EAM Jaishankar با نالدی پاندور وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی ملاقات کرد

نشست BRICS: EAM Jaishankar با نالدی پاندور وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی ملاقات کرد

EAM Jaishankar با وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی نالدی پاندور دیدار می کند

اس. جایشانکار، وزیر امور خارجه (EAM) روز پنجشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه بریکس در دوربان با نالدی پاندور، وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی گفت وگو کرد.

دیداری گرم با نالدی پاندور وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی. از او برای میزبانی ما در شهر هندوآتلانتیک کیپ تاون سپاسگزاریم. پیشرفت مشارکت استراتژیک خود را بررسی کردیم و موافقت کردیم که سی امین سالگرد روابط دیپلماتیک خود را به شیوه ای مناسب گرامی بداریم. جایشانکار در بیانیه ای در توییتر پس از این نشست گفت: در مورد بریکس، IBSA، G20 و سازمان ملل که در آنها سنت قوی همکاری نزدیک داریم، تبادل نظر کردیم.

جیشانکار در اوایل روز پنجشنبه با همتای روس خود سرگئی لاوروف ملاقات کرد و در مورد موضوعات مربوط به منافع دوجانبه و جهانی گفتگو کرد.

مقالات مرتبط

چرا

چرا بعید است که خانواده سلطنتی بریتانیا الماس های آفریقای جنوبی را پس دهند؟

چرا

EAM Jaishankar می‌گوید: «هند با چالش‌های پیچیده‌ای از سوی چین مواجه است»، به دولت اطمینان می‌دهد که وضعیت موجود را دست نخورده نگه می‌دارد.

جیشانکار که برای شرکت در کنفرانس پنج کشوری بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی) در آفریقای جنوبی به سر می‌برد، در حاشیه نشست وزیران خارجه بریکس با لاوروف گفت‌وگو کرد.

خوشحالم که امروز صبح در حاشیه بریکس FMM در کیپ تاون با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ملاقات کردم. جیشانکار در توییتی نوشت: گفتگوهای ما موضوعات دوجانبه، برجام، G20 و سازمان همکاری شانگهای را شامل می شود.

هند اجلاس های سازمان همکاری شانگهای (SCO) و G-20 را به ترتیب در ماه های جولای و سپتامبر برگزار خواهد کرد.

در چند ماه گذشته، هند به یکی از واردکنندگان اصلی نفت خام با تخفیف از روسیه تبدیل شده است.

تعامل اقتصادی هند با روسیه در یک سال گذشته رشد چشمگیری داشته است که عمدتاً به دلیل خرید نفت روسیه با تخفیف است.

هند هنوز تهاجم روسیه به اوکراین را محکوم نکرده و برای حل مناقشه از طریق گفتگو و دیپلماسی فشار آورده است.

جیشانکار روز چهارشنبه گفت که این هنوز “روزهای اولیه” برای حل مناقشه بین اوکراین و روسیه است زیرا در حال حاضر تمرکز بر مشکلاتی مانند کریدور غلات، مسائل هسته ای و موضوعات مربوط به تبادل اسیران جنگی است.

جیشانکار در مصاحبه با DD India خاطرنشان کرد که نخست وزیر نارندرا مودی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین دیدار کرده است.

بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی) پنج کشور بزرگ در حال توسعه جهان را گرد هم می‌آورد که 41 درصد از جمعیت جهان، 24 درصد تولید ناخالص داخلی جهانی و 16 درصد تجارت جهانی را تشکیل می‌دهند.

همچنین قرار است جایشانکار با همتایان خود از دیگر کشورهای بریکس دیدارهای دوجانبه داشته باشد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام