EAM Jaishankar می گوید که ذینفعان سیستم قدیمی در برابر تغییر مقاوم هستند

اس جایشانکار، وزیر امور خارجه، با بررسی مخالفان اصلاحات سازمان ملل، گفت که کسانی که از سیستم قدیمی بهره می برند، در برابر این تغییر مقاومت می کنند، زیرا احساس می کنند که موقعیت های امتیاز آنها را “تضعیف” می کند.

جیشانکار همچنین در سفر خود به استکهلم برای مذاکرات دوجانبه و مجمع وزیران هند و اقیانوسیه اتحادیه اروپا (EU) بر تحولات در حال انجام در هند تأکید کرد.

وزیر امور خارجه که در سفری سه روزه به سوئد به سر می برد، روز یکشنبه با جامعه هندی در این کشور اسکاندیناوی گفت و گو کرد.

مقالات مرتبط

EAM

EAM Jaishankar با اولف کریسترسون نخست وزیر سوئد ملاقات کرد

EAM

جایشانکار پس از دیدار با همتای چینی خود می گوید بر حل مسائل در مناطق مرزی تمرکز کنید

جایشانکار در پاسخ به این سوال که آیا او پتانسیلی برای عضویت دائمی هند در شورای امنیت می بیند، گفت: هر سال که می گذرد اثربخشی سازمان ملل زیر سوال می رود و برای خیر باید اصلاح شود.

سازمان ملل در دهه 1940 در زمانی طراحی شد که اگرچه هند یکی از امضاکنندگان اصلی منشور بود، اما هند یک کشور مستقل نبود. و در آن زمان پنج کشوری که هنوز اعضای دائمی شورای امنیت هستند، به نوعی خودشان را انتخاب کردند.»

پنج عضو دایمی روسیه، بریتانیا، چین، فرانسه و ایالات متحده هستند و این کشورها می توانند هر قطعنامه اساسی را وتو کنند. همچنین 10 عضو غیردائم منتخب هستند که دوره های دو ساله دارند. هند دوره تصدی خود را به عنوان عضو غیر دائم شورا در دسامبر سال گذشته به پایان رساند.

اکنون، مشکل امروز مانند هر مؤسسه‌ای است، کسانی که ذینفعان قبلی هستند در برابر آن تغییر مقاومت می‌کنند، که احساس می‌کنند به نحوی موقعیت‌های امتیازی را کمرنگ می‌کند. حالا، برخی از آنها ممکن است بیشتر باشند، برخی از آنها کمتر، بنابراین فکر می کنم عاقل ترها می گویند خوب، زندگی در حال تغییر است. بگذارید با آن تغییر کنم.» او گفت.

وی گفت: در جریان اصلاحات، برخی کشورها خواهند گفت که داشتن کشوری مانند هند برایشان مفید است و برخی دیگر نیز هستند که ممکن است آشکارا با این کشور مخالفت نکنند، اما با اقدامات و سیاست خود تلاش کنند تا وضعیت موجود را تضمین کنند. نگهداری می شود.

او گفت که اصلاح سازمانی که بیش از 190 کشور عضو دارد بسیار سخت است.

او گفت: «بنابراین حتی نشستن در اتاق برای بحث در مورد آن یک چالش است.

او گفت که اصلاحات لازم است زیرا امروز هیچ کشور آفریقایی به عنوان عضو دائمی وجود ندارد، هیچ کشور آمریکای لاتین وجود ندارد.

او گفت: «بنابراین، حتی برای صلاح سازمان ملل، من حتی دیدگاه هندی را در نظر نمی‌گیرم، می‌توانم بگویم در سطح جهانی… به نفع سازمان ملل باید اصلاح شود».

اما، می دانید، این یک جور درگیری بین اصلاح طلبان و کسانی خواهد بود که مانع تراشی می کنند. اما من کاملاً مطمئن هستم که هر سال که می گذرد، احساس اصلاحات را قوی تر می کنم. بنابراین وقتی این اتفاق بیفتد، نمی‌توانم ببینم، اما می‌توانم بگویم که سوزن در جهت آن حرکت می‌کند.»

او درباره چالش‌های ژئوپلیتیک کنونی پیش روی جهان گفت: «چگونگی ظاهر جهان از بسیاری جهات بستگی به مکانی دارد که شما در آن قرار دارید.»

او گفت که درگیری اوکراین مهمترین رویداد است. مردم آسیا تا آمریکای لاتین تأثیرات متفاوتی را تجربه خواهند کرد.

«این مثل آنها نیست، آنها از جدیت آن بی خبرند. این است که در زندگی آنها به شیوه ای بسیار متفاوت تجلی یافته است. بنابراین، اگر بپرسید، مثلاً در آفریقای امروز، آن چیزی که واقعاً به موضوع مرگ و زندگی توجه می کنید چیست؟ می دانید، مردم به شما می گویند نگاه کنید، بدهی یک مسئله بزرگ است. ما پول لازم برای انجام بهداشت آموزش و پرورش را نداریم، در واقع در حال کاهش و از بسیاری جهات به دور از پیشرفت هستیم.

درگیری اوکراین تأثیرات متفاوتی در نقاط مختلف جهان دارد. در برخی جاها خود را در کمبود مواد غذایی نشان داده است، برخی از کشورها قبض انرژی خود را افزایش داده اند و مکان هایی وجود دارد که در واقع مردم می گویند که منبع کود ندارند. روسیه یکی از بزرگترین و احتمالا بزرگترین صادرکننده کود است.

وی گفت: اختلالات ناشی از چنین اتفاقاتی یکی از موضوعات است. او گفت: «ما آن را ژئوپلیتیک نمی‌دانیم، اما در واقع چنین است.

او همچنین در مورد خطر بزرگی که در صورت پراکنده نشدن تولید به وجود می آید، صحبت کرد که اگر تمرکز در یک منطقه وجود داشته باشد.

جایشانکار در مورد فناوری گفت که فناوری جدید در واقع بسیار بسیار استراتژیک است.

ما در حال حرکت به دنیایی هستیم که در آن داده‌ها، هوش مصنوعی، منظورم این است که اینها در واقع بیان‌های جدید قدرت خواهند بود.

جیشانکار در پاسخ به این سوال که چگونه هند می‌خواهد تجارت با چین را با حفظ امنیت کشور متعادل کند، گفت وقتی هند در سال‌های 1991-1992 مسیر اصلاحات را در پیش گرفت، آن‌طور که گفته شد تشویق و حمایتی از تولید نکرد. توسط چین و کره

اکنون، کاری که انجام داد این بود که در واقع صنعت هند، به ویژه صنایع کوچک را بسیار در مضیقه قرار داد، زیرا از یک سو، همه ما آنها را در معرض دید جهانیان قرار می‌دادیم. اما ما آنها را در معرض اقتصادهایی قرار می‌دادیم که به یک معنا، عوامل غیربازاری زیادی وجود ندارد، یارانه‌ها در آن نقش دارند، مقیاس بسیار متفاوت بود.»

اکنون تمرکز دولت بر ایجاد انگیزه و تشویق به احیای تولید است.

من نمی‌خواهم در خارج از کشور سیاسی باشم، اما همیشه شاهد حمایت مداوم از صنعت و تولید در هند نبوده‌ایم. اما عامل انگیزشی نیز وجود دارد.

زیرساخت‌های زیادی وجود دارد، اما احساس غرور به هندی بودن از حمایت از شرکت‌های خود یا تمایل به حضور شرکت‌های خودتان نیز وجود دارد. می دانید، این به یک ذهنیت جمعی خاص نیاز دارد.

او گفت پس از همه‌گیری کووید و اختلالات ناشی از بحران اوکراین، این حس در جهان وجود دارد که باید منابع تولید بیشتری وجود داشته باشد.

او گفت: «و ما سعی می‌کنیم خودمان را در موقعیت خود قرار دهیم و سعی می‌کنیم این احساسات را به تصویر بکشیم و به شرکت‌های جهانی بگوییم، نگاه کنید، چرا به هند هم نگاه نمی‌کنید».

وزیر امور خارجه در مورد سوالی در مورد اینکه هند در اهداف خالص صفر جاه طلبی کمتری دارد، گفت که درخواست از یک جامعه با درآمد سرانه 2000 دلاری حتی برای تعهد، خود یک درخواست بزرگ است.

او گفت: «ما در واقع امروز باید به چشم‌اندازی نگاه کنیم که نمی‌توان هند و زمان‌بندی هند و مسیر رشد هند را با کشورهایی که میزبان درآمد سرانه پنج برابر یا 10 برابر یا 20 برابر هند هستند برابری کرد.» ، مقایسه آن با چین که درآمد سرانه آن چهار و نیم برابر هند است.

هنگامی که از او در مورد جهانی شدن فرهنگ هند پرسیدند، او گفت که هندی های خارج از کشور باید در این امر ایفا کنند. جیشانکار در طول سخنرانی خود در مورد تحولات در حال انجام در هند صحبت کرد.

او همچنین در مورد روابط هند با سوئد صحبت کرد. سوئد از لحاظ تاریخی شریک مهمی بوده است. در رابطه با روابط سیاسی، شریک مهمی بوده است.»

وقتی من می گویم که روابط سیاسی از نظر عملی خوب است، معنای واقعی آن این است که، می دانید، ممکن است سازمان ملل باشد، ممکن است سازمان های بین المللی دیگر باشند. ما تمایل داریم در مسیرهای مشابهی فکر کنیم، روی مسائل مهم با هم کار می کنیم، از یکدیگر حمایت می کنیم…» او گفت.

جایشانکار گفت که سوئد همیشه نسبت به آنچه ما جنوب جهانی می نامیم، جهان در حال توسعه، بسیار همدل بوده است.

در بخش تجاری، تقریباً 300 شرکت سوئدی در هند حضور دارند و چندین شرکت هندی در سوئد فعال هستند.

او گفت که با توجه به نرخ رشد در هند، این عدد به اندازه کافی خوب نیست.

او گفت: «رویکرد من این است که بر اساس آنچه در واقع بیش از یک قرن سنت حضور تجاری در هند است، بنا شود.

او گفت که سوئد یکی از اعضای بسیار مهم اتحادیه اروپا است. نقش و وزن نفوذ سوئد در اتحادیه اروپا چیزی است که در زمانی که هند در حال مذاکره برای توافقنامه تجارت آزاد با این اتحادیه است، از ارزش بالایی برخوردار است.

“دوم زمانی است که من به نوع چالش هایی که هند در رشد و توسعه خود با آن مواجه می شود نگاه می کنم. باز هم، سوئد و توانایی‌ها و نقاط قوتش به شدت با آن همخوانی دارد.

وی گفت حوزه دیجیتال حوزه ای است که در آن امکانات بسیار قوی برای همکاری بیشتر بین دو کشور وجود دارد.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام