IAF بیشترین ضربه را می پذیرد زیرا جنگ اوکراین بر تجهیزات نظامی روسیه به هند تأثیر می گذارد

IAF بیشترین ضربه را می پذیرد زیرا جنگ اوکراین بر تجهیزات نظامی روسیه به هند تأثیر می گذارد

این واقعیت که هند و روسیه در تلاش برای توافق بر سر مکانیزم پرداختی هستند که تحریم‌های آمریکا را نقض نمی‌کند، بر عرضه سخت‌افزار نظامی بین دو کشور نیز تأثیر گذاشته است تصویر با احترام توییتر/وزارت دفاع روسیه

روابط هند و روسیه: بر اساس گزارش‌ها، جنگ اوکراین تأثیر شدیدی بر توانایی روسیه در تأمین تسلیحات و تجهیزات نظامی حیاتی به هند داشته است.

بر اساس گزارش رسانه ها، نیروی هوایی هند (IAF) به دلیل وضعیت فعلی بیشترین آسیب را دیده است.

تاثیر جنگ اوکراین به قدری بر روسیه شدید بوده که روس‌ها به صورت کتبی اعلام کرده‌اند که تحویل دو هنگ باقی‌مانده از سامانه‌های پدافند هوایی اس-400 تریومف به هند در برنامه اولیه انجام نخواهد شد.

روسیه تلفات نیروها را 30 درصد در آوریل کاهش داد، KIA از میانگین 776 به 568 کاهش داد: اطلاعات دفاعی انگلیس در مورد جنگ اوکراین

چرا خشم از روسیه در ارمنستان ایجاد می شود؟

این هنگ های سامانه موشکی اس-400 تریومف قرار بود همراه با نیروی هوایی ارتش مستقر شوند. با وجود تأخیر، مقامات دفاعی اصرار دارند که آمادگی عملیاتی نیروهای مسلح هند تحت تأثیر قرار نگرفته است.

منابع توضیح دادند که تاخیر در عرضه به دلیل ترکیبی از جنگ جاری است که بر ظرفیت تولید آنها و نیاز آنها به تمرکز داخلی به جای صادرات، علاوه بر موانع پرداخت، تأثیر گذاشته است.

این واقعیت که هند و روسیه در تلاش برای توافق بر سر مکانیزم پرداختی هستند که تحریم‌های آمریکا را نقض نمی‌کند، بر عرضه سخت‌افزار نظامی بین دو کشور نیز تأثیر گذاشته است.

روس ها خواهان پرداخت به دلار هستند که هند به دلیل ترس از تحریم های آمریکا قادر به انجام آن نیست. از سوی دیگر، روسیه به دلیل نگرانی از نوسانات نرخ ارز، تمایلی به پذیرش پرداخت به روپیه ندارد. هند همچنین گزینه تکمیل معامله با روبل روسیه را رد کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هند به روسیه این امکان را داده است که روپیه های حاصل از فروش تسلیحات را در بازار بدهی و سرمایه هند سرمایه گذاری کند تا از ذخیره روپیه جلوگیری کند. اما این پیشنهاد توسط دولت روسیه رد شد.

هند همچنین به دلیل نامطلوب بودن نرخ ارز و نگرانی از تحریم های احتمالی ایالات متحده، تمایلی به تکمیل پرداخت با یورو و درهم – ارزهایی که برای پرداخت نفت با تخفیف روسیه استفاده می شود – ندارد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام