EAM Jaishankar در نشست وزرای خارجه بریکس

EAM Jaishankar در نشست وزرای خارجه بریکس: «صلح و امنیت بین‌المللی بیشترین تهدید توسط تروریسم است»

وزیر امور خارجه اس جایشانکار. ANI

س جایشانکار، وزیر امور خارجه، با مقصر دانستن تروریسم به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین المللی، گفت: همه کشورها باید برای مقابله با این تهدید و ریشه کن کردن منبع مالی و تبلیغاتی آن در حمله پنهان به پاکستان، متحد شوند.

این اظهارات جایشانکار در حالی بیان شد که وی در نشست وزیران خارجه بریکس در آفریقای جنوبی صحبت کرد. جیشانکار در سخنان افتتاحیه خود همچنین گفت که همه کشورها باید با همه اشکال تروریسم مبارزه کنند.

مقالات مرتبط

برای انجام سیاست باید محدودیتی وجود داشته باشد

EAM Jaishankar در بحث تحلیف ساختمان پارلمان: “باید محدودیتی برای انجام سیاست وجود داشته باشد”

برای انجام سیاست باید محدودیتی وجود داشته باشد

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه می گوید دلارزدایی آغاز شده است

وی گفت: «از جمله تهدیدات کلیدی برای صلح و امنیت بین المللی، تروریسم است. همه ملت ها باید اقدامات قاطعانه ای در برابر این تهدید انجام دهند، از جمله تامین مالی و تبلیغات آن.

جیشانکار اوایل امروز با همتای روس خود سرگئی لاوروف نیز دیدار کرد.

جایشانکار با اشاره به اینکه شرایط بین المللی چالش برانگیز است، گفت: محیط جهانی امروز ایجاب می کند که کشورهای بریکس به طور جدی، سازنده و جمعی به مسائل کلیدی معاصر برخورد کنند.

«گردهمایی ما باید پیامی قوی بفرستد که جهان چندقطبی است، در حال تعادل مجدد است و روش‌های قدیمی نمی‌توانند به موقعیت‌های جدید رسیدگی کنند. ما نماد تغییر هستیم و باید بر اساس آن عمل کنیم.

وی بدون اشاره به جنگ در اوکراین گفت: «این مسئولیت حتی بیشتر می‌شود، زیرا ما به پیامدهای مخرب همه‌گیری کووید، استرس‌های ناشی از درگیری و ناراحتی اقتصادی جنوب جهانی فکر می‌کنیم».

او همچنین اصلاحات بسیار مورد نیاز در شورای امنیت سازمان ملل را مطرح کرد. او گفت: «برای دو دهه، ما درخواست‌هایی برای اصلاح نهادهای چندجانبه شنیده‌ایم، اما به طور مداوم ناامید شده‌ایم. بنابراین، ضروری است که اعضای بریکس در اصلاح تصمیم‌گیری جهانی، از جمله تصمیم شورای امنیت سازمان ملل، صداقت نشان دهند.»

او توضیح داد که قلب مشکل در این واقعیت نهفته است که بسیاری از کشورها همچنان در دست تعداد بسیار کمی از کشورهای دیگر هستند.

او گفت: “این ممکن است در رابطه با تولید، منابع، خدمات یا اتصال باشد.”

او گفت: «ما از بریکس می‌خواهیم به آن توجه ویژه داشته باشد و تمرکززدایی اقتصادی را که برای دموکراسی‌سازی سیاسی بسیار ضروری است، ترویج کند».

او گفت که این اتحادیه مسائل بسیار مهمی برای بررسی دارد و «ما این کار را با روحیه برابری، احترام متقابل و اجماع کامل انجام خواهیم داد. این ویژگی بریکس است.»

گروه پنج کشوری BRICS (برزیل، روسیه، هند، چین، آفریقای جنوبی) پنج کشور بزرگ در حال توسعه جهان را گرد هم می‌آورد که 41 درصد از جمعیت جهان، 24 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی و 16 درصد را تشکیل می‌دهند. از تجارت جهانی

با ورودی های PTI

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.