IndiGo بخشی از عملیات Kaveri می شود زیرا 231 هندی آماده ترک سودان می شوند

IndiGo بخشی از عملیات Kaveri می شود زیرا 231 هندی آماده ترک سودان می شوند

افرادی که با MoS Muraleedharan سلفی می گیرند (اعتبار تصویر: Twitter/@MOS_MEA)

وزارت امورخارجه هند اعلام کرد که دولت هند در ایندی گو برای ادامه عملیات بازگرداندن از سودان تحت “عملیات کاوری” طناب زده است.

وی مورالیدهران وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: «نیلی به #عملیات کاوری می‌پیوندد. 231 هندی در پرواز به دهلی نو از جده. با این پنجمین پرواز خروجی، حدود 1600 به هند رسید یا هوابرد. سفر مبارک ماموریت ما ادامه دارد.»

ما خدمات خود را برای پروازهای چارتر به جده تحت مأموریت نجات شهروندانمان از سودان در عملیات کاوری توسط دولت هند ارائه کرده ایم. ما هنوز منتظر جزئیات از سوی وزارتخانه برای راه اندازی این پروازها هستیم، هنوز چیزی تایید نشده است.»

ناو هواپیمابر هندی پیش از این ابراز تمایل کرده بود که بخشی از این عملیات باشد. IndiGo گفت که همچنان متعهد به حمایت از ماموریت دولت مرکزی برای تخلیه شهروندان هندی از سودان است.

مورالیدهران پیشتر اعلام کرده بود که 2100 هندی به عنوان بخشی از “عملیات کاوری” وارد جده شده اند.

آریندام باغچی، سخنگوی MEA، گفت که INS Sumedha که در بندر سودان مستقر است نیز با 300 سرنشین از این کشور جنگ زده عازم هند شده است.

پیش از این، روز جمعه، پس از توافق ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع شبه نظامی (RSF) برای تمدید آتش بس در میان خشونت های مداوم در پایتخت، C-130J نیروی هوایی هند دسته دهم و یازدهم از 135 مسافر را از بندر سودان به جده تخلیه کرد. خارطوم و منطقه غرب دارفور.

با ورودی های آژانس ها