EAM Jaishankar در کلمبیا می گوید که جهان توانایی ها و مشارکت های “هند جدید” را به رسمیت می شناسد.

EAM Jaishankar در کلمبیا می گوید که جهان توانایی ها و مشارکت های

وزیر امور خارجه اس جایشانکار. تقدیم به تصویر: @DrSJaishankar

بوگوتا: وزیر امور خارجه اس جایشانکار روز سه شنبه گفت که جهان در حال آگاه شدن از توانایی ها و کمک های “هند جدید” است و همچنین تاکید کرد که این باور وجود دارد که هند امروز قادر به حل مشکلات پیچیده است.

جیشانکار در توییتر خود گفت: «بازدید خود را از کلمبیا با ملاقات با جامعه هندی در بوگوتا آغاز کردم. تحول در حال انجام در هند و پیامدهای جهانی آن را با آنها در میان گذاشت. تاکید کرد که چگونه جهان توانایی‌ها و کمک‌های یک هند جدید را تشخیص می‌دهد.»

جیشانکار در جریان تعامل با اعضای جامعه هندی همچنین گفت که جهان امروز تغییرات هند را می پذیرد و برای هند بیشتر آماده می شود.

او با اشاره به درگیری اوکراین یا مشکلاتی که با جهان توسعه یافته و جهان در حال توسعه سروکار دارد، به مهاجران هندی گفت: «در همه این‌ها از هر طرف، امروز این احساس وجود دارد که هند کشوری است که به نوعی می‌تواند به عنوان یک پل به عنوان کسی که نظرات متفاوت را با هم جمع می کند (و) به یافتن راه حل کمک می کند.

“در دهه گذشته، ما به عنوان اولین پاسخ دهنده شهرت پیدا کرده ایم. وقتی اتفاقی می‌افتد، ما سریع حرکت می‌کنیم، زیرا توانایی‌های خود را در داخل کشور توسعه داده‌ایم. و اکنون احساس می کنیم که به اندازه کافی خوب، به اندازه کافی با تجربه و مسئولیت پذیر هستیم که بتوانیم این کار را در خارج از کشور انجام دهیم…» او با اشاره به مثال زلزله اخیر در ترکیه که هند تیم نجات بلایای خود را ظرف 24 ساعت فرستاد، گفت.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه مسائلی وجود دارد که همه کشورهای جهان را آزار می دهد، گفت: اقلیم یکی است و در اینجا نیز تغییر بزرگی در موقعیت هند و تصویر هند ایجاد شده است.

او گفت: «ما امروز به عنوان یک رهبر اقلیم، کشوری که کارهای زیادی در زمینه انرژی خورشیدی، انرژی‌های تجدیدپذیر انجام داده است، می‌بینیم که در واقع یک سری ایده‌ها، اقدامات و نهادها را ارائه می‌کند.»

وی افزود که امروز موضع جهانی بسیار متحدتر در قبال تروریسم حداقل تا حدی مدیون تلاش هایی است که هند در 10 سال گذشته انجام داده است.

این احساس وجود دارد که هند امروزی توانایی پل زدن بر مسائل دشوار را دارد. و صادقانه بگویم، گاهی اوقات بحث های دشوار روز.» او افزود.

او گفت که تمایل بسیار بیشتری از سوی جهان برای تلاش برای درک هند وجود دارد، هندی که قوی‌تر، قدرتمندتر و تأثیرگذارتر است.

او گفت: «تمایل بسیار بیشتری از سوی جهان برای تلاش برای درک ما و آنچه هستیم وجود دارد.

جایشانکار همچنین در مورد کارهای انجام شده توسط نخست وزیر به رهبری نارندرا مودی برای رفاه هندی ها در خارج از کشور صحبت کرد.

او کمک های مهاجران هندی را ستود و گفت که تصویر هند در کشورهای خارجی به طور قابل توجهی توسط جامعه شکل می گیرد.

او افزود: «در این عصر جهانی شدن، فناوری، تحرک، هندی‌ها حضور خود را در همه جا احساس می‌کنند.»

جیشانکار در پاسخ به سوالی در مورد تابعیت دوگانه گفت که این موضوع دارای پیامدهای امنیتی است و بسیاری از کشورهای بزرگ اجازه آن را نمی دهند.

جیشانکار در طول اقامت خود در کلمبیا با چندین رهبر ارشد این کشور دیدار و روابط دوجانبه را با همتای کلمبیایی خود آلوارو لیوا دوران بررسی کرد.

جیشانکار در یک سفر نه روزه به گویان، پاناما، کلمبیا و جمهوری دومینیکن است که اولین دیدار وی به عنوان وزیر امور خارجه از این کشورهای آمریکای لاتین و دریای کارائیب است.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام