EAM Jaishankar با دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در جریان نشست گوا گفتگو می کند

EAM Jaishankar با دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در جریان نشست گوا گفتگو می کند

دستور کار جلسه بین جیشانکار و ژانگ مینگ که در گوا برگزار شد، بر دستور کار کلی جلسه جاری وزیر امور خارجه سازمان همکاری شانگهای متمرکز بود.

اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای: اس جایشانکار، وزیر امور خارجه، روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای (CFM) با ژانگ مینگ، دبیرکل سازمان همکاری شانگهای گفتگو کرد.

دستور کار نشست جیشانکار و ژانگ مینگ که در گوا برگزار شد، بر دستور کار کلی نشست جاری وزیر امور خارجه سازمان همکاری شانگهای متمرکز بود.

جلسات خود را در SCO CFM با تعامل سازنده با دبیرکل ژانگ مینگ آغاز کردم. جیشانکار در توییتی نوشت: از حمایت او از ریاست سازمان همکاری شانگهای هند قدردانی می کنیم.

بلاول بوتو وزیر خارجه پاکستان در نشست سازمان همکاری شانگهای در هند شرکت می کند

ژنرال لی شانگفو وزیر دفاع چین برای شرکت در نشست سازمان همکاری شانگهای به هند سفر کرد

ریاست‌جمهوری هند با تعهد به SCO ایمن هدایت می‌شود. حوزه های اصلی تمرکز آن استارتاپ ها، طب سنتی، توانمندسازی جوانان، میراث بودایی و علم و فناوری است. منتظر یک CFM موفق در گوا هستیم.

سطح ارتباطات دوجانبه بین کشورهای عضو هیچ تاثیری بر بحث و گفتگو در اجلاس وزرای خارجه سازمان همکاری شانگهای نخواهد داشت، جایی که وزرای خارجه مسائل کلی منطقه را با توجه به ناآرامی های ژئوپلیتیک فعلی بررسی می کنند.

یکی از بزرگترین گروه های بین المللی فرامنطقه ای، سازمان همکاری شانگهای یک بلوک مهم اقتصادی و امنیتی است.

روسای جمهور روسیه، چین، جمهوری قرقیزستان، قزاقستان، تاجیکستان و ازبکستان در کنفرانسی در شانگهای در سال 2001 سازمان همکاری شانگهای را تأسیس کردند.

در سال 2017، سازمان همکاری شانگهای پاکستان و هند را به عنوان اعضای دائمی خود اضافه کرد. هند در سال 2005 به عنوان ناظر در سازمان همکاری شانگهای اعطا شد و به طور منظم در جلسات این گروه در سطح وزیران شرکت کرده است که در درجه اول به همکاری های امنیتی و اقتصادی در منطقه اوراسیا می پردازد.

هند تمایل شدیدی برای تقویت همکاری های امنیتی خود با سازمان همکاری شانگهای و ساختار منطقه ای ضد تروریسم (RATS) که بر مشکلات مربوط به امنیت و دفاع تمرکز دارد، ابراز کرده است.

(با ورودی های نمایندگی)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام