BSF پنجمین پهپاد پاکستانی را در چهار روز در امتداد IB رهگیری کرد

به گفته یک سخنگوی، پنجمین پهپاد پاکستانی توسط نیروهای امنیتی مرزی (BSF) طی چهار روز رهگیری شد که از امتداد مرز بین‌المللی (IB) در پنجاب به داخل هند نفوذ کرد تا محموله مواد مخدر را رها کند.

این پهپاد حوالی ساعت 9 شب روز دوشنبه در بخش امریتسار در روستای باینی راجپوتانا در منطقه امریتسار “سقوط شد”.

سخنگوی BSF گفت که پهپاد مشکی رنگ، یک کوادکوپتر ساخت «DJ Matrice 300 RTK» را با محموله 2.1 کیلوگرمی مشکوک به هروئین که از طریق یک حلقه آهنی متصل شده بود، کشف کرد.

مقالات مرتبط

پاکستان

مودیز هشدار می دهد که اگر صندوق بین المللی پول کمک مالی را رد کند، پاکستان ممکن است نکول کند

پاکستان

عمران خان، نخست‌وزیر اسبق پاکستان می‌گوید که پلیس خانه او را محاصره کرده است و نگران دستگیری مجدد است

او گفت که یک مشعل کوچک در حالت روشن نیز به این پهپاد متصل شده بود تا قاچاقچیان مواد مخدر بتوانند محموله را شناسایی کرده و آن را از میدان در سمت هند تحویل بگیرند.

این پنجمین گزارش رهگیری یک هواپیمای بدون سرنشین “سرکش” در امتداد مرز پنجاب از 19 می است.

به گفته مقامات، چند مورد دیگر از نیروهایی که صدای وزوز یک هواپیمای بدون سرنشین را دریافت کردند، طی چهار روز گذشته گزارش شده است، اما به گفته مقامات، چیزی بیشتر از آن مشخص نشد.

روز جمعه گذشته، نیروهای BSF دو پهپاد را سرنگون کردند و سومین پهپاد را در امتداد جبهه رهگیری کردند. یکی از سخنگویان BSF گفته است که سومین پهپاد در خاک پاکستان سقوط کرده و قابل بازیابی نیست.

یک پهپاد که “شنبه شب (20 مه) حریم هوایی هند را نقض کرده بود، با شلیک در حوزه قضایی آمریتسار رهگیری شد و این نیروها 3.3 کیلوگرم مواد مخدر مشکوک را که در زیر آن آویزان شده بود، کشف کردند.

پنجاب یک جبهه به طول بیش از 500 کیلومتر با پاکستان دارد که توسط BSF محافظت می شود و هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای بدون سرنشین که از کشور همسایه به هند پرواز می کنند با محموله های مواد مخدر و اسلحه و مهمات به موضوعی نگران کننده برای آژانس های امنیتی تبدیل شده است. سه چهار سال گذشته

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام