EAM Jaishankar کنفرانس مطبوعاتی را در قطار “ساخت هند” در موزامبیک برگزار می کند

تماشا کنید: EAM Jaishankar کنفرانس مطبوعاتی در قطار

مدیر عامل شرکت زیرساختی شرکت خدمات فنی و اقتصادی Rail India (RITES) راهول میثال به همراه او به این سفر پیوست. تصویر با حسن نیت: @DrSJaishankar

ماپوتو، موزامبیک: برچسب “ساخت هند” به کشور آفریقای شرقی موزامبیک رسیده است. وزیر امور خارجه اس جایشانکار روز پنجشنبه سوار قطار «ساخت هند» در پایتخت ماپوتو شد.

مدیر عامل شرکت زیرساختی شرکت خدمات فنی و اقتصادی Rail India (RITES) راهول میثال به همراه او به این سفر پیوست.

جیشانکار در توضیح تجربه خود در توییتر گفت: «با ماتئوس ماگالا، وزیر حمل و نقل موزامبیک، سوار قطار «ساخت هند» از ماپوتو به ماچاوا شدیم. از CMD RITES Rahul Mithal که در این سفر به ما می‌پیوندد قدردانی کنید.»

در آنچه او «تجربه‌ای بدیع» نامید، EAM به همراه ماتئوس ماگالا، وزیر حمل‌ونقل موزامبیک، یک کنفرانس مطبوعاتی در قطار در حال حرکت برگزار کرد.

جیشانکار در طول سفر خود به موزامبیک از معبدی در ماپوتو نیز بازدید کرد و با جامعه هندی آنجا تعامل داشت.

«امروز عصر در شری ویشوامبهار ماهادف ماندیر در ماپوتو دعا کردم. EAM در توییتر نوشت: بسیار خوشحالم که با جامعه هندی در آنجا تعامل دارم.

وزیر امور خارجه در دیدار با مهاجران هندی که عصر پنجشنبه به میزبانی کمیساریای عالی در ماپوتو برگزار شد، بر اهمیت روابط آزمایش شده و تاریخی که بین دو کشور در حال گسترش است، تاکید کرد.

وی همچنین سفر رئیس مجلس موزامبیک اسپرانکا بیاس به هند در سال گذشته را یادآور شد. وی گفت که دو طرف همکاری های سیاسی و اقتصادی خود را بررسی کردند. او از من خواست تا مشارکت دوجانبه خود را گسترش دهیم. این کاری است که طی دو روز آینده انجام خواهم داد.»

جایشانکار افزود: دو ملت باید “مبادلات منظم پارلمانی داشته باشند و مناسب است که سفر خود را با آمدن به مجلس ملی آغاز کنم.”

او گفت: “این یک شروع بسیار خوب برای این دیدار است و من مطمئن هستم که در چند روز آینده، گفتگوهای مهم بیشتری انجام خواهد شد.”

EAM در پاسخ به این سوال که آیا برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی که با هم به عنوان BRICS شناخته می شوند، به تجارت با ارزهای خود نگاه می کنند، گفت: “تسویه تجاری چیزی است که کشورهای مختلف درباره آن بحث می کنند. این چیزی نیست که ما در برجام درباره آن صحبت کنیم. تک تک کشورها مواضع متفاوتی در این مورد دارند.»

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام