EAM Jaishankar سیددارامایاه را به دلیل توییتی که در مورد هندی ها در سودان منتشر کرده بود، مورد انتقاد قرار داد

EAM S. Jaishankar سیددارامایا را متهم کرد که بر سر این موضوع وارد سیاست های کوچک شده است و تاکید کرد که سفارت هند در سودان از زمان آغاز جنگ در 14 آوریل در تلاش برای کمک به هندی ها و مردم هندی الاصل در این کشور شمال آفریقا بوده است.

دهلی نو: وزیر امور خارجه (EAM) S. Jaishankar روز سه شنبه از سیددارامایا، رئیس سابق کارناتاکا و رهبر ارشد کنگره به دلیل تخلیه اتباع هند از سودان جنگ زده انتقاد کرد.

سیددارامایا در شبکه اجتماعی توییتر مدعی شده بود که دولت هند برای تخلیه ده‌ها قبیله از کارناتاکا که بنا به گزارش‌ها در سودان سرگردان شده‌اند، حتی در حالی که جنگ بین ارتش سودان و نیروهای شبه‌نظامی در جریان است، شجاعت لازم را نشان نداده است.

گزارش شده است که 31 نفر از کارناتاکا متعلق به قبیله هاکی پیکی در سودان که به دلیل جنگ داخلی دچار مشکل است سرگردان هستند. رهبر کنگره در توییتی گفته است که از @PMOIndia @narendramodi، @HMOIndia، @MEAIndia و @BSBommai می‌خواهم که فوراً مداخله کنند و از بازگشت امن خود اطمینان حاصل کنند.

“هاکی پیکی ها در سودان از چند روز گذشته بدون غذا سرگردان مانده اند و دولت هنوز اقدامی برای بازگرداندن آنها آغاز نکرده است. سیددارامایاه افزود: دولت @BJP4India باید فوراً بحث های دیپلماتیک را باز کند و با آژانس های بین المللی تماس بگیرد تا از رفاه هاکی پیکیس اطمینان حاصل کند.

همچنین مایه تاسف است که بدانیم یک هندی و 60 نفر دیگر را در جنگ داخلی جاری در سودان از دست داده ایم. من عمیقاً به خانواده های آنها تسلیت می گویم و برای صلح در منطقه دعا می کنم.

در پاسخ، EAM S. Jaishankar سیددارامایا را متهم کرد که بر سر این موضوع وارد سیاست های کوچک شده است و اظهار داشت که سفارت هند در سودان از زمان شروع جنگ در 14 آوریل در تلاش برای کمک به هندی ها و افراد هندی الاصل در این کشور شمال آفریقا بوده است.

«به سادگی از توییت شما وحشت زده شدم! زندگی در خطر است. سیاست نکن S. Jaishankar در توییتی نوشت: از زمان شروع جنگ در 14 آوریل، سفارت هند در خارطوم به طور مداوم با اکثر اتباع هند و PIO در سودان در تماس بوده است.

او افزود: “جزئیات و مکان آنها به دلایل امنیتی نمی تواند علنی شود. حرکت آنها به دلیل درگیری شدیدی که ادامه دارد محدود شده است.”

“برنامه های مربوط به آنها باید سناریوی امنیتی بسیار پیچیده ای را در نظر بگیرد. سفارت در این زمینه به طور مداوم با وزارت در تماس است. سیاسی کردن وضعیت آنها از جانب شما به شدت غیرمسئولانه است. هیچ هدف انتخاباتی به خطر انداختن هندی ها در خارج از کشور را توجیه نمی کند.”

از زمان درگیری میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع (RSF) در 14 آوریل، صدها نفر در سودان کشته یا زخمی شده اند.

در حالی که یگان‌های ارتش سودان درگیر در جنگ توسط ژنرال عبدالفتاح البرهان – که به عنوان حاکم واقعی سودان شناخته می‌شود – رهبری می‌شوند، گروه شبه‌نظامی RSF با معاون رهبر سودان، محمد حمدان داگالو، معروف به همدی، بیعت می‌کند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام