CEC از 5.3 رای دهنده ثبت نام شده درخواست می کند تا مشتاقانه شرکت کنند

انتخابات کارناتاکا 2023 به صورت زنده: CEC از 5.3 رای دهنده ثبت نام شده درخواست می کند تا مشتاقانه شرکت کنند

تصویر نمایشی PTI

انتخابات کارناتاکا 2023 زنده: پس از مبارزات انتخاباتی شدید، مردم آماده هستند تا در انتخابات مجلس روز چهارشنبه در کارناتاکا رای خود را به صندوق بیندازند.

سه حزب سیاسی اصلی ایالت، BJP، کنگره، و جناتا دال سکولار (JDS)، همگی در تلاش برای به دست آوردن کنترل بر 224 ایالت، با دادن وعده‌ها و متهم کردن یکدیگر تلاش کرده‌اند رای دهندگان را جلب کنند. مجمع صندلی

کارناتاکا

به‌روزرسانی‌های انتخابات کارناتاکا 2023: نخست وزیر مودی می‌گوید مانیفست BJP برای کارناتاکا «توسعه محور»

کارناتاکا

انتخابات کارناتاکا 2023: کنگره به تندی واکنش نشان می‌دهد، می‌گوید BJP به پایین‌ترین حد خم شده است

113 کرسی برای کسب اکثریت و تشکیل دولت لازم است.

وارونا، کانکاپورا، شیگاون، هوبلی-دارواد، چاناپاتنا، شیکاریپورا، چیتاپور، راماناگارا و چیکماگالور تعدادی از حوزه های انتخاباتی مهم هستند که تأثیر قابل توجهی خواهند داشت.

هم BJP و هم کنگره برخی از بهترین سلاح های خود را در حوزه های انتخابیه اصلی به کار می گیرند. BJP همچنین با رقابت با 50 چهره جدید در لیست 224 نامزد خود از شانس استفاده کرده است. این اقدام BJP برای رد کردن بلیط به چندین رهبر ارشد در نهایت منجر به ترک حزب و پیوستن آنها به کنگره یا JD (S) شد.

یکی از آنها جاگادیش شتار، وزیر ارشد سابق کارناتاکا است که از دریافت بلیت برای حوزه انتخابیه مجمع غرب هوبلی-درواد محروم شد و سپس به کنگره پیوست و از همان حوزه انتخابیه با نامزد کنگره رقابت خواهد کرد. این کرسی است که شتر بارها برنده شده است.

در همین حال، باساواراج بومای، وزیر ارشد کارناتاکا، یکی دیگر از نامزدهای کلیدی است که از حوزه انتخابیه شیگاون که در آن سه دوره متوالی برنده شده است، رقابت می کند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام