EAM Jaishankar، وزیر امور خارجه ایالات متحده، بلینکن، گفتگوی تلفنی داشتند و در مورد مسائل منطقه ای و جهانی گفتگو کردند

EAM Jaishankar، وزیر امور خارجه ایالات متحده، بلینکن، گفتگوی تلفنی داشتند و در مورد مسائل منطقه ای و جهانی گفتگو کردند

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و EAM S Jaishankar. ANI

دهلی نو: اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه تلفنی گفتگو کردند و در مورد مسائل منطقه ای و جهانی گفتگو کردند.

گفت و گوی گرم، مثل همیشه با وزیر امور خارجه ایالات متحده @SecBlinken امروز صبح. در مورد مسائل جاری منطقه ای و جهانی بحث و گفتگو کردند. جیشانکار در توییتر خود به پیشرفت پایدار در روابط دوجانبه اشاره کرد.

در جریان یک نشست قبلی در ماه مارس، دو رهبر با یکدیگر دیدار کردند و در مورد اقداماتی برای کاهش اثرات جهانی جنگ روسیه در اوکراین گفتگو کردند. بلینکن و جایشانکار در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه 20 در دهلی نو گفتگو کردند.

در این نشست، بلینکن دیدگاه های خود را در مورد مقابله با چالش های جهانی و منطقه ای با جیشانکار در میان گذاشت. ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده گفت که در آن زمان بیانیه ای صادر کرد و گفت که دو طرف در مورد راه هایی بحث کردند که چگونه هند و ایالات متحده می توانند همکاری های فناوری و دفاعی را گسترش دهند و انرژی غذایی و امنیت بهداشتی را افزایش دهند.

ند پرایس همچنین اطلاع داد که بلینکن و جایشانکار در مورد تلاش ها برای ارتقا و گسترش فناوری استراتژیک و همکاری های صنعتی دفاعی و ارتقای غذا، انرژی و امنیت بهداشت جهانی صحبت کردند. دو رهبر همچنین برای ترویج انتقال انرژی پاک، همکاری در مبارزه با مواد مخدر و توانمندسازی اقتصادی زنان گفتگو کردند.

در ماه مارس، وزیر امور خارجه برای شرکت در گفتگوی رایسینا، نشست وزرای خارجه G20 و چهار وزیر خارجه هند از هند بازدید کرد.

در این سفر، بلینکن نظرات خود را با نارندرا مودی، نخست وزیر هند، تکرار کرد و گفت که چالش های واقعی برای چندجانبه گرایی وجود دارد و افزود که آنها مستقیماً از روسیه می آیند.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام