنترل می شد.

ما همچنین متوجه می شدیم که به نوعی، عمل سیاسی بسیار دشوار شده است. و به همین دلیل تصمیم گرفتیم از جنوبی ترین نقطه هند به سرینگار پیاده روی کنیم.»

گاندی گفت که یاترا دارای روح محبت، احترام و فروتنی است. او گفت: “اگر کسی تاریخ را مطالعه کند، می توان دریافت که همه رهبران معنوی از جمله گورو ناناک دیو جی، گورو باساوانا جی، نارایانا گورو جی، ملت را به روشی مشابه متحد کردند.”

گاندی گفت هند آن چیزی نیست که در رسانه ها نشان داده می شود و دوست دارد روایتی سیاسی را به دور از واقعیت ترویج کند و ادعا کند که “تحریف بزرگی” وجود دارد.

“برای من در Yatra کاملا واضح بود که به نفع رسانه ها است که این چیزها را نشان دهند، این به BJP کمک می کند. بنابراین، فکر نکنید که هر چه در رسانه ها می بینید حقیقت است.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام