ED ادعا می‌کند که AAP از مسیر نقدی حواله برای قیف کردن رشوه‌های سیاست مشروبات الکلی برای نظرسنجی‌های مجمع گوا استفاده کرده است.

در یک شکست بزرگ برای حزب Aam Aadmi به رهبری آرویند کجریوال، اداره اجرایی AAP را متهم کرده است که از بخشی از رشوه های 100 کرور روپیه ای که گفته می شود از لابی مشروبات الکلی “گروه جنوبی” دریافت کرده است برای تامین هزینه های خود برای نظرسنجی مجمع گوا “استفاده” کرده است. کمپین در سال 2022

آژانس مرکزی این اتهام را در برگه اتهام تکمیلی خود که در پرونده پولشویی مرتبط با سیاست مالیات دهلی ارائه شده است، مطرح کرده است.

این شرکت یک شرکت تبلیغاتی رسانه ای، Chariot Productions Media Pvt را متهم کرده است. Ltd.، و مالک و مروج آن راجش جوشی در شکایت دادستانی. دادگاه دهلی روز دوشنبه به این برگه اتهامی رسیدگی کرد.

کلاهبرداری مشروبات الکلی دهلی: دادگاه حبس قضایی مانیش سیسودیا را تا 12 می تمدید کرد.

BJP، نماینده کنگره آرویند کجریوال برای بازسازی 45 کرور در محل اقامت

“بررسی دقیق یافته های تحقیقات نشان داده است که چندین نفر، از جمله راجش جوشی و شرکت او Chariot Productions Media Pvt Ltd، در واقع در چندین فرآیند/فعالیت مرتبط با بخشی از عواید ناشی از جنایت درگیر هستند. رشوه‌های 100 کرور روپیه‌ای دریافتی از گروه جنوبی،” ED ادعا کرد.

Chariot Productions Media Pvt Ltd نه تنها درگیر پرداخت از طریق کانال بانکی بلکه به صورت نقدی از طریق شبکه حواله است… و ذینفع واقعی این پرداخت ها AAP است زیرا این پرداخت ها برای پرداخت هزینه های انتخابات گوا در سال 2022 استفاده شده است. ادعا شده است.

وی گفت: تحقیقات مربوط به پولشویی که در این پرونده در سال گذشته توسط این سازمان بر اساس بخش های کیفری قانون پیشگیری از پولشویی (PMLA) آغاز شد، نشان داد که «بخشی از عواید حاصل از جرم به مبلغ 30 میلیارد روپیه از طریق شبکه حواله برای پرداخت به فروشندگان برای تبلیغات در کمپین انتخاباتی گوا AAP.

ED گفت: “پرداخت هم از طریق کانال بانکی و هم از طریق پول نقد انجام شده است.”

به‌عنوان بخشی از برگه اتهامی که ماه گذشته در این پرونده به دادگاه محلی ارائه شد، «بخشی از پول حاصل از جرم و جنایت به مبلغ 80 میلیون روپیه (تقریباً) به فروشندگان تبلیغات و نظرسنجی برای AAP در طول انتخابات گوا بازمی‌گردد. “

«همه این تراکنش‌ها به هم مرتبط هستند که نشان‌دهنده استفاده از عواید حاصل از جرم و جنایت به مبلغ 100 کرور روپیه از طریق فرآیندها و فعالیت‌های مختلف است که به هم مرتبط هستند، به این دلیل که در نهایت تمام پول توسط رهبران AAP، از جمله وزرا و همکاران آنها استفاده شد. در دولت AAP که معمار این کلاهبرداری مشروبات الکلی بودند.

AAP بارها این اتهامات را رد کرده است.

آژانس، مانند یک برگه اتهامی قبلی، دوباره نام راگاو چادا، رهبر و نماینده AAP را به عنوان بخشی از بیانیه‌ای که مانیش سیسودیا، منشی معاون سابق وزیر دهلی، سی آرویند، ضبط کرده بود، ذکر کرد.

نام چادا به عنوان متهم در برگه اتهام ذکر نشده است. ED گفت: «…که در اقامتگاه Dy CM (Sisodia) جلسه ای با Raghav Chaddha، ACS Finance دولت پنجاب، کمیسر مالیات مالیات، Sh Varun Roojam، FCT و افسران Punjab Excise برگزار شد که ویجی نیر نیز در آنجا حضور داشت.

چادا در بیانیه‌ای گفت که در شکایتی که توسط ED ارائه شده است نامی از او به عنوان متهم معرفی نشده است و گزارش‌های خبری در این زمینه «در واقع اشتباه، نادرست و به نظر می‌رسد بخشی از یک تبلیغات مخرب برای لطمه زدن به شهرت و اعتبار من باشد. ”

وی گفت: «در هیچ یک از شکایات اداره اجرا به عنوان متهم یا حتی مظنون نام برده نشده است. در شکایات مذکور هیچ گونه ادعایی علیه من وجود ندارد. به نظر می رسد در شکایت نام من به عنوان یکی از شرکت کنندگان در جلسه ذکر شده است، هرچند مبنای طرح چنین ادعایی مشخص نیست. من ارتکاب هر گونه تخلف ادعایی را به هر نحوی در رابطه با جلسه مذکور یا غیر آن به شدت و صریح تکذیب می کنم.»

نیر، مسئول ارتباطات AAP، در این مورد به غیر از جوشی توسط ED دستگیر شد.

ظاهراً لابی مشروب “گروه جنوبی” با دختر MLC Telangana K Chandrashekhar Rao، K Kavitha و نماینده کنگره YSR از Ongole Magunta Srinivasulu Reddy، پسرش Raghav Magunta و دیگران مرتبط است.

ED همچنین گفت که کاویتا “جلسات متعددی” با نایر برگزار کرده است و پس از آن که این سیاست پیش‌نویس شده و اجرایی شده است.

ED گفت: “به طور مشابه، Magunta Sriniavasulu Reddy همچنین جلساتی با CM دهلی، Arvind Kejriwal برگزار کرد که در آن کجریوال از ورود او به تجارت مشروب دهلی استقبال کرد.”

در مجموع 12 نفر در این پرونده از جمله سیسودیا که در حال حاضر در بازداشت قضایی است، توسط ED دستگیر شده اند.

این آژانس همچنین به اظهارات بوچی بابو، حسابدار مرتبط با کاویتا، اشاره کرد که به ED گفت که «گروه جنوبی» «رشدهای مالی مربوط به سیاست مالیات دهی و رهبران ارشد AAP مانند آرویند کجریوال و مانیش سیسودیا (وزیر مربوطه) همانطور که بوچی بابو و آرون پیلای فاش کردند.

آن‌ها (بوچی بابو و آرون پیلای) فاش کرده‌اند که ویجی نیر با حمایت و تایید آرویند کجریوال و مانیش سیسودیا برای تمام فعالیت‌های مربوط به سیاست مالیات غیر مستقیم خود از جمله تدوین و اجرا کار می‌کرد.

گفته می شود که سیاست مالیات غیر مستقیم دولت دهلی برای 22-2021 برای اعطای مجوز به تاجران مشروبات الکلی اجازه کارتلیزاسیون را می دهد و از دلالان خاصی که گفته می شود برای آن رشوه پرداخت کرده اند، حمایت می کند، اتهامی که به شدت توسط AAP رد شده است.

این سیاست متعاقبا لغو شد و معاون فرماندار دهلی توصیه کرد که یک تحقیق CBI انجام شود و به دنبال آن ED پرونده ای را تحت PMLA ثبت کرد.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام