Foxconn می‌بیند که هوش مصنوعی باعث افزایش تقاضای سرور می‌شود، اما یک سال کامل ثابت است

Foxconn می‌بیند که هوش مصنوعی باعث افزایش تقاضای سرور می‌شود، اما یک سال کامل ثابت است

فاکسکان قرارداد جدیدی را برای ساخت ایرپاد برای اپل برنده شد. برای این منظور، غول تولیدی تایوانی کارخانه جدیدی را با هزینه 200 میلیون دلار در تلانگانای هند راه اندازی خواهد کرد. تا به حال ایرپادها توسط تعدادی از تولیدکنندگان کوچکتر در چین ساخته می شدند.

فاکسکان، تامین کننده محصولات اپل از جمله آیفون، روز چهارشنبه گفت که برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) تقاضا برای کسب و کار سرورهای این شرکت را در سال جاری به شدت افزایش خواهند داد.

او همچنین تکرار کرد که سال 2023 به طور کلی برای این شرکت در مشکلات اقتصادی جهانی سالی ثابت خواهد بود.

در جلسه سالانه سهامداران شرکت، رئیس فاکسکان، لیو یانگ وی، گفت که این شرکت به دلیل سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی، تنش‌های ژئوپلیتیکی و عدم اطمینان در مورد تورم، در مورد امسال محتاطانه عمل می‌کند، اما سرورها به دلیل علاقه فزاینده به هوش مصنوعی نقطه درخشانی هستند.

مقالات مرتبط

برنامه ریزی

آیا قصد دارید از ChatGPT برای نوشتن رزومه خود استفاده کنید؟ نظرسنجی نشان می‌دهد که استخدام‌کنندگان ممکن است شما را در محل رد کنند

برنامه ریزی

هوش مصنوعی NVIDIA را در مسیر تبدیل شدن به اولین سازنده تراشه ایالات متحده با ارزش بیش از 1 تریلیون دلار قرار می دهد

او گفت: «مردم بیشتر و بیشتری از ChatGPT استفاده می کنند. می‌توانید ببینید که بازار سرورهای هوش مصنوعی بسیار سریع‌تر از حد انتظار افزایش می‌یابد. ما انتظار داریم که در نیمه دوم سال جاری افزایش سه رقمی داشته باشیم.

لیو افزود که شرکت تایوانی 40 درصد سهم بازار جهانی سرورها را در اختیار دارد و قصد دارد این سهم را بیشتر کند.

در سه ماهه اول، بخش محصولات شبکه و ابری فاکسکان، که شامل سرورها می‌شود، 22 درصد از درآمد را به خود اختصاص داد و پس از لوازم الکترونیکی هوشمند مصرفی – که شامل گوشی‌های هوشمند نیز می‌شود – با 56 درصد در رتبه دوم قرار گرفت.

فاکسکان در این ماه افت 56 درصدی در سود خالص سه ماهه اول را به ثبت رساند و پیش بینی ها را در بزرگترین سقوط سه ماهه خود در سه سال اخیر عقب انداخت و گفت که دید برای کل سال “محدود” است.

این شرکت که بزرگترین سازنده الکترونیک قراردادی در جهان است، می‌خواهد موفقیتی را که با آیفون اپل به دست آورده، با وسایل نقلیه الکتریکی (EV) تکرار کند.

فاکسکان، که به طور رسمی Hon Hai Precision Industry Co Ltd نامیده می شود، کارخانه سابق جنرال موتور (GM.N) را در لردستون، اوهایو خریداری کرده و همچنین یک مدیر سابق نیسان (7201.T) به نام Jun Seki را برای رهبری تلاش های توسعه استخدام کرده است. در خودروهای برقی، جایی که امیدوار است به یک تولید کننده بزرگ تبدیل شود.

لیو گفت که این شرکت در حال بررسی توسعه زنجیره تامین باتری خودروهای برقی خود فراتر از تایوان، احتمالاً در ایالات متحده، اندونزی و هند است.

Foxconn که حدود 70 درصد آیفون‌ها را مونتاژ می‌کند، تولیدات خود را از چین که محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 سال گذشته بزرگترین کارخانه آیفون آن را مختل کرد، متنوع کرده است. این شرکت همچنین به دنبال جلوگیری از آسیب احتمالی به تجارت خود از افزایش تنش های تجاری بین پکن و واشنگتن است.

لیو گفت که چین، از جمله کارخانه عظیم آیفون در ژنگژو چین، برای فاکسکان بسیار مهم است.

فرهنگ آنجا بسیار شبیه است، قوانین و مقررات ما کمی متفاوت است، اما در مورد استعدادها هیچ مشکلی وجود ندارد. بنابراین شروع فعالیت های جدید در آنجا برای ما نسبتاً ساده تر است. ما سخت کار خواهیم کرد تا به پیشرفت خود ادامه دهیم.»

با ورودی های رویترز

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام