DK Shivakumar قبل از پرواز به دهلی برای مذاکرات بعدی کارناتاکا CM

دی.کی.شیواکومار قبل از پرواز به دهلی برای مذاکرات بعدی مدیرکل کارناتاکا:

رئیس کنگره کارناتاکا، دی کی شیواکومار. ANI

دی کی شیواکومار، رئیس کنگره کارناتاکا، یکی از پیشتازان پست نخست وزیری در ایالت جنوبی، روز سه شنبه به صراحت اعلام کرد که بدون در نظر گرفتن تصمیمی که برای پست عالی در ایالت اتخاذ می کند، پشت خنجر یا باج خواهی از حزبش نخواهد کرد. چالش بعدی او کسب 20 کرسی در انتخابات لوک سبها خواهد بود.

«برنده شدن 20 کرسی (در نظرسنجی های لوک سبها) چالش بعدی ما است… خانه ما یک خانه متحد است، من نمی خواهم کسی را در اینجا تقسیم کنم. من مردی مسئولیت پذیر هستم… نه از پشت خنجر می زنم و نه سیاه نمایی می کنم. من نمی خواهم به تاریخ اشتباه بروم، نمی خواهم با یک اظهار نظر بد بروم.

مقالات مرتبط

چرا

چرا «جای باجرانگبالی» به شعار پیروزی کنگره در کارناتاکا تبدیل شده است

چرا

نتایج کارناتاکا: شیواکومار یا سیددارامایا؟ انتخاب مدیر ارشد کنگره چه کسی خواهد بود؟

او گفت که کنگره یک خانواده واحد است و بنابراین منافع همه باید در نظر گرفته شود.

«سونیا گاندی الگوی ماست… کنگره برای همه خانواده است. رئیس کنگره کارناتاکا گفت: قانون اساسی ما بسیار مهم است، بنابراین ما باید از منافع همه محافظت کنیم.

کنگره در انتخابات اخیر مجمع 224 عضوی کارناتاکا 135 کرسی به دست آورد.

شیواکومار اوایل امروز در بحبوحه مذاکرات جاری در حزب کنگره برای رئیس بعدی کارناتاکا، پیش از عزیمت به دهلی وارد فرودگاه بنگالورو شد.

رئیس کنگره کارناتاکا با فرماندهی عالی حزب پیش از اعلام پست بالای حزب ملاقات خواهد کرد.

او گفت: “حزب خدای من است… ما این حزب را ساخته ایم، من بخشی از آن هستم و در این تنها نیستم” و افزود: “ما این حزب (کنگره) را ساخته ایم، ما این خانه را ساخته ایم. من بخشی از آن هستم… مادر همه چیز را به فرزندش می دهد.»

شیواکومار در پاسخ به سوالی درباره انتظاراتش به عنوان رئیس حزب ایالتی، گفت: «نمی‌خواهم در مورد آنچه قبلاً اتفاق افتاده اظهار نظر کنم. چگونه اتفاق افتاد. این یک فصل بسته است که ما دولت تشکیل دادیم، دولت را از دست دادیم، دولت ائتلافی را از دست دادیم. چه کسی مسئول برد و باخت است، حالا صحبت از آن فایده ای ندارد. بگذارید این داستان را نفروشیم… بگذارید آینده را بفروشیم.»

سیددارامایا، رهبر کنگره، دیگر نامزد پست نخست وزیری، روز دوشنبه وارد پایتخت ملی شد.

شیواکومار که روز دوشنبه تولد خود را جشن گرفت به دلیل عفونت معده در بنگالورو اقامت داشت. او و سیددارامایا هر دو توسط رهبری عالی AICC برای گفتگو به دهلی فراخوانده شده بودند.

ناظران مرکزی حزب برای کارناتاکا روز دوشنبه، رئیس کنگره، مالیکارجون خارگ را در مورد دیدگاه‌های نمایندگان تازه منتخب MLA معرفی کردند. به گفته منابع حزبی، خارگ قبل از اعلام تصمیم نهایی با سونیا گاندی، راهول گاندی و پریانکا گاندی وادرا مشورت خواهد کرد.

آنها گفتند: “نام CM بعدی کارناتاکا در 24 ساعت آینده اعلام خواهد شد.”

حزب قانونگذاری کنگره اواخر عصر یکشنبه در بنگلور تشکیل جلسه داد و قطعنامه ای تک خطی را تصویب کرد که به رئیس کنگره اختیار می دهد تا مالیکارجون خارگ، رئیس حزب قانونگذار را انتخاب کند.

روز دوشنبه، شیواکومار گفت که همه MLAها با هم هستند و فرماندهی عالی حزب با وزیر ارشد تماس خواهد گرفت.

“فرماندهی عالی حزب تماس خواهد گرفت. من نمی خواهم بیشتر از این نظری بدهم یا چیزی بگویم. هر چه باید بگویم، قبلاً گفته ام. من MLA (پشتیبانی) نمی خواهم… این برای من مهم نیست. مال ما بلوک کنگره است. 135 تعداد و یک عضو متحد دیگر است. همه ما یکی هستیم و با هم کار خواهیم کرد.»

در همین حال، سیددارامایه کهنه کار کنگره اواخر شب دوشنبه با رهبری عالی کمیته کنگره سراسر هند (AICC) در هتل لودی دهلی دیدار کرد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام