FSB روسیه می گوید توطئه اوکراین برای حمله به فرودگاه در عمق روسیه خنثی شد

دهلی نو: سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای امنیتی تلاش سازمان اطلاعات اوکراین برای حمله به یک فرودگاه نظامی در مرکز روسیه با هواپیماهای بدون سرنشین مملو از مواد منفجره را خنثی کردند.

FSB گفت که سه مامور اوکراینی که دستگیر شده اند از یک هواپیمای کوچک Aeroprakt A-32 برای انتقال مواد منفجره از شمال اوکراین به منطقه تولا روسیه استفاده کردند.

گفته می شود که آنها قصد داشتند به هواپیماهای شناسایی و هشدار زودهنگام A-50 که در فرودگاهی در نزدیکی شهر ایوانوو پارک شده بود، در حدود 250 کیلومتری شمال شرقی مسکو، حمله کنند.

پاکسازی نژادی: مسکو بخش‌های تصرف شده اوکراین را به روسیه کوچک تبدیل می‌کند

آذربایجان در مسیر کلیدی ارمنستان یک پست بازرسی ایجاد می کند

FSB افزود: خلبان و افراد محلی که توسط اوکراین برای این عملیات استخدام شده بودند، هنگام فرود دستگیر شدند.

این خبر پس از خروج یک رشته قطار از ریل و حملات پهپادی به پایانه های نفتی در خاک روسیه منتشر شد.

روز پنجشنبه، دو پهپاد سعی کردند کرملین را مورد حمله قرار دهند که مقامات روسی آن را تلاشی از سوی کی‌یف برای ترور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه اعلام کردند. اوکراین دخالت خود در این حمله را رد کرد.

روز جمعه، FSB اعلام کرد که دو شهروند اوکراینی را که قصد کشتن یک مقام عالی رتبه ناشناس را که در نیروگاه هسته‌ای Zaporozhye کار می‌کرد، بازداشت کرده است.

در ماه دسامبر، هواپیماهای بدون سرنشین به فرودگاه های نظامی دیاگیلوو و انگلس که به ترتیب در 500 کیلومتری (310.7 مایل) و 700 کیلومتری (435 مایلی) از قلمرو تحت کنترل اوکراین قرار داشتند، حمله کردند. به گفته مقامات، شش نفر بر روی زمین کشته شدند و به دو هواپیما آسیب جزئی وارد شد.

از زمان حمله به اوکراین در 24 فوریه 2022، مسکو بارها کیف را به استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای هدف قرار دادن تاسیسات انرژی، لجستیک و نظامی روسیه متهم کرده است.

اوکراین دست داشتن در حملات داخل روسیه را رد کرده و آنها را به گردن پارتیزان های ضد دولتی روسیه یا عملیات “پرچم دروغین” که توسط خود مسکو سازماندهی شده است، می داند.

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام