EAM Jaishankar به پاکستان هشدار می دهد و می گوید: “درگیری با همسایه ای که علیه ما تروریسم انجام می دهد دشوار است”

EAM Jaishankar به پاکستان هشدار می دهد و می گوید:

وزیر امور خارجه دکتر اس جایشانکار. FILE/PTI.

دکتر اس جایشانکار، وزیر امور خارجه هند، در حالی که به پاکستان اشاره می کند، گفت: «درگیری با همسایه ای که تروریسم فرامرزی علیه ما انجام می دهد، بسیار دشوار است.

جیشانکار در یک نشست مطبوعاتی مشترک در شهر پاناما با جاناینا توانی منکومو، وزیر امور خارجه پاناما، گفت که هند همیشه گفته است که پاکستان باید به تعهد خود مبنی بر عدم تشویق، حمایت و اجرای تروریسم فرامرزی عمل کند.

وی ادامه داد: نکته نهایی در مورد این موضوع این است که برای ما بسیار دشوار است که با همسایه‌ای که تروریسم فرامرزی علیه ما انجام می‌دهد، درگیر شویم. ما همیشه گفته‌ایم که آنها باید به تعهد خود مبنی بر تشویق، حمایت و اجرای تروریسم فرامرزی عمل نکنند. ما همچنان امیدواریم که روزی به آن مرحله برسیم.»

اظهارات وزیر امور خارجه هند در پس زمینه حمله تروریستی هفته گذشته در منطقه پونچ جامو که در آن پنج نیروی ارتش در عملیات کشته شدند، اهمیت پیدا می کند.

مسئولیت این حمله را جبهه ضد فاشیست خلق (PAFF) که شاخه ای از گروه تروریستی جیش محمد (JeM) تحت حمایت پاکستان است، بر عهده گرفت.

همچنین بخوانید: Poonch Terror Attack: JeM شاخه PAFF عکس هایی از کمین کامیون ارتش را منتشر کرد، ادعا می کند که ویدیو نیز منتشر خواهد کرد.

این حمله تروریستی تنها ساعاتی پس از آن رخ داد که پاکستان اعلام کرد که بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه این کشور، در رأس هیئتی به هند برای اجلاس سازمان همکاری شانگهای در ماه مه خواهد رفت.

EAM Jaishankar در یک بازدید دو روزه از پاناما است. او روز دوشنبه وارد پاناما سیتی شد.

پس از ورود، جایشانکار در رویداد تجاری هند و آمریکای لاتین شرکت کرد و در آنجا سخنرانی اصلی را ارائه کرد که در آن 10 دلیل مهم وجود دارد که چرا همکاری تجاری هند و پاناما چشم‌انداز قوی و تلاش‌های مبتنی بر شایستگی دارد.

از دست نده: حضور هند در سراسر جهان به طور پیوسته در حال افزایش است: جایشانکار در رویداد تجاری هند و آمریکای لاتین

پس از سفر خود به پاناما، جایشانکار در 25 آوریل عازم کلمبیا خواهد شد و در آنجا با چندین نماینده ارشد دولت، تجارت و جامعه مدنی ملاقات خواهد کرد.

طبق اعلام MEA، جایشانکار پس از کلمبیا راهی جمهوری دومینیکن خواهد شد.

سفر به جمهوری دومینیکن بالاترین سطح سفر هند از زمان برقراری روابط دیپلماتیک در سال 1999 است.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام