IAF برای شرکت در مانور نظامی بین المللی با رمز Orion در فرانسه

IAF برای شرکت در مانور نظامی بین المللی با رمز Orion در فرانسه

گروهی از نیروی هوایی هند (IAF) روز جمعه برای شرکت در تمرین Orion در Mont-de-Marsan عازم فرانسه خواهند شد. PIB.

دهلی نو: گروهی از نیروی هوایی هند (IAF) برای شرکت در رزمایش Orion در Mont-de-Marsan – پایگاه نیروی هوایی همتای خود – نیروی هوایی و فضایی فرانسه (FASF) روز جمعه عازم فرانسه خواهد شد.

رزمایش نظامی بین دو کشور از 17 آوریل تا 5 مه 2023 با گروه نیروی هوایی ارتش متشکل از چهار جنگنده رافال، دو هواپیمای C-17، دو هواپیمای ll-78 و 165 جنگنده هوایی برگزار خواهد شد.

این اولین تمرین خارج از کشور برای ناوگان رافال IAF خواهد بود. جت‌های رزمی رافال که به تازگی وارد پایگاه‌های هوایی آمبالا در هاریانا و هاسیمارا بنگال غربی شده‌اند، مستقر هستند.

در این رزمایش چندجانبه علاوه بر نیروی هوایی ارتش و نیروی هوایی ارتش، نیروهای هوایی آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، بریتانیا، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا نیز حضور خواهند داشت.

رزمایش دفاعی چندملیتی با رمز Orion شامل هند، ایالات متحده آمریکا و دیگر متحدان فرانسه خواهد شد. انتظار می‌رود که جت‌های جنگنده از چندین کشور در اواسط آوریل وارد فرانسه شوند تا در رزمایش بزرگ نظامی که شامل نیروهای زمینی، کشتی‌های جنگی، ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای جنگی می‌شود، شرکت کنند. هدف از این رزمایش تقویت همکاری نظامی و قابلیت همکاری بین کشورهای شرکت کننده است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام