CCP Micron، بزرگترین سازنده تراشه آمریکا را ممنوع می کند، آنها را در ممیزی امنیتی شکست می دهد

جنگ فناوری چین و آمریکا: CCP میکرون، بزرگترین سازنده تراشه آمریکا را ممنوع کرد، آنها را در ممیزی امنیتی ناکام گذاشت

در یک اقدام Tit-For-Tat، چین اکنون Micron مستقر در ایالات متحده را از صنعت فناوری خود منع کرده است و به کاربران و سازندگان هشدار داده است که تراشه های حافظه Micron ایمن نیستند زیرا می توانند زیرساخت شبکه چین را به خطر بیندازند. چین همچنین Micron را در ممیزی امنیتی شکست داد

حزب کمونیست چین برگی از کتاب بازی ایالات متحده را که علیه چین و سایر کشورهایی که با جهان بینی آن همسو نیستند استفاده می کند، برداشته است. در اقدامی که تنش‌ها بین چین و ایالات متحده را تشدید می‌کند، دولت چین روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای به سازندگان تجهیزات رایانه‌ای حساس توصیه کرد از خرید محصولات شرکت Micron Technology، بزرگترین سازنده تراشه‌های حافظه در ایالات متحده خودداری کنند.

به گفته اداره فضای مجازی چین، گفته می‌شود که محصولات Micron دارای “خطرات جدی امنیت شبکه” هستند که می‌تواند زیرساخت‌های اطلاعاتی چین را به خطر بیندازد و امنیت ملی را تهدید کند. با این حال، جزئیات خاصی در بیانیه کوتاه این آژانس ارائه نشده است.

یک حرکت تلافی جویانه
این آژانس به صراحت از اپراتورهای زیرساخت های اطلاعاتی حیاتی در چین خواست تا خرید محصولات از Micron را متوقف کنند. این پیشرفت در زمانی اتفاق می‌افتد که ایالات متحده، اروپا و ژاپن محدودیت‌هایی را برای دسترسی چین به ساخت تراشه‌های پیشرفته و سایر فناوری‌ها به دلیل نگرانی در مورد استفاده بالقوه آنها در برنامه‌های نظامی اعمال می‌کنند.

همچنین بخوانید: پس از ژاپن و هلند، ایالات متحده به دنبال کره جنوبی است تا تجارت تراشه خود را با چین مسدود کند

این اقدامات همزمان با تشدید تنش ها بین چین و همسایگانش است، زیرا دولت چین نسبت به ژاپن ابراز تجاوز کرده و تایوان را تحت رهبری رئیس جمهور شی جین پینگ تهدید به اقدام نظامی کرده است.

مقامات چینی نسبت به عواقب احتمالی در پاسخ به محدودیت های اعمال شده برای دسترسی چین به فناوری های پیشرفته هشدار داده اند. با این حال، به نظر می‌رسد که آنها در تلاش هستند تا راه‌هایی برای مقابله به مثل بدون تأثیر منفی بر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند و سایر صنایع چین و همچنین تلاش‌های این کشور برای توسعه تامین‌کنندگان تراشه‌های پردازنده‌اش بیابند.

چگونه چین در میکرون به صفر رسید
چین مدت کوتاهی پس از پیوستن ژاپن به ایالات متحده در اعمال محدودیت‌هایی بر دسترسی چین به فناوری ساخت تراشه به دلایل امنیتی، بررسی رسمی Micron را تحت قوانین سختگیرانه امنیت اطلاعات خود آغاز کرد.

همچنین بخوانید: چین با ایالات متحده مقابله می کند، بررسی امنیت سایبری را در سازنده تراشه های حافظه Micron آغاز می کند

شرکت‌های خارجی با حملات اخیر پلیس به شرکت‌های مشاوره و شرکت‌های بررسی دقیق در چین ناآرام شده‌اند. در حالی که مقامات چینی توضیحی برای این حملات ارائه نکرده اند، آنها تاکید کرده اند که شرکت های خارجی ملزم به رعایت قانون هستند.

گروه های تجاری و دولت ایالات متحده خواستار شفافیت در مورد محدودیت های قانونی جدید گسترش یافته در مورد اطلاعات و نحوه اجرای آنها شده اند.

به نظر می رسد اعلامیه روز یکشنبه این سازمان فضای مجازی تلاشی برای اطمینان بخشیدن به شرکت های خارجی باشد. در این بیانیه آمده است که چین متعهد به گشایش در سطح بالا به دنیای خارج است و از شرکت‌ها و محصولات و خدمات مختلف از کشورهای مختلف استقبال می‌کند، تا زمانی که آنها با قوانین و مقررات چین مطابقت داشته باشند.

با وجود تنش ها، پکن در تلافی خود محتاطانه عمل کرده است و احتمالاً از ایجاد اختلال در صنایع چینی که بر تولید گوشی های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی مصرفی مسلط هستند، جلوگیری می کند. این صنایع به شدت به واردات سالانه بیش از 300 میلیارد دلار تراشه خارجی متکی هستند.

چین در حال ساخت برنامه توسعه تراشه خود است
چین میلیاردها دلار برای تسریع توسعه تراشه و کاهش وابستگی خود به فناوری خارجی سرمایه گذاری می کند. در حالی که ریخته گری های چینی می توانند تراشه های ارزان قیمت برای خودروها و لوازم خانگی ، آنها در حال حاضر فاقد قابلیت پشتیبانی از گوشی های هوشمند، هوش مصنوعی و سایر برنامه های کاربردی پیشرفته هستند.

همچنین بخوانید: شرکت های فناوری همچنان چین را رها می کنند. در اینجا دلیل این خبر خوب برای هند، مکزیک و ویتنام است

درگیری بین ایالات متحده و چین نگرانی هایی را در مورد جدا شدن بالقوه جهان ایجاد کرده است که منجر به ایجاد حوزه های فناوری جداگانه با استانداردهای ناسازگار شده است. این می تواند منجر به افزایش هزینه ها و نوآوری کندتر شود، زیرا محصولات یک منطقه ممکن است با مناطق دیگر سازگار نباشند.

روابط بین ایالات متحده و چین در حال حاضر در پایین ترین سطح خود در دهه های اخیر قرار دارد و مناقشات مربوط به امنیت، هنگ کنگ، برخورد با اقلیت های قومی مسلمان، درگیری های سرزمینی و مازاد تجاری قابل توجه چین به تیرگی روابط کمک کرده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام