ECI به احزاب سیاسی مشاوره می دهد تا مجوز تبلیغات چاپی را دریافت کنند

دهلی نو: کمیسیون انتخابات هند (ECI) به همه احزاب سیاسی و نامزدها دستور داده است که قبل از انتشار هرگونه آگهی در رسانه های مکتوب در روز رای گیری و یک روز قبل از آن، از کمیته صدور گواهینامه و نظارت رسانه ها (MCMC) “مصوبه” دریافت کنند. شکایت در مورد ادعاهای “تأیید نشده” در تبلیغات سیاسی.

هیئت نظرسنجی در نامه‌ای به احزاب سیاسی در تاریخ 7 اردیبهشت اعلام کرد: «هیچ حزب یا نامزد یا هیچ سازمان یا شخص دیگری نباید در روز و یک روز قبل از روز رأی‌گیری در رسانه‌های مکتوب آگهی منتشر کند، مگر اینکه مندرجات تبلیغات سیاسی بر حسب مورد از کمیته MCMC در سطح ایالتی/منطقه ای از قبل تایید شده است.”

ECI روز یکشنبه همچنین تمام روزنامه‌های محلی مهم در ایالت را مسئول تمام امور از جمله آگهی‌های منتشر شده در روزنامه‌هایشان دانست.

انتخابات کارناتاکا 2023: نخست وزیر مودی از کارگران حزب می خواهد تا “پیروزی را در سطح غرفه تضمین کنند”

نخست‌وزیر مودی می‌گوید: انتخابات کارناتاکا 2023: کنگره با «موتور قدیمی» کار می‌کند، مانع از توسعه در ایالت خواهد شد.

ECI در نامه‌ای با استناد به هنجارهای شورای مطبوعات هند برای رفتار روزنامه‌نگاری گفت: «یک سردبیر مسئول همه موضوعات از جمله آگهی‌های منتشر شده در روزنامه است. در صورت سلب مسئولیت، این موضوع باید قبلاً به صراحت بیان شود.»

این به احزاب سیاسی گفته است که مواردی از تبلیغات با ماهیت توهین آمیز و گمراه کننده منتشر شده در رسانه های مکتوب در گذشته به اطلاع کمیسیون رسیده است.

ECI گفت: “این گونه تبلیغات در مرحله آخر انتخابات کل روند انتخابات را خدشه دار می کند.”

در مشاوره به احزاب، نهاد نظرسنجی همچنین بر کمپین “پاک و جدی” تاکید کرد که قرار است روز دوشنبه برای انتخابات مجلس کارناتاکا به پایان برسد.

مجمع 224 کرسی کارناتاکا در 10 می به رای گیری می رود و شمارش آرا در 13 می انجام می شود.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام