Google بعد از فوریه 2021 پشتیبانی از Keep’s Chrome را خاتمه می دهد

NEW DELHI: غول فناوری گوگل تأیید کرده است که پشتیبانی از Google Keep برنامه Chrome در فوریه 2021. شرکت در حال انتقال برنامه به Google Keep در وب است. تصمیم برای پایان دادن به پشتیبانی از برنامه بخشی از برنامه بلند مدت این شرکت برای از بین بردن همه برنامه های Chrome است.
هنگامی که یک کاربر اکنون برنامه را در Chrome باز می کند ، با علامت مورد استقبال قرار می گیرد که به وی اطلاع می دهد Keep از سیستم انتقال داده می شود برنامه Chrome به زودی به مرورگر بروید همراه با این ، این شرکت همچنین اطلاع داده است که دسترسی به Keep در صفحه قفل Chrome نیز برداشته خواهد شد.
صفحه پشتیبانی Google همچنین اشاره دارد که کاربران می توانند به یادداشتهای آفلاین در اینترنت دسترسی داشته باشند برنامه تلفن همراه Google Keep اما آنها قادر به انجام این کار در رایانه نخواهند بود. همچنین کاربران می توانند میانبری را نصب کنند که Keep را در مرورگر Chrome باز کند. برای انجام این کار ، کاربران باید به Google Keep مراجعه کنند ، روی Star کلیک کنند و می توانند نشانک را تغییر نام دهند یا مکان پوشه نشانک مذکور را تغییر دهند. پس از انجام این کار ، کاربران باید بر روی Done کلیک کنند.
کاربران موجود که دارای نسخه Chrome 86 یا نسخه جدیدتر هستند ، می توانند با دنبال کردن دستورالعمل های موجود در برنامه Chrome ، به Keep.google.com مهاجرت کنند. برنامه Keep Chrome در دسک تاپ شما با راه انداز میانبر جایگزین می شود که به شما امکان می دهد Keep.google.com را فقط با کلیک کردن روی نماد روی دسک تاپ خود راه اندازی کنید.
اخیراً ، Google همچنین برنامه Trusted Contacts خود را از بین برد. همانطور که توسط پلیس آندروید گزارش شده است ، این برنامه از اول دسامبر سال 2020 از فروشگاه Google Play حذف خواهد شد. مخاطبین معتمد در سال 2016 راه اندازی شد و در طی سالها با برخی از ویژگی ها نیز به روز شد. اما اکنون گوگل فکر می کند که مسیر خود را طی کرده و گزارش شده است که تصمیم به قطع آن گرفته است. از هم اکنون ، برنامه از فروشگاه Google Play و Apple App Store خارج شده است. برای کاربران موجود ، این برنامه تا اول دسامبر سال 2020 کار خواهد کرد. پس از آن ، “دیگر پشتیبانی نمی شود”. کسانی که آن را دارند و از آن استفاده کرده اند تا اطلاعات مکان خود را با گروه معتبری از خانواده و دوستان به اشتراک بگذارند ، تا 1 دسامبر فرصت دارند لیست آنها را بارگیری کنند.