EAM S Jaishankar می‌گوید هند و اوگاندا «دیدگاه همگرا» در جهان دارند

EAM S Jaishankar می‌گوید هند و اوگاندا «دیدگاه همگرا» در جهان دارند

وزیر امور خارجه اس جایشانکار. ANI

دهلی نو: اس جایشانکار وزیر امور خارجه روز پنجشنبه در پادکستی از سفر اخیر خود به اوگاندا گفت که هند و اوگاندا چشم اندازهای بسیار مشابهی نسبت به جهان دارند که مبتنی بر همکاری قوی جنوب-جنوب آنهاست.

وی گفت که از میان گفتگوهای زیاد در سفرش به اوگاندا، همکاری های آتی بین هند و آفریقا و به ویژه هند و اوگاندا موضوع مهمی بود.

جیشانکار در پادکست خود اوگاندا را کشوری “قابل توجه” توصیف کرد و اشاره کرد که شدت ارتباطات بین کامپالا و دهلی نو افزایش یافته است. وی همچنین اظهار داشت که علیرغم جنبه توسعه، هند هدف روشنی در رابطه با تعمیق روابط اقتصادی خود با اوگاندا در سر دارد.

«وقتی 2 روز پیش به کامپالا آمدم، این افتخار را داشتم که تقریباً بلافاصله با رئیس جمهور موسوینی ملاقات کنم. جایشانکار در این پادکست گفت: من با وزیر امور خارجه، دفاع، وزیر بازرگانی، وزیر منابع آب و بسیاری از همکارانشان تعامل داشتم.

وی بر دو رویداد مهم که مصادف با سفر وی بود تاکید کرد.

او گفت: «یکی از افتتاحیه پردیس دانشگاه ملی علوم پزشکی قانونی و دومی آغاز ساخت پروژه پمپ آب خورشیدی بود که آب را به نیم میلیون اوگاندایی که در 20 منطقه پراکنده شده اند، می رساند.

او همچنین در مورد اینکه چگونه هند همیشه جریان منظمی از بازدیدکنندگان از طرف اوگاندا داشته است صحبت کرد. EAM گفت: “در سال 2015، رئیس جمهور موسوینی برای اجلاس انجمن هند و آفریقا از هند بازدید کرد.”

جیشانکار همچنین اطلاع داد که در سال 2018، نخست وزیر نارندرا مودی یک دیدار مجدد از کامپالا داشته است.

وی با تاکید بر روابط بین دو کشور، ادامه داد که اصول معروف کامپالا همچنان راهنمای مشارکت هند با کشورهای در حال توسعه است.

جایشانکار که نقطه عطفی در همکاری دوجانبه هند و اوگاندا است، روز چهارشنبه اولین پردیس خارجی دانشگاه ملی علوم پزشکی قانونی هند را در جینجا، اوگاندا افتتاح کرد.

جیشانکار در توییتی نوشت: «دیدگاه شخصی نخست وزیر نارندرا مودی، ردپای بین المللی آن باعث رضایت ویژه است.

جیشانکار همچنین تاکید کرد که این روز افتخاری برای هند، روز افتخاری برای اوگاندا و برای روابط هند و اوگاندا بود.

او افزود که افتتاح پردیس NFSU در اوگاندا نمونه ای از همکاری عملی بین دو کشور است.

جیشاکار با اشاره به دوره های ارائه شده توسط این دانشگاه – علوم قانونی در علوم رفتاری، امنیت سایبری، پزشکی قانونی دیجیتال و علوم وابسته – گفت که او مطمئن است که این دوره ها با تقاضای بالا مواجه خواهند شد و مزایای بسیار زیادی را برای همه ذینفعان در اوگاندا و در اوگاندا به همراه خواهد داشت. آفریقا

جیشانکار روز دوشنبه با یووری کی موسوینی، رئیس جمهور اوگاندا در مزرعه اش در رواکیتورا ملاقات کرد و به این کشور به خاطر تصدی ریاست جنبش غیرمتعهدها (NAM) تبریک گفت.

این افتخار را دارم که با رئیس جمهور @KagutaMuseveni اوگاندا در مزرعه اش در Rwakitura تماس بگیرم. سلام شخصی جناب آقای @narendramodi را ابلاغ کرد. جیشانکار در توییتر خود نوشت: از راهنمایی های او برای پیشبرد روابط سنتی و دیرینه خود قدردانی می کنیم.

وی همچنین در مورد همکاری در تجارت و سرمایه گذاری، زیرساخت ها، انرژی، دفاع، بهداشت، دیجیتال و حوزه های کشاورزی گفتگو کرد. قابل ذکر است، EAM Jaishankar از 10 تا 15 آوریل در سفری به اوگاندا و موزامبیک برای تقویت بیشتر “روابط دوجانبه قوی” هند با دو کشور است.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام