G7 متعهد می شود که زنجیره های تامین جهانی را برای رفع شکاف های نظارتی بانک ها متنوع کند

بر اساس پیش‌نویس نهایی بیانیه‌شان، رهبران مالی گروه هفت (G7) با هدف رسیدگی به شکاف‌های نظارتی در سیستم بانکی، ضرب‌الاجل پایان سال را برای راه‌اندازی یک طرح جدید برای متنوع‌سازی زنجیره‌های تامین جهانی تعیین کردند. توسط رویترز

وزرای دارایی و روسای بانک مرکزی مذاکرات سه روزه خود را در نیگاتا، ژاپن با بیانیه ای مشترک به پایان رساندند که در آن متعهد شدند تورم را تحت کنترل درآورند، به کشورهایی که با بدهی های سنگین دست و پنجه نرم می کنند و تقویت سیستم های مالی را تقویت کنند.

آنها همچنین متعهد شدند برای ایجاد زنجیره‌های تامین پایدارتر و متنوع‌تر برای توسعه منابع انرژی پاک و «افزایش انعطاف‌پذیری اقتصادی در سطح جهانی در برابر شوک‌های مختلف» همکاری کنند.

مقالات مرتبط

G7

بیانیه اجلاس G7 برای هدف قرار دادن استفاده چین از “اجبار اقتصادی”

G7

کشورهای G7 بر روی مقررات هوش مصنوعی «مبتنی بر ریسک» توافق کردند

در این بیانیه هیچ اشاره خاصی به چین یا «اجبار اقتصادی» در تعقیب اهداف سیاسی، مانند جریمه کردن شرکت‌های کشورهایی که دولت‌هایشان اقداماتی را انجام می‌دهند که باعث خشم یک کشور دیگر می‌شود، نشده است.

رویترز به نقل از پیش نویس بیانیه گزارش داد، بانک های مرکزی G7 گفتند که به شدت متعهد به دستیابی به ثبات قیمت ها و اطمینان از تثبیت انتظارات تورمی هستند.

اقتصاد جهانی در برابر شوک‌های متعدد از جمله همه‌گیری کووید-۱۹، جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین و فشارهای تورمی مرتبط با آن مقاومت نشان داده است.»

در این بیانیه آمده است: «با این وجود، ما باید هوشیار بمانیم و در سیاست‌های کلان اقتصادی خود چابک و انعطاف‌پذیر بمانیم، در حالی که عدم اطمینان در مورد چشم‌انداز اقتصاد جهانی افزایش یافته است.»

مذاکرات رهبران مالی زمینه را برای نشست سران گروه هفت در هیروشیما فراهم کرد که انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس‌جمهور جو بایدن در آن شرکت کند، علی‌رغم بحرانی که بر سر سقف بدهی ایالات متحده وجود دارد و در صورت عدم حل این مشکل می‌تواند منجر به نکول ملی شود. هفته های آینده

وزیر دارایی ژاپن شونیچی سوزوکی گفت که جانت یلن وزیر خزانه داری در یک شام کاری به این موضوع اشاره کرد، اما او از گفتن بیشتر خودداری کرد.

زمانی که یلن در نیگاتا بود، هشدار داد که عدم افزایش سقف بدهی برای توانمند ساختن دولت به ادامه پرداخت صورت‌حساب‌های خود، یک فاجعه اقتصادی به همراه خواهد داشت، صدها هزار شغل را از بین می‌برد و احتمالاً سیستم‌های مالی جهانی را مختل می‌کند. در بیانیه رهبران مالی هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است.

تعهد G-7 به حفاظت از آنچه که «نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین» می‌نامد، فقط مورد اشاره قرار گرفت.

رهبران متعهد می‌شوند که هم در گروه G-7 و هم با سایر کشورها برای «افزایش انعطاف‌پذیری اقتصادی در سطح جهانی در برابر شوک‌های مختلف، محکم برای حفاظت از ارزش‌های مشترکمان و حفظ کارایی اقتصادی با حمایت از سیستم چندجانبه آزاد، منصفانه و مبتنی بر قوانین، کار کنند. ،” آن گفت.

اقتصادهای G-7 تنها یک دهم جمعیت جهان را تشکیل می دهند اما حدود 30 درصد از فعالیت های اقتصادی را تشکیل می دهند که در مقایسه با 40 سال قبل تقریباً نصف کاهش یافته است. اقتصادهای در حال توسعه مانند چین، هند و برزیل به دستاوردهای بزرگی دست یافته‌اند و سؤالاتی را در مورد ارتباط و نقش G-7 در رهبری اقتصاد جهانی متکی به رشد در کشورهای کمتر ثروتمند ایجاد کرده‌اند.

چین اظهارات ایالات متحده و سایر کشورهای G-7 مبنی بر اینکه آنها از “نظم بین المللی مبتنی بر قوانین” در برابر “اجبار اقتصادی” پکن و سایر تهدیدها محافظت می کنند، به عنوان ریاکارانه محکوم کرده بود.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه گفت که چین خود قربانی اجبار اقتصادی است. اگر کشوری باید به خاطر اجبار اقتصادی مورد انتقاد قرار گیرد، آن کشور باید آمریکا باشد. وانگ در یک نشست خبری معمول گفت: ایالات متحده مفهوم امنیت ملی را بیش از حد گسترش داده است، از کنترل صادرات سوء استفاده می کند و اقدامات تبعیض آمیز و ناعادلانه را علیه شرکت های خارجی انجام می دهد.

چین واشنگتن را متهم می‌کند که از طریق محدودیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری مانع از ظهورش به عنوان کشوری مدرن و مرفه می‌شود. یلن گفت که آنها برای محافظت از امنیت اقتصادی آمریکا “به شدت هدف” هستند.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام