Kailash Vijayvargiya از BJP در بنگال غربی می گوید CAA احتمالاً از ژانویه اجرا خواهد شد

دبیر کل ملی BJP دولت TMC را متهم کرد که با هدف پناهندگان همدلی ندارد

Kailash Vijayvargiya از BJP در بنگال غربی می گوید CAA احتمالاً از ژانویه اجرا خواهد شد

تصویر فایل Kailash Vijayvargiya رهبر BJP. PTI

باراسات (بنگال غربی): رهبر ارشد BJP ، کایلاش ویجایورگیا روز شنبه گفت که قانون شهروندی (اصلاحیه) احتمالاً از ژانویه سال آینده میلادی اجرا می شود زیرا مرکز و حزب زعفران مشتاق اعطای تابعیت به جمعیت بزرگ پناهندگان در بنگال غربی هستند.

دبیر کل ملی BJP دولت TMC را متهم کرد که با هدف پناهندگان همدلی ندارد.

وی در حاشیه کمپین “Aar Noy Anyay” حزب (دیگر بی عدالتی) در منطقه 24 پارگاناس شمالی به خبرنگاران گفت: “ما امیدواریم که روند اعطای تابعیت به پناهندگان تحت CAA آغاز شود.” .

وی افزود: “این مرکز CAA را به نیت صادقانه اعطای تابعیت به پناهجویانی که تحت آزار و شکنجه از کشورهای همسایه به کشور ما می آیند ، تصویب کرده است.”

فرهاد حکیم ، رهبر ارشد TMC و وزیر امور خارجه در واکنش به اظهار نظر ویاجوارگیا گفت که BJP در تلاش است مردم بنگال غربی را گول بزند.

وی گفت: “منظور BJP از تابعیت چیست؟ اگر ماتوآها شهروند نباشند ، چگونه آنها سال به سال در مجلس و نظرسنجی های پارلمان رای می دهند؟ BJP باید دست از گول زدن مردم بنگال غربی بردارد.”

ماتواس ها که در اصل اهل پاکستان شرقی (بنگلادش کنونی) بودند ، بیشتر در اثر آزار و اذیت مذهبی در دهه 1950 مهاجرت به بنگال غربی را آغاز کردند.

این جامعه با جمعیت تخمینی 30 لک در این ایالت ، حداقل در چهار کرسی لوک سبها و 30-40 حوزه انتخابیه مجلس در نادیا ، 24 و مناطق پارگاناس جنوبی و جنوبی تأثیر می گذارد.

بخشی از رهبری ایالت BJP نگران است که تأخیر و سردرگمی در اجرای CAA ممکن است رأی دهندگان پناهنده ، به ویژه جامعه ماتوآ را در برابر BJP در انتخابات مجمع 2021 که قرار است در آوریل-مه سال آینده انجام شود ، تبدیل کند.

منابع حزب گفتند که جامعه در انتخابات 2019 لوک سبها به نفع BJP رأی داده بود.

CAA به دنبال اعطای تابعیت به پناهندگان هندو ، سیک ، بودایی ، مسیحی ، جائین و پارسی است که از 31 دسامبر 2014 یا قبل از پاکستان ، بنگلادش و افغانستان به هند آمده اند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.